Z ostatniej chwili
:      ***     PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ ZAPRASZA WSZYSTKIE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU "DUŻA STARACHOWICKA RODZINA". PROJEKT DOSTĘPNY JEST NA STRONIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO.     ***     BIBLIOTEKA "NAD SKAŁĄ" PRZY UL. STASZICA 9 ZAPRASZA W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 11:00 DZIECI NA ZAJĘCIA WAKACYJNE. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.     ***     KLUB SPÓŁDZIELCZY "WANACJA" ZAPRASZA DZIECI NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ DO ŁODZI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 24 LIPCA. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 41-273-01-88.     ***     W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM DRÓG NA TERENIE MIASTA SĄ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM - NA UL. SZKOLNEJ, MROZOWSKIEGO, 17-TEGO STYCZNIA I NOWOWIEJSKIEJ . RÓWNIEŻ ZAMKNIĘTY JEST NA DWA LUB TRZY TYGODNIE JEDNOKIERUNKOWY ODCINEK UL. MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.     ***     W SOBOTĘ 19 LIPCA W MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ W GODZ. 16:00 - 20:00 ODBĘDZIE SIĘ CHARYTATYWNA IMPREZA DEDYKOWANA MAŁGOSI SOBCZYK - MARATON DANCE. W IMPREZIE WEŹMIE UDZIAŁ GRUPA WYKWALIFIKOWANYCH INSTRUKTORÓW TAŃCA ORAZ WIELU ZNANYCH SPORTOWCÓW. PODCZAS IMPREZY ODBĘDĄ SIĘ LICYTACJE GADŻETÓW Z KTÓRYCH DOCHÓD PRZEKAZANY ZOSTANIE NA POMOC MAŁGOSI SOBCZYK. ZAPRASZAMY.     ***     AUTOMOBILKLUB KIELECKI ODDZIAŁ W STARACHOWICACH ZAPRASZA W NIEDZIELĘ 20 LIPCA NA IMPREZĘ MOTORYZACYJNĄ Z CYKLU STAR-OES II RUNDA. POCZĄTEK GODZ. 10:30 NA UL. BATALIONÓW CHŁOPSKICH.     ***     KOMENDANT POWIATOWY POLICJI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W POWIATOWYCH OBCHODACH ŚWIĘTA POLICJI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 20 LIPCA O GODZ. 12:30 NA PLACU RYNKU W STARACHOWICACH.     ***    KIELECKI ODDZIAŁ GENERALNEJ DYREKCJI DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ KOLEJNEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 PRZEBIEGAJĄCEJ OD PRZYSZŁEJ OBWODNICY RADOMIA DO GRANICY MAZOWSZA ZE ŚWIĘTOKRZYSKIM. WARTOŚĆ KONTRAKTU NA BUDOWĘ 22-KILOMETROWEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 WYNOSI 682 MLN ZŁ. INWESTYCJA MA BYĆ GOTOWA W CIĄGU 24 MIESIĘCY.     ***       

Pierwsze karty dużej rodziny trafiły do mieszkańców Starachowic

We wtorek w Urzędzie Miasta Prezydent przekazał pierwsze trzy pakiety Karty Dużej Rodziny. Przypomnijmy, że karta ma zasięg ogólnokrajowy i przysługuje rodzinom, w których …

Czytaj więcej

W wyborach uzupełniających do Senatu wystartuje 7 kandydatów

7 września w okręgu wyborczym nr 82 obejmującym powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki odbędą się uzupełniające wybory do Senatu. Powodem ich rozpisania …

Czytaj więcej

Sprawdzaj co podpisujesz – przedstawiciele UKE będą udzielać porad w Starachowicach

W przyszły piątek 8 sierpnia do Starostwa Powiatowego przyjadą pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Warszawy. Zaplanowana wizyta wynika z coraz częściej oszukiwanych konsumentów przez …

Czytaj więcej

W mieście zainstalowano dwie kurtyny wodne

Upały dają się we znaki mieszkańcom Starachowic. W związku z tym Urząd Miasta zakupił dwa przenośne urządzenia wytwarzające kurtynę wodną, które mają zmniejszyć poczucie …

Czytaj więcej

Pierwsze karty dużej rodziny trafiły

W wyborach uzupełniających do Senatu

Sprawdzaj co podpisujesz – przedstawi

W mieście zainstalowano dwie kurtyny w

Drukuj

Pierwsze karty dużej rodziny trafiły do mieszkańców Starachowic

Data: . Opublikowany w Aktualności

We wtorek w Urzędzie Miasta Prezydent przekazał pierwsze trzy pakiety Karty Dużej Rodziny. Przypomnijmy, że karta ma zasięg ogólnokrajowy i przysługuje rodzinom, w których wychowuje się co najmniej troje dzieci. Dokument upoważnia do korzystania ze zniżek na poziomie państwowym, lokalnym i biznesowym. W Starachowicach projekt zarządzenia w tej sprawie jest nadal konsultowany i prawdopodobnie wejdzie w życie 1 sierpnia.

Drukuj

W wyborach uzupełniających do Senatu wystartuje 7 kandydatów

Data: . Opublikowany w Aktualności

7 września w okręgu wyborczym nr 82 obejmującym powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki odbędą się uzupełniające wybory do Senatu. Powodem ich rozpisania jest wygaśnięcie mandatu Beaty Gosiewskiej, która teraz zasiada w Europarlamencie.   29 lipca minął termin zgłaszania kandydatów na senatorów. Formalności dopełniło 7 komitetów wyborczych i tyle nazwisk zobaczymy na kartach do głosowania. Podajemy nazwiska kandydatów w kolejności zgłoszeń. Z listy Prawa i Sprawiedliwości o mandat senatora będzie ubiegał się poseł Jarosław Rusiecki. Platformę Obywatelską reprezentuje również poseł Zbigniew Pacelt.

Drukuj

Sprawdzaj co podpisujesz – przedstawiciele UKE będą udzielać porad w Starachowicach

Data: . Opublikowany w Aktualności

W przyszły piątek 8 sierpnia do Starostwa Powiatowego przyjadą pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Warszawy. Zaplanowana wizyta wynika z coraz częściej oszukiwanych konsumentów przez nieuczciwych przedstawicieli handlowych. Spotkanie będzie poświęcone zawieraniu umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Ponadto Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie udzielał porad w zakresie uprawnień konsumenckich i obowiązków sprzedawców towarów i usług, postępowania reklamacyjnego, nieodpłatnego pozyskiwania druków, poradników i instruktażu. 

Drukuj

„Moje Spojrzenie...Retrospekcja...” Wystawa autorska Juliana Janikowskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

W sali Reflex Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jana Kochanowskiego wyeksponowane zostały prace fotografika Juliana Janikowskiego. Pasjonat artystycznej fotografii krajobrazowej, jest długoletnim członkiem Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wykonane przez niego zdjęcia przedstawiają przede wszystkim piękno przyrody. Wystawę tworzy 68 fotogramów.

Drukuj

Sieciaki po raz drugi odwiedzą Starachowice

Data: . Opublikowany w Aktualności

Sieciaki na wakacjach to cykl pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Piknik edukacyjny Sieciaki na wakacjach ma na celu propagowanie bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Wirtualne quizy, gry oraz internetowe kursy to tylko niektóre z wielu zaplanowanych rozrywek dla uczestników akcji. Nie zabraknie również wielu zabaw i konkursów z nagrodami. Na stronie www.sieciaki.pl można założyć swój profil i zgłosić się jako uczestnik imprezy.

Drukuj

W niedzielę wycieczka rowerami na Brody

Data: . Opublikowany w Aktualności

3 sierpnia tradycyjnie o godzinie 9.00 miłośnicy turystyki rowerowej spotkają się przy siedzibie Starachowickiego oddziału PTTK przy ul. Krywki 1, aby razem wyruszyć na wyprawę. W najbliższą niedzielę w ramach „Wakacji na kolorowych szlakach”,  przewodnik Tomasz Cygan poprowadzi turystów trasą przez Rudę, Brody, Kunów, Prawęcice i Gębice.

Drukuj

Mammobus odwiedzi okoliczne gminy

Data: . Opublikowany w Aktualności

W Pawłowie, w Mircu, W Brodach i Wąchocku oraz w Starachowicach w sierpniu pojawi się pojazd przystosowany do badań mammograficznych. Badania profilaktyczne piersi prowadzone są w celu wczesnego wykrywania choroby nowotworowej. Zwiększają one bowiem szansę zarówno jej uniknięcia jak i wyleczenia. Z badań powinny skorzystać panie w wieku od 50 do 69 roku życia.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.