Z ostatniej chwili
: PREZYDENT MAREK MATEREK ORAZ KRAJOWA AGENCJA POSZANOWANIA ENERGII S.A. ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW STARACHOWIC NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ - „PROSUMENT” – LINIA DOFINANSOWANIA Z PRZEZNACZENIEM NA ZAKUP I MONTAŻ MIKROINSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 1 LIPCA 2015 R. GODZ. 16.30 W SIEDZIBIE URZĘDU MIEJSKIEGO, UL. RADOMSKA 45, SALA „OLIMPIA”.    ***    RAGE TO KILKUDNIOWE WYDARZENIE MOTORYZACYJNO-LIFESTYLOWE ORGANIZOWANE W POLSCE RAZ DO ROKU. UCZESTNIKAMI SĄ CZŁONKOWIE KLUBU ELITE CIRCLE, WŁAŚCICIELE LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW I PASJONACI MOTORYZACJI. W TYM ROKU SUPER SAMOCHODY W LICZBIE 30 SZTUK BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ W STARACHOWICACH 2 LIPCA NA PARKINGU HOTELU EUROPA.    ***    SPÓŁDZIELCZY DOM KULTURY I STARACHOWICKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZAJĄ NA FESTYN "POWITANIE WAKACJI 2015" 26 CZERWCA W GODZ. 17.00 - 21.30 NA PLACU REKREACYJNYM POD SKAŁKAMI. W PROGRAMIE IMPREZY: KONKURSY, ZABAWY, POKAZY, KONCERTY: ZESPÓŁ TAŃCA I INSCENIZACJI PLEJADA, STUDIO PIOSENKI SCK, AGNIESZKA WERENS, KASIA WALKIEWICZ, ZESPÓŁ KWADRA, KEFI ROCK.    ***    W STARACHOWICACH Z TERENU JEDNEJ Z POSESJI NIEZNANY SPRAWCA DOKONAŁ KRADZIEŻY METALOWEGO STOŁU ORAZ REGAŁU Z CZTEREMA PÓŁKAMI. ŁĄCZNA WARTOŚĆ STRAT ZOSTAŁA OKREŚLONA NA KWOTĘ 800 ZŁ.    ***    MONIKA WÓJCIK POKIERUJE ZESPOŁEM SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1, A MARIUSZ MAJEWSKI ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 3.  TO WYNIKI PROCEDURY KONKURSOWEJ NA KANDYDATÓW NA STANOWISKA DYREKTORÓW W TYCH PLACÓWKACH. KONKURSY ZATWIERDZIŁ ZARZĄD POWIATU.    ***    RENATA SAMELA ZWYCIĘŻYŁA W KONKURSIE NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI. NOWY DYREKTOR POKIERUJE PLACÓWKĄ OD 1 WRZEŚNIA.    ***    POWIATOWY URZĄD PRACY PROWADZI NABÓR WNIOSKÓW O SKIEROWANIE DO ODBYCIA STAŻU OSÓB ZAREJESTROWANYCH JAKO BEZROBOTNE I POSZUKUJĄCE PRACY POSIADAJĄCYCH ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. DZIAŁANIE PODEJMOWANE JEST W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ ABSOLWENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH „JUNIOR”.WNIOSKI BĘDĄ PRZYJMOWANE DO WYCZERPANIA ŚRODKÓW.     ***    PREZYDENT MIASTA MAREK MATEREK ZAPRASZA WSZYSTKICH STARACHOWICZAN NA SOBÓTKI POD ŻAGLAMI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 27 CZERWCA NAD ZALEWEM LUBIANKA, OD GODZ. 14.00. W PROGRAMIE I ZAWODY ŻEGLARSKIE „WAGNER CUP”, KONKURS PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I KONKURSY RODZINNE.

Kępa za Kwietnia w Komisji Rewizyjnej

Zmiany personalne w Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. Z funkcji przewodniczącego odwołano radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Sylwestra Kwietnia. Zastąpi go Paweł Kempa z Prawa i …

Czytaj więcej

„Witajcie Wakacje” pod skałkami

Festyn „Witajcie Wakacje” oficjalnie rozpoczął sezon wakacyjny w Starachowicach. Na placu pod skałkami bawiło się wielu starachowiczan. Były konkursy, gry i zabawy, a także …

Czytaj więcej

Plaga fałszywych wnuczków

W ostatnim czasie starachowiccy policjanci odnotowali wiele prób wyłudzeń metodą „na wnuczka”. Oszuści mają różne scenariusze. Podają się za członka rodziny lub policjanta. Ostatnią …

Czytaj więcej

Są środki dla bezrobotnych na własną działalność

Trwa nabór wniosków na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Ta forma pomocy skierowana jest do osób w wieku od 30 do 50 lat. …

Czytaj więcej

Kępa za Kwietnia w Komisji Rewizyjnej

„Witajcie Wakacje” pod skałkami

Plaga fałszywych wnuczków

Są środki dla bezrobotnych na własn

Drukuj

Plaga fałszywych wnuczków

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ostatnim czasie starachowiccy policjanci odnotowali wiele prób wyłudzeń metodą „na wnuczka”. Oszuści mają różne scenariusze. Podają się za członka rodziny lub policjanta. Ostatnią ofiarą oszustów padła 82-letnia kobieta, która straciła 10 tys. złotych.

Drukuj

Lato w Hucie 2015

Data: . Opublikowany w Aktualności

Bogatą ofertę dla dzieci na okres wakacyjny przygotowało starachowickiej Muzeum Przyrody i Techniki. Zajęcia pod nazwą Lato w Hucie rozpoczną się już 1 lipca i odbywać się będą codziennie aż do 28 sierpnia.

Drukuj

S7. Siedem Wyzwań, Milion Szans

Data: . Opublikowany w Aktualności

S7. Siedem Wyzwań, Milion Szans. Pod takim właśnie tytułem zorganizowano w Kielcach konferencję poświęconą rozwojowi gospodarczemu. Spotkali się na niej przedstawiciele pięciu specjalnych stref ekonomicznych i pięciu województw przez które przebieg trasa S7. Jednym ze współorganizatorów spotkania była Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice.

Drukuj

Jak uzyskać dofinansowanie na odnawialne źródła energii

Data: . Opublikowany w Aktualności

Program „Prosument” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie tematem spotkania informacyjnego, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w sali Olimpia w najbliższa środę 1 lipca. Spotkanie poświęcone zostanie linii dofinansowania przeznaczonej na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Początek godzina 16.30.

Drukuj

Będzie tańsze ciepło w Starachowicach?

Data: . Opublikowany w Aktualności

Kompania Węglowa będzie dostarczać węgiel do starachowickiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Taki wybór ma przynieść oszczędności w kwocie około 1 mln 800 tys. zł, a to z kolei zgodnie z zapowiedziami władz miasta ma się przełożyć na ceny ciepła dla odbiorców indywidualnych. Czy będzie taniej?

Drukuj

„Cichociemni” nad Lubianką

Data: . Opublikowany w Aktualności

Ponad 130 uczestników gry fabularno–terenowej „Cichociemni” miało szansę cofnąć się do czasów okupacji i wcielić się w przedstawicieli struktur Armii Krajowej. Była to już druga tego typu inicjatywa starachowickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Polski.

Drukuj

Tracą prawa jazdy za prędkość

Data: . Opublikowany w Aktualności

Od wprowadzenia zmian w przepisach ruchu drogowego minęło niewiele ponad miesiąc, a już kilka tysięcy kierujących straciło prawa jazdy. W powiecie starachowickim takich przypadków było 9. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym z prędkością 142 kilometrów na godzinę!

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.