Z ostatniej chwili
: OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W DZIENNYM DOMU SENIOR-WIGOR W STARACHOWICACH. URZĄD MIEJSKI ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW STARACHOWIC W WIEKU 60+ NIEAKTYWNYCH ZAWODOWO DO SKORZYSTANIA Z ATRAKCYJNEJ OFERTY DZIENNEGO DOMU SENIOR-WIGOR. SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA ZESPÓŁ DS POLITYKI SENIORALNEJ, URZĄD MIEJSKI W STARACHOWICACH POK. 219, TEL. 41 273 82 07 LUB 668 216 211.     ****    NA UL. KONSTYTUCJI 3 MAJA KIERUJĄCY SAMOCHODEM M-KI MAZDA LAT 32 /TRZEŹWY/ - POTRĄCIŁ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH WYCHODZĄCĄ ZZA AUTOBUSU KOBIETĘ LAT 56 /TRZEŹWA/. W WYNIKU ZDARZENIA PIESZA TRAFIŁA DO SZPITALA.     ****    W ZWIĄZKU Z EMBARGIEM NAŁOŻONYM PRZEZ ROSJĘ NA EKSPORT POLSKICH JABŁEK ŚWIĘTOKRZYSKI BANK ŻYWNOŚCI DYSPONUJE NADWYŻKĄ OWOCÓW. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW STARACHOWIC PO ZDROWE I SMACZNE JABŁKA. W PONIEDZIAŁEK 23 LISTOPADA JABŁKA ROZDAWANE BĘDĄ NA PARKINGU PRZY UL. LEŚNEJ 14, 24 WTOREK – PARKING PRZY UL. PRĄDZYŃSKIEGO/ŻYTNIEJ, 25 ŚRODA – TARG - PARKING PRZY UL. TARGOWEJ, 26 CZWARTEK – STADION - PARKING PRZY UL. SZKOLNEJ, 27 PIĄTEK – DOLNE - PLAC DWORCOWY PRZY UL. NADRZECZNEJ. WE WSZYSTKICH LOKALIZACJACH JABŁKA BĘDĄ WYDAWANE OKOŁO GODZINY 12:00.        ****     2 GRUDNIA O GODZ. 13:00 W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KIELCACH FILIA W STARACHOWICACH PRZY UL. KOŚCIELNEJ 30 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ MARCINEK. ZAPREZENTOWANA ZOSTANIE KSIĄŻKA „SZTUKA PORTRETU”.     ****     STARACHOWICE UL. KOLEJOWA: W NIEUSTALONY SPOSÓB N/N SPRAWCA DOKONAŁ KRADZIEŻY PORTFELA Z ZAWARTOŚCIĄ PIENIĘDZY W KWOCIE 500 ZŁ ORAZ DOWODEM OSOBISTYM, PRAWEM JAZDY I KARTĄ KREDYTOWĄ BANKU ZNAJDUJĄCE SIĘ W REKLAMÓWCE Z ZAKUPAMI NA SZKODĘ KOBIETY LAT 53.     ****    W STARACHOWICACH W SKLEPIE PRZY UL. KOŚCIELNEJ N/N KOBIETA WSPÓLNIE I W POROZUMIENIU Z N/N MĘŻCZYZNA DOKONALI KRADZIEŻY ODZIEŻY ORAZ TOREBKI DAMSKIEJ O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 889,99 ZŁ NA SZKODĘ SKLEPU.     ****     ZMIENIONA ZOSTAŁA WYSOKOŚĆ MIESIĘCZNEJ STAWKI CZYNSZU NAJMU NETTO ZA 1 M2 POWIERZCHNI WOLNYCH LOKALI HANDLOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA I PIETRZE BUDYNKU MIEJSKIEJ HALI TARGOWEJ: "GALERIA SKAŁKA" POŁOŻONEJ W STARACHOWICACH PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ. STAWKA CZYNSZU OBNIŻONA ZOSTAŁA O 40 %. NA I PIĘTRZE JEST 16 WOLNYCH LOKALI HANDLOWYCH, POWIERZCHNIE LOKALI OD 12,53 M2 DO 33,55 M2. KOSZT CZYNSZU NAJMU NETTO WYNOSI OD 548,05 ZŁ DO 1462,78 W ZALEŻNOŚCI OD POWIERZCHNI LOKALU, ALE TYLKO W PRZYPADKU UMÓW ZAWARTYCH NA 3 MIESIĄCE.    ****    ZESPÓŁ TAŃCA I INSCENIZACJI „PLEJADA” ZAPRASZA NA SPOTKANIE W DNIU 5 GRUDNIA O GODZ. 14:00 W SCK, WSZYSTKICH BYŁYCH TANCERZY, KTÓRZY CHCĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W KONCERCIE JUBILEUSZOWYM W KWIETNIU 2016 ROKU.    ****    W STARACHOWICACH NN SPRAWCA Z TERENU BUDOWY DOKONAŁ KRADZIEŻY POZOSTAWIONEJ NA NIEDOZOROWANYM PLACU ELEKTRYCZNEJ ZACIERACZKI DO WYLEWKI BETONOWEJ WARTOŚCI 450 ZŁ NA SZKODĘ FIRMY.    ****     W 15 KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE PRZEGRAŁ Z DRUŻYNĄ MORAVIA MORAWICA 4:0.

33-latek utonął w Kamiennej

Dzisiaj rano policjanci ze starachowickiej komendy otrzymali zgłoszenie o zwłokach w Kamiennej. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny z wody, a lekarze pogotowia …

Czytaj więcej

Szpital na minusie, ale znacznie mniejszym niż planowano

Radni powiatowi nie szczędzili pochwał pod adresem dyrekcji starachowickiego szpitala. Prezentowane na ostatniej sesji sprawozdanie finansowe Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej spotkało się z uznaniem …

Czytaj więcej

Pierwszy przystanek turystyczny powstał na terenie Leśnictwa Klepacze w Nadleśnictwie S

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zakłada ukierunkowanie ruchu turystycznego w świętokrzyskich lasach. …

Czytaj więcej

Już za tydzień Mistrzostwa Polski w kickboxingu

91 zawodników z 33 klubów sportowych z całej Polski potwierdziło uczestnictwo w Mistrzostwach Polski w kickboxingu. W przyszły weekend sportowcy zmierzą się w starachowickiej …

Czytaj więcej

33-latek utonął w Kamiennej

Szpital na minusie, ale znacznie mniejs

Pierwszy przystanek turystyczny powsta

Już za tydzień Mistrzostwa Polski w k

Drukuj

33-latek utonął w Kamiennej

Data: . Opublikowany w Aktualności

Dzisiaj rano policjanci ze starachowickiej komendy otrzymali zgłoszenie o zwłokach w Kamiennej. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny z wody, a lekarze pogotowia stwierdzili zgon. Denatem okazał się 33-letni starachowiczanin.

Drukuj

Pierwszy przystanek turystyczny powstał na terenie Leśnictwa Klepacze w Nadleśnictwie Starachowice

Data: . Opublikowany w Aktualności

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zakłada ukierunkowanie ruchu turystycznego w świętokrzyskich lasach. Pierwsza z licznie planowanych wiat turystycznych powstała w Nadleśnictwie Starachowice.

Drukuj

Mikołajkowy konkurs z Kinem Helios

Data: . Opublikowany w Aktualności

Piątkowe pasmo konkursowe z Kinem Helios. Tradycyjnie mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na dowolny film z repertuaru starachowickiego Kina Helios. Aby wygrać jedną z nagród należy wysłać do nas mail podając jedną z mikołajkowych atrakcji jakie przygotowało starachowickie Kino Helios.

Drukuj

Walka Michała Materli z Mamedem Khalidovem na żywo w Vectrze w systemie pay-per-view

Data: . Opublikowany w Aktualności

Gala KSW 33, w której charyzmatyczny i waleczny mistrz KSW w kategorii średniej Michał Materla skrzyżuje rękawice z największą gwiazdą polskiego MMA Mamedem Khalidovem, będzie dostępna dla abonentów telewizji cyfrowej Vectry w systemie pay-per-view. Impreza z udziałem gwiazd boksu rozpocznie się 28 listopada w TAURON Arenie Kraków o godz. 19:00. Trwa przedsprzedaż dostępu do gali poprzez Vectrę w cenie 39,90 zł.

Drukuj

Helios Starachowice - Świąteczna paka dla zwierzaka

Data: . Opublikowany w Aktualności

Kino Helios Starachowice serdecznie zaprasza do udziału w przedświątecznej akcji „Helios – paka dla zwierzaka”. Akcja ma celu wsparcie lokalnych schronisk dla zwierząt w zakupie karmy. Aby wesprzeć potrzebujące zwierzaki wystarczy przyjść do naszego Kina w weekend mikołajkowy 05-06.12.2015 i przekazać Wolontariuszom karmę dla zwierząt – dla wszystkich darczyńców symboliczne 1 zł zniżki na wybrane seanse w ramach Mikołajek w Kinie Helios.

Drukuj

Fotografowali Magię Powiatu Starachowickiego

Data: . Opublikowany w Kultura

Już po raz 8 rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Magia Powiatu Starachowickiego. Tematami tegorocznej rywalizacji była Natura, Kultura Materialna i Tradycje. Podczas wystawy pokonkursowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej nagrodzono zwycięzców konkursu. Pierwszą nagrodę zdobył Mateusz Beźnic.

Drukuj

Charytatywne andrzejki

Data: . Opublikowany w Aktualności

40 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami bawiło się podczas imprezy andrzejkowej w restauracji Pod Sosnami. W charytatywnym spotkaniu wzięli udział członkowie starachowickiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej.

Drukuj

Tańczyć z MiMem 2015

Data: . Opublikowany w Aktualności

Miejska Szkoła Tańca MiM podsumowała cały rok swojej działalności. Na scenie Starachowickiego Centrum Kultury zobaczyliśmy wszystkie grupy taneczne i programy prezentowane przez cały mijający rok. Nie zabrakło choreografii, które nie tak dawno wywalczyły mistrzostwo świata.

Drukuj

Mikołajki w kinie Helios

Data: . Opublikowany w Aktualności

Kino Helios zaprasza 5 i 6 grudnia na „Mikołajki w kinie Helios Starachowice”. Mikołajki to czas, kiedy kina sieci Helios wypełniają się uśmiechniętymi dziećmi, które wraz z rodzicami przychodzą właśnie w kinie przeżyć przygodę spotkania z najwspanialszym, bo filmowym Mikołajem.

Drukuj

Rekordowy budżet Starachowic

Data: . Opublikowany w Aktualności

150 mln 461 tys zł wyniesie budżet Starachowic na 2016 rok. Projekt dokumentu trafił już do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Rady Miejskiej. Planowane w przyszłym roku inwestycje ze środków własnych to 9,5 ml zł. Aby plan finansowy gminy wszedł w życie muszą go przyjąć radni Rady Miejskiej.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.