Z ostatniej chwili
:      ***     PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ ZAPRASZA WSZYSTKIE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU "DUŻA STARACHOWICKA RODZINA". PROJEKT DOSTĘPNY JEST NA STRONIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO.     ***     BIBLIOTEKA "NAD SKAŁĄ" PRZY UL. STASZICA 9 ZAPRASZA W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 11:00 DZIECI NA ZAJĘCIA WAKACYJNE. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.     ***     KLUB SPÓŁDZIELCZY "WANACJA" ZAPRASZA DZIECI NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ DO ŁODZI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 24 LIPCA. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 41-273-01-88.     ***     W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM DRÓG NA TERENIE MIASTA SĄ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM - NA UL. SZKOLNEJ, MROZOWSKIEGO, 17-TEGO STYCZNIA I NOWOWIEJSKIEJ . RÓWNIEŻ ZAMKNIĘTY JEST NA DWA LUB TRZY TYGODNIE JEDNOKIERUNKOWY ODCINEK UL. MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.     ***     W SOBOTĘ 19 LIPCA W MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ W GODZ. 16:00 - 20:00 ODBĘDZIE SIĘ CHARYTATYWNA IMPREZA DEDYKOWANA MAŁGOSI SOBCZYK - MARATON DANCE. W IMPREZIE WEŹMIE UDZIAŁ GRUPA WYKWALIFIKOWANYCH INSTRUKTORÓW TAŃCA ORAZ WIELU ZNANYCH SPORTOWCÓW. PODCZAS IMPREZY ODBĘDĄ SIĘ LICYTACJE GADŻETÓW Z KTÓRYCH DOCHÓD PRZEKAZANY ZOSTANIE NA POMOC MAŁGOSI SOBCZYK. ZAPRASZAMY.     ***     AUTOMOBILKLUB KIELECKI ODDZIAŁ W STARACHOWICACH ZAPRASZA W NIEDZIELĘ 20 LIPCA NA IMPREZĘ MOTORYZACYJNĄ Z CYKLU STAR-OES II RUNDA. POCZĄTEK GODZ. 10:30 NA UL. BATALIONÓW CHŁOPSKICH.     ***     KOMENDANT POWIATOWY POLICJI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W POWIATOWYCH OBCHODACH ŚWIĘTA POLICJI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 20 LIPCA O GODZ. 12:30 NA PLACU RYNKU W STARACHOWICACH.     ***    KIELECKI ODDZIAŁ GENERALNEJ DYREKCJI DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ KOLEJNEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 PRZEBIEGAJĄCEJ OD PRZYSZŁEJ OBWODNICY RADOMIA DO GRANICY MAZOWSZA ZE ŚWIĘTOKRZYSKIM. WARTOŚĆ KONTRAKTU NA BUDOWĘ 22-KILOMETROWEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 WYNOSI 682 MLN ZŁ. INWESTYCJA MA BYĆ GOTOWA W CIĄGU 24 MIESIĘCY.     ***       

Alarmy bombowe w urzędach skarbowych

Z kilkunastu skarbówek w całej Polsce we wtorek ewakuowano pracowników. A wszystko to przez nadesłaną informację o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach. Również …

Czytaj więcej

Znamy treść kasacji wyroku Wojciecha B.

Jak informowaliśmy w poniedziałkowym wydaniu Faktów Starachowickich, do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja wyroku byłego prezydenta Starachowic. W rozmowie z Telewizją Starachowice obrońca Wojciecha B. …

Czytaj więcej

Mariusz Łańcuchowski znowu zwycięża w skokach konnych przez przeszkody

W ubiegły weekend starachowiczanin Mariusz Łańcuchowski i jego klacz Panama klasy szlachetnej półkrwi odnieśli sukces na zawodach w Borkowie.

Czytaj więcej

Spółdzielnia mieszkaniowa Wanacja realizuje plan remontowy

Lato to czas kiedy pogoda sprzyja remontom na zewnątrz. W tym roku budżet przewidziany na remonty w Wanacji to około milion złotych, z czego …

Czytaj więcej

Alarmy bombowe w urzędach skarbowych

Znamy treść kasacji wyroku Wojciecha

Mariusz Łańcuchowski znowu zwycięża

Spółdzielnia mieszkaniowa Wanacja rea

Drukuj

Alarmy bombowe w urzędach skarbowych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Z kilkunastu skarbówek w całej Polsce we wtorek ewakuowano pracowników. A wszystko to przez nadesłaną informację o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach. Również w Starachowicach pracownicy w godzinach pracy musieli opuścić budynek Urzędu Skarbowego przy ul. Składowej. Funkcjonariusze Policji i Straży pożarnej ewakuowali ponad 60 pracowników i rozpoczęto przeszukiwania. Na szczęście był to fałszywy alarm i żadnej bomby nie znaleziono.

Drukuj

Znamy treść kasacji wyroku Wojciecha B.

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak informowaliśmy w poniedziałkowym wydaniu Faktów Starachowickich, do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja wyroku byłego prezydenta Starachowic. W rozmowie z Telewizją Starachowice obrońca Wojciecha B. mecenas Kazimierz Jesionek poinformował, że kasacja dotyczy naruszenia przez sąd przepisów prawa materialnego i prawa procesowego. Druga część kasacji zarzuca sądom naruszenie przepisów prawa procesowego.

Drukuj

Spółdzielnia mieszkaniowa Wanacja realizuje plan remontowy

Data: . Opublikowany w Aktualności

Lato to czas kiedy pogoda sprzyja remontom na zewnątrz. W tym roku budżet przewidziany na remonty w Wanacji to około milion złotych, z czego 950 tysięcy zabezpieczono na prace bieżące. Pozostała kwota zostanie spożytkowana głównie na docieplenie budynków i wymianę pokryć dachowych. Tegoroczny budżet remontowy Wanacji zakłada również wymianę stolarki okiennej w mieszkaniach. Za kwotę 100 tyś zł wymienione zostanie około 200 okien.

Drukuj

Przypominamy, że do 31 lipca należy zdecydować gdzie powędrują nasze składki emerytalne

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zgodnie z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych do 31 lipca mamy czas na decyzję, czy nasze składki w całości pozostaną w ZUSie, czy ich część chcemy przekazać do otwartego funduszu emerytalnego. Jeśli decydujemy się na odprowadzanie składek wyłącznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli do tak zwanego pierwszego filara, nie musimy nic robić, 1 siepania automatycznie zostaniemy tam przypisani, a 19,52% naszego wynagrodzenia będzie trafiało do ZUSu.

Drukuj

Do sądu najwyższego wpłynęła kasacja do wyroku Wojciecha B.

Data: . Opublikowany w Aktualności

 Jak wynika z naszych informacji, pełnomocnik byłego prezydenta Starachowic – Wojciecha B. złożył wniosek dotyczący kasacji. Jeśli Sąd Najwyższy przychyli się do treści dokumentu, sprawa może rozpocząć się od nowa. Kasacja to środek zaskarżania wyroków zapadłych w postępowaniu karnym. Rozpatruje ją Sąd Najwyższy Kasację może wnieść strona postępowania sądowego, tylko od prawomocnego wyroku sądu odwoławczego, który zakończył postępowanie.

Drukuj

Starachowiczanie tańczyli dla chorej Gosi

Data: . Opublikowany w Aktualności

W sobotę w Miejskiej Hali Sportowej odbył się czterogodzinny maraton dance. „Z sercem dla Gosi” to charytatywna impreza, której patronowali Starosta Starachowicki i Prezydent Miasta, a włączyło się w nią wielu ludzi ze Starachowic i nie tylko oraz prywatne firmy i inne instytucje. Maraton prowadziło 7 profesjonalnych instruktorów, a wzięło w nim udział ponad 100 miłośników tańca o wielkim sercu.

Drukuj

Policjanci w niedzielę obchodzili swoje święto

Data: . Opublikowany w Aktualności

Święto Policji ustanowione zostało 21 lipca 1995r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego od 19 lat funkcjonariusze policji uroczyście obchodzą ten ważny dla nich dzień. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w niedzielę po raz pierwszy obchodzili swoje święto na placu nowego Rynku. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie defilada w asyście Gminnej Orkiestry Dętej z Brodów przeszła na plac rynku, gdzie odbywały się powiatowe obchody.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.