Z ostatniej chwili
:       ***   FAKTY STARACHOWICKIE NADAJEMY CODZIENNIE. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.   ***   PARKING ZNAJDUJĄCY SIĘ PRZED BUDYNKIEM URZĘDU MIASTA POZA MIEJSCAMI OZNAKOWANYMI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH URZĘDU, W GODZINACH PRACY URZĘDU PRZEZNACZONY ZOSTAŁ WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW ZAŁATWIAJĄCYCH SPRAWY URZĘDOWE.   ***   POMÓŻMY CHOREJ GAI ZE STARACHOWIC. DZIEWCZYNKA WALCZY Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM. POMÓC MOŻNA POPRZEZ DOKANIE WPŁATY NA NR. KONTA BANKOWEGO FUNDACJI "NASZE DZIECI": 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 W TYTULE WPISUJĄC: DAROWIZNA GAJA JANCZYK.   ***   W OKRESIE FERII ZIMOWYCH NA BASENIE BĘDZIE TANIEJ. DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ BĘDĄ MOGŁY NABYĆ BILET W CENIE 3 ZŁ ZA GODZINĘ.   ***   POWIATOWY URZĄD PRACY INFORMUJE, ŻE W 2015 ROKU DYSPONUJE KWOTĄ ŚRODKÓW Z FUNDUSZU PRACY W WYSOKOŚCI 5.499.300 ZŁ Z PRZEZNACZENIEM NA FINANSOWANIE PROGRAMÓW NA RZECZ PROMOCJI ZATRUDNIENIA, ŁAGODZENIA SKUTKÓW BEZROBOCIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB BEZROBOTNYCH.   ***     

Burzliwa dyskusja o budżecie

Na piątkowej sesji Rady Miasta po bardzo burzliwej dyskusji ostatecznie ustalono budżet gminy na 2015 rok. Bardzo wiele emocji wzbudziła sprawa dwóch ulic - …

Czytaj więcej

Policja podsumowała swoje działania z roku ubiegłego

Uroczyste spotkanie w  Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach rozpoczęto od oficjalnego otwarcia wyremontowanej i unowocześnionej sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny”. Następnie …

Czytaj więcej

Powiat i gmina jednym głosem w sprawie obwodnicy Starachowic

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski oraz Prezydent Miasta Marek Materek podjęli rozmowę w tej sprawie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz szefem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich …

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w powiecie starachowickim jednym z tematów ostatniej sesji

Radni na ostatniej sesji Rady Powiatu wysłuchali sprawozdań z pracy jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie starachowickim. Swoje sprawozdania za 2014 rok przedstawiła Policja …

Czytaj więcej

Burzliwa dyskusja o budżecie

Policja podsumowała swoje działania z

Powiat i gmina jednym głosem w sprawie

Bezpieczeństwo w powiecie starachowick

Drukuj

Policja podsumowała swoje działania z roku ubiegłego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Uroczyste spotkanie w  Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach rozpoczęto od oficjalnego otwarcia wyremontowanej i unowocześnionej sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps. „Halny”. Następnie Komendant starachowickiej jednostki policji mł. insp. Sławomir Sędybył przedstawił zebranym roczne podsumowanie pracy wszystkich funkcjonariuszy w obszarze służby kryminalnej, prewencyjnej i ruchu drogowego, wyniki ich pracy a także zakres podejmowanych działań profilaktycznych.

Drukuj

Powiat i gmina jednym głosem w sprawie obwodnicy Starachowic

Data: . Opublikowany w Aktualności

Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski oraz Prezydent Miasta Marek Materek podjęli rozmowę w tej sprawie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz szefem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damianem Urbanowskim. Budowa Północno – Zachodniej obwodnicy Starachowic jest jedną z najbardziej pilnych i potrzebnych inwestycji drogowych w naszym regionie.

Drukuj

Bezpieczeństwo w powiecie starachowickim jednym z tematów ostatniej sesji

Data: . Opublikowany w Aktualności

Radni na ostatniej sesji Rady Powiatu wysłuchali sprawozdań z pracy jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie starachowickim. Swoje sprawozdania za 2014 rok przedstawiła Policja i Straż Pożarna. Radni przyjęli sprawozdania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Drukuj

Duże oszczędności w STBS

Data: . Opublikowany w Aktualności

Prezydent Marek Materek podczas konferencji prasowej powiedział o oszczędnościach, jakie wprowadził w Starachowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Zmiany dotyczą wysokości zarobków członków rady nadzorczej, prezesa zarządu i pracowników.

Drukuj

Wygraj pizzę z Pizzerii „Paradiso”

Data: . Opublikowany w Aktualności

Ostatni Konkurs ogłoszony przez naszą redakcję miał nietypowy przebieg. Na zadane przez nas pytanie nie uzyskaliśmy żadnej prawidłowej odpowiedzi, w związku z czym nie wyłoniliśmy zwycięzcy. Prezentowana przez nas fotografia przedstawiała nieistniejący już dziś budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, tzw. „Kurnik”, gdzie dzisiaj znajduje się jedna ze starachowickich ( G. Kamienna) galerii handlowych.

Drukuj

Prezes Zakładu Energetyki Cieplnej odwołany

Data: . Opublikowany w Aktualności

O zmianach na tym stanowisku poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek. Robert Ciepluch nie jest już prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej. O odwołaniu ze stanowiska zadecydowano na posiedzeniu rady nadzorczej spółki. Marek Materek zwrócił się do członków rady nadzorczej z propozycją odwołania dotychczasowego prezesa oraz powołania spośród pracowników osoby, która będzie pełnić jego obowiązki na tym stanowisku.

Drukuj

Od lat walczą o drogę, jaki będzie finał?

Data: . Opublikowany w Aktualności

Mieszkańcy ul. Radoszewskiego w Starachowicach nie ustają w swoich działaniach i nadal walczą o remont drogi, która prowadzi do ich domów. Tak naprawdę sprawa ciągnie się już kilkadziesiąt lat. Niestety i w tym roku najprawdopodobniej niewiele się zmieni, bowiem w budżecie gminy na 2015 rok nie przewidziano środków na tę inwestycję.

Drukuj

Przedstawiciele „Trójmiasta nad Kamienną” nadal będą współpracować

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek współpraca samorządów gmin oraz powiatów w ramach „Trójmiasta nad Kamienną” będzie kontynuowana. W ubiegłym roku i w minionej kadencji starostowie i prezydenci reprezentujący północną część województwa świętokrzyskiego zawarli porozumienie pod nazwą „Trójmiasto nad Kamienną”. Mimo zmiany włodarzy miast i powiatów, wspólne działania nadal będą prowadzone.

Drukuj

Podsumowali kwestę na rzecz Gai. Kolejna akcja już jutro, w KS Wiking

Data: . Opublikowany w Aktualności

We wtorek organizatorzy kwesty na rzecz pomocy dla Gai Janczyk oficjalnie podsumowali niedzielne działania. O wynikach powiedziała Ewelina Choinka-Jasztal jedna z głównych organizatorek. Daria i Tomasz Janczyk - rodzice Gai nie ukrywali wzruszenia z powodu tak licznego udziału w akcji ludzi o otwartych, empatycznych sercach. Podziękowali również wszystkim, którzy wsparli działania na rzecz ich jedynego dziecka. 

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.