Z ostatniej chwili
:     ***    OD 13 KWIETNIA  PRACOWNICY URZĘDU SKARBOWEGO W STARACHOWICACH BĘDĄ PRZYJMOWAĆ INTERESANTÓW OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU W GODZ. 7:30 – 15:30, W PIĄTEK OD 7:30 DO 18:00.    ***    16 KWIETNIA O GODZ. 16:00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 5, ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE AUTORSKIE ZE SŁAWOMIREM KOPREM. JEST TO AUTOR M.IN. TAKICH KSIĄŻEK JAK: ŻYCIE PRYWATNE ELIT WŁADZY PRL, STRACONE POKOLENIE PRL CZY ŻYCIE TOWARZYSKIE ELIT PRL.    ***    12 KWIETNIA W KOŚCIELE PW. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ORAZ PRZY KRZYŻU KATYŃSKIM ODBĘDĄ SIĘ OBCHODY DNIA PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ. UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNĄ SIĘ O 9.45 MSZĄ ŚWIĘTĄ, NASTĘPNIE UCZESTNICY PRZEMASZERUJĄ NA SKWER OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ GDZIE ZOSTANĄ ZŁOŻONE WIĄZANKI KWIATÓW.    ***    GIMNAZJUM NR 1 W STARACHOWICACH ZAPRASZA SZÓSTOKLASISTÓW ORAZ ICH RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY. SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 10 KWIETNIA O GODZ. 16.30.    ***    MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACYJNY INFORMUJE, ŻE Z DNIEM 1.04 ZAWIESZA W CAŁOŚCI WYKONYWANIE KURSÓW W RAMACH REGULARNEJ LINII NR „24” NA TRASIE STARACHOWICE – OSINY. JAK INFORMUJE PRZEWOŹK JEST TO PODYKTOWANE ZNIKOMĄ FREKWENCJĄ NA LINII KOMUNIKACYJNEJ.    ***    ŚWIĘTOKRZYSKI ODDZIAŁ NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA WYDAŁ BEZPŁATNY PORADNIK "JAK I GDZIE LECZYĆ SIĘ BEZPŁATNIE". PUBLIKACJA ZAWIERA INFORMACJE NA TEMAT PRAW PACJENTA ORAZ AKTUALNĄ LISTA PLACÓWEK, Z KTÓRYMI NFZ MA PODPISANĄ UMOWĘ. PORADNIK MOŻNA ODBIERAĆ Z SIEDZIBY NFZ PRZY UL. JANA PAWŁA II W KIELCACH. INFORMATOR JEST BEZPŁATNY.    ***    8 KWIETNIA W STARACHOWICKIM CENTRUM KULTURY ODBĘDZIE SIĘ KONCERT „W KRAINIE UŚMIECHU”. W PROGRAMIE KONCERTU PRZEBOJE OPEROWE, OPERETKOWE I MUSICALOWE: „STRASZNY DWÓR”, „CYRULIK SEWILSKI”, „CARMEN”, BARON CYGAŃSKI”I „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA”. POCZĄTEK GODZINA 17.00. WSTĘP WOLNY.    ***    W SEKRETARIACIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 TRWAJĄ ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2015/16. ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY W GODZ. 8:00 - 15:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.    ***    SZUKASZ SKUTECZNEJ REKLAMY? MAMY NAJWIĘKSZY ZASIĘG W MIEŚCIE. NADAJEMY W SIECI KABLOWEJ VECTRA I W INTERNECIE. DOCIERAMY DO PONAD 27000 TYS. MIESZKAŃCÓW. ZADZWOŃ I POZNAJ SZCZEGÓŁY 41-274-10-80. NIECH CIĘ ZOBACZĄ!    ***    ŚWIĘTOKRZYSKA IZBA ROLNICZA INFORMUJE, IŻ UPŁYWA CZTEROLETNIA KADENCJA OBECNYCH ORGANÓW STATUTOWYCH IZB ROLNICZYCH. KRAJOWA RADA IZB ROLNICZYCH ZARZĄDZIŁA PRZEPROWADZENIE W CAŁYM KRAJU W DNIU 31 MAJA WYBORÓW DO RAD POWIATOWYCH, W TYM RÓWNIEŻ DO RAD POWIATOWYCH ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ROLNICZEJ. BIORĄC POWYŻSZE POD UWAGĘ, INFORMUJEMY O MOŻLIWOŚCI PODJĘCIA PRACY W KOMISJI OKRĘGOWEJ W STARACHOWICACH. WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ W WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI WYBORCZEJ W KIELCACH, UL. CHOPINA 15/3, 25-356 KIELCE LUB U KOORDYNATORA DS. WYBORÓW W GMINIE – ELIZA STRZELEC, REFERAT GOSPODARKI ODPADAMI I OCHRONY ŚRODOWISKA URZĘDU MIEJSKIEGO UL. RADOMSKA 45, POK. 118. DOKUMENTY MOŻNA SKŁADAĆ DO 10 KWIETNIA.

MAN gwarantuje miejsca pracy dla absolwentów

Będzie współpraca pomiędzy Powiatem Starachowickim a firmą MAN w zakresie szkolnictwa zawodowego. Podpisano w tej sprawie porozumienie. Na jego mocy MAN objął patronatem kształcenie …

Czytaj więcej

III Piknik majowy w Puszczy Iłżeckiej

Przed nami długi weekend majowy. Ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu na Ziemi Iłżeckiej proponują Leśnicy z Nadleśnictwa Marcule. 2 i 3 maja będą promowali …

Czytaj więcej

Ćwiczenia służb ratowniczych

Policjanci chcieli rozbić „dziuplę”, przestępcy podpalili budynek, doszło do wybuchu butli z gazem i wycieku groźnej substancji ropopochodnej. Przestępca zaczął uciekać, a podczas pościgu …

Czytaj więcej

Ulica doktora Andrzeja wyremontowana

Oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną ul. dr Andrzeja na osiedlu Lubianka. Ostatecznej wizytacji dokonał prezydent Starachowic Marek Materek w asyście przedstawicieli wykonawcy całej inwestycji.

Czytaj więcej

MAN gwarantuje miejsca pracy dla absolw

III Piknik majowy w Puszczy Iłżeckiej

Ćwiczenia służb ratowniczych

Ulica doktora Andrzeja wyremontowana

Drukuj

Ćwiczenia służb ratowniczych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Policjanci chcieli rozbić „dziuplę”, przestępcy podpalili budynek, doszło do wybuchu butli z gazem i wycieku groźnej substancji ropopochodnej. Przestępca zaczął uciekać, a podczas pościgu nie zapanował nad autem i wpadł do zalewu w Brodach. Mężczyznę samochód musieli wyłowić płetwonurkowie starachowickiej straży pożarnej. Tak w skrócie wyglądał scenariusz corocznych ćwiczeń służb ratowniczych.

Drukuj

Dwie kolizje podczas ćwiczeń

Data: . Opublikowany w Aktualności

Podczas ćwiczeń służb ratowniczych, o których mówiliśmy już w dzisiejszym wydaniu Faktów doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem wozu strażackiego. Szczególnie pierwsze ze zdarzeń wyglądało groźnie, ale na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał i oba przypadki zakwalifikowano na kolizje.

Drukuj

III Piknik majowy w Puszczy Iłżeckiej

Data: . Opublikowany w Aktualności

Przed nami długi weekend majowy. Ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu na Ziemi Iłżeckiej proponują Leśnicy z Nadleśnictwa Marcule. 2 i 3 maja będą promowali gospodarkę leśną oraz walory turystyczne i przyrodnicze Lasów Iłżeckich poprzez organizację wypoczynku blisko natury.

Drukuj

Wygraj bilet na "Kino Kobiet"

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wyjątkowy wieczór w Kinie Kobiet. Mamy dla Państwa pięć pojedynczych wejściówek na to pełne atrakcji wydarzenie. Kwietniowe Kino Kobiet już w najbliższą środę, a głównym punktem będzie projekcja filmu „Dumni i wściekli”. Ponadto już od godziny 18:00 o dobre samopoczucie uczestników dbali będą partnerzy akcji.

Drukuj

Propagują bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data: . Opublikowany w Aktualności

Za nami powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do zadań zawodników należało napisanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda na torze przeszkód. Najlepsza drużyna będzie reprezentowała nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Drukuj

Rosną nasze szanse na podwórko NIVEA!

Data: . Opublikowany w Aktualności

Z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę Starachowice pną się w górę klasyfikacji „Podwórka NIVEA”. W akcję zaangażowało się wielu starachowiczan. Pierwsza część głosowania trwa do końca kwietnia i być może już wtedy zapewnimy sobie jeden z placów zabaw finansowany przez NIVEA.

Drukuj

Wygraj bilety do kina Helios

Data: . Opublikowany w Aktualności

Tradycyjnie w piątkowym paśmie konkursowym mamy dla Państwa podwójne zaproszenie do Kina Helios. Dzisiejszą zagadką jest pytanie: „w którym roku utworzono w Starachowicach Specjalną Strefę Ekonomiczną i kto był wówczas prezydentem naszego miasta?”.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.