Z ostatniej chwili
:     ***   ZAKŁAD ENERGETYKI CIEPLNEJ OGŁOSIŁ KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI. OFERTY NALEŻY SKŁADAĆ W ZAKŁADZIE ENERGETYKI CIEPLNEJ W TERMINIE DO 16 MARCA.    ***   PODCZAS WEEKENDU STARACHOWICCY POLICJANCI PRZEPROWADZILI DZIAŁANIA POD NAZWĄ "ALKOHOL - NARKOTYKI". MUNDUROWI, PODCZAS KONTROLI DROGOWYCH SPRAWDZALI TRZEŹWOŚĆ 981 KIEROWCÓW. PODCZAS DZIAŁAŃ POLICJANCI UJAWNILI DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH POJAZDAMI.    ***   Z OKAZJI DNIA KOBIET 8 MARCA PANIE BĘDĄ MOGŁY SKORZYSTAĆ Z BASENU ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ.    ***   POLICJA PROWADZI DOCHODZENIE W SPRAWIE KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM, GDZIE ZOSTAŁO ZABEZPIECZONE MIENIE Z PRZESTĘPSTW W OKRESIE OD KWIETNIA 2014 ROKU. PRZEDMIOTEM ZABEZPIECZENIA JEST SPRZĘT RTV I AGD, NARZĘDZIA, ELEMENTY WYPOSAŻENIA POJAZDU, MATERIAŁY BUDOWLANE, KOSMETYKI. OSOBY POKRZYWDZONE W TYM OKRESIE PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM TEL. 41-276-03-40.    ***   MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACYJNY ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW MIASTA NA KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE ROZKŁADU JAZDY. SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 2 MARCA O GODZ. 16:30 W SALI OLIMPIA URZĘDU MIEJSKIEGO.    ***   STARACHOWICCY POLICJANCI ZATRZYMALI 40-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ PODEJRZEWANEGO O POSIADANIE WYROBÓW TYTONIOWYCH I ALKOHOLU BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY. FUNKCJONARIUSZE ZABEZPIECZYLI 12700 PAPIEROSÓW, OKOŁO 8,5 KG TYTONIU TZW. KRAJANKI ORAZ 4 LITROWE BUTELKI Z ZAWARTOŚCIĄ PRAWDOPODOBNIE SPIRYTUSU.    ***   W URZĘDZIE MIEJSKIM WZNOWIŁ DZIAŁALNOŚĆ PUNKT POMOCY PRAWNEJ DLA RODZIN DYSFUNKCYJNYCH I PATOLOGICZNYCH Z TERENU MIASTA. DYŻURY PRAWNIKA BĘDĄ W PONIEDZIAŁKI, WTORKI I CZWARTKI OD GODZ. 15:30 DO 19:00 W POK. 18.    ***   POMÓŻMY CHOREJ GAI ZE STARACHOWIC. DZIEWCZYNKA WALCZY Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM. POMÓC MOŻNA POPRZEZ DOKONANIE WPŁATY NA NR. KONTA BANKOWEGO FUNDACJI "NASZE DZIECI": 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 W TYTULE WPISUJĄC: DAROWIZNA GAJA JANCZYK.    ***     

Wysłuchali głosu mieszkańców

Starachowickie MZK zaprosiło mieszkańców miasta na konsultacje społeczne w sprawie rozkładów jazdy autobusów. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim, a przybyłych przywitał prezydent Marek …

Czytaj więcej

Most na Wiśle będzie otwarty w połowie 2015 roku

Prace przy budowie mostu pomiędzy Solcem nad Wisłą w województwie mazowieckim a Kamieniem w województwie lubelskim idą pełną parą.

Czytaj więcej

Zabiegali o poparcie dla Prezydenta Komorowskiego

Karuzela prezydenckiej kampanii rozkręca się. W ostatnią sobotę w Starachowicach przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, na czele z Poseł Marzeną Okłą-Drewnowicz, zbierali podpisy pod …

Czytaj więcej

Dudabus wraz z kandydatem na prezydenta w czwartek w Starachowicach

Zgodnie z zapowiedziami posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości jakie usłyszeliśmy  podczas spotkania w połowie lutego, Andrzej Duda odwiedzi Starachowice. Już w czwartek, 5 …

Czytaj więcej

Wysłuchali głosu mieszkańców

Most na Wiśle będzie otwarty w połow

Zabiegali o poparcie dla Prezydenta Kom

Dudabus wraz z kandydatem na prezydenta

Drukuj

Wysłuchali głosu mieszkańców

Data: . Opublikowany w Aktualności

Starachowickie MZK zaprosiło mieszkańców miasta na konsultacje społeczne w sprawie rozkładów jazdy autobusów. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim, a przybyłych przywitał prezydent Marek Materek, który jednak tego dnia był wyłącznie słuchaczem.

Drukuj

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Po II Wojnie Światowej nie pogodzili się z panującym w Polsce ustrojem. Polska armia podzieliła się a jej część pozostała w podziemiu i oddała walce z powojennymi władzami. Żołnierze podziemnej armii byli prześladowani i mordowani przez aparat komunistyczny. Nazwani zostali „Żołnierzami Wyklętymi”, ich święto obchodzimy 1 marca.

Drukuj

Pałacyk zostaje własnością Gminy Starachowice

Data: . Opublikowany w Aktualności

Dużo emocji podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wzbudziła sprawa starachowickiego „Pałacyku”.  Radni uchylili decyzję swoich poprzedników o przekazaniu budynku w formie darowizny, co nie spodobało się opozycji. Ostatecznie „Pałacyk” pozostał własnością Gminy Starachowice. Jeszcze za kadencji poprzedniej Rady Miejskiej podjęto decyzję o przekazaniu w formie darowizny, na rzecz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii,  budynku potocznie nazywanego „Pałacykiem”.

Drukuj

Ferie zimowe za nami

Data: . Opublikowany w Aktualności

W piątek w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki oraz Spółdzielczym Domu Kultury podsumowano 14 - dniowe ferie zimowe. Podczas dwutygodniowego „Zimowego Wjazdu do Huty” każdy dzień był wypełniony wspaniałą zabawą i ciekawymi zadaniami do rozwiązania. Jednocześnie wszystkie te zajęcia przeplatane były nauką i wiedzą, którą zdobywali najmłodsi podczas wykonywania różnorodnych zadań.

Drukuj

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym

Data: . Opublikowany w Aktualności

Złożenie zeznania podatkowego za 2014 r. za pośrednictwem Internetu jest najlepszym i najszybszym sposobem rozliczenia się za rok ubiegły. Nie każdy jednak potrafi poradzić sobie z tym zadaniem. Choć Internet znany jest obecnie niemal wszystkim, to korzystać z niego nie wszyscy potrafią. Umiejętność ta jest niezbędna, gdy deklarację podatkową chcemy przesłać elektronicznie.

Drukuj

Zostań zwycięzcą naszego nowego konkursu

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ostatnim konkursie pytaliśmy o miejsce, gdzie w przeszłości znajdowała się kopalnia i zakład wzbogacania piasków żelazistych. Prawidłowa odpowiedź to - miejscowość Zębiec. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy jedną. Kupon na darmową pizzę trafi do Pani Karoliny z ul. Wysockiego. Gratulujemy!

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.