Z ostatniej chwili
:    ***    PREZYDENT MIASTA MAREK MATEREK ODWOŁAŁ PRZETARG NIEOGRANICZONY NA DZIERŻAWĘ CZĘŚCI PARKU MIEJSKIEGO Z PRZEZNACZENIEM NA BUDOWĘ PARKU LINOWEGO. PRZETARG MIAŁ SIĘ ODBYĆ 16 GRUDNIA. ODWOŁANIE PRZETARGU NASTĄPIŁO W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA CAŁEGO TERENU PARKU. ZDANIEM MARKA MATERKA 9 - LETNIA DZIERŻAWA CZĘŚCI PARKU MOGŁABY BYĆ BLOKADĄ DLA  REWITALIZACJI TERENU CAŁEGO PARKU MIEJSKIEGO.   ***    JERZY MIŚKIEWICZ PIERWSZYM ZASTĘPCĄ PREZYDENTA STARACHOWIC. MIŚKIEWICZ TO NAUCZYCIEL Z WIELOLETNIM STAŻEM, A W PRZESZŁOŚCI TAKŻE DYREKTOR OŚRODKA GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ I KOMPENSACYJNEJ. FORMALNIE STANOWISKO ZASTĘPCY PREZYDENTA DS. SPOŁECZNYCH OBEJMIE WE WTOREK, 16 GRUDNIA. DRUGIEGO ZASTĘPCĘ POZNAMY W PRZECIĄGU KILKU TYGODNI.   ***    RAPER MEZO BĘDZIE GWIAZDĄ "SYLWESTRA POD GWIAZDAMI" ORGANIZOWANEGO NA STARACHOWICKIM RYNKU. IMPREZA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 22:30 NA GŁÓWNEJ PŁYCIE RYNKU, A JEDNĄ Z LICZNYCH ATRAKCJI BĘDZIE POKAZ LASEROWY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STARACHOWIC.   ***    BIBLIOTEKA "NAD SKAŁĄ" (UL. STASZICA 9) ZAPRASZA DZIECI NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16:00.   ***    24-LETNI MĘŻCZYZNA ZGINĄŁ ŚMIERTELNIE POTRĄCONY PRZEZ POCIĄG NAPRAWCZY. W SOBOTĘ OKOŁO GODZ. 18:00 NA WYSOKOŚCI ULICY NADRZECZNEJ 57-LETNI MASZYNISTA LOKOMOTYWY ZAUWAŻYŁ LEŻĄCEGO NA TORACH MĘŻCZYZNĘ. NIESTETY SKŁADU NIE UDAŁO SIĘ WYHAMOWAĆ, POCIĄG PRZEJECHAŁ PO MĘŻCZYŹNIE.   ***    5,6 MLD ZŁ BĘDZIE MOGŁO WYKORZYSTAĆ WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIE W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2014-2020. WŁADZE REGIONU ZAKOŃCZYŁY ROZMOWY NAD KSZTAŁTEM DOKUMENTU Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMISJI EUROPEJSKIEJ.   ***    JUŻ W STYCZNIU RUSZA KOLEJNA EDYCJA AMATORSKIEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W KAT. OLDBOJÓW. ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO 22 GRUDNIA POD NUMEREM TEL. 41-273-60-60. TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ W MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ.   ***      
Drukuj

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 uczcili 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej

Data: . Opublikowany w Aktualności

„Z kart historii... 100 lat temu w Europie wybuchła I wojna światowa – co Ty na to młody Europejczyku?”-  pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach uczcili okrągłą rocznicę tego wydarzenia, a całe zadanie realizowane było w ramach projektu Schuman 2014. Ów projekt realizowany był z dużym rozmachem.

Drukuj

Plakaty z pierwszej tury wyborów nadal nie uprzątnięte – kandydaci zapomnieli o swoim obowiązku

Data: . Opublikowany w Aktualności

W myśl Kodeksu Wyborczego, komitety wyborcze i ich pełnomocnicy mieli 30 dni na usunięcie plakatów i haseł ustawionych w celu prowadzenia agitacji w tegorocznych wyborach samorządowych. 17 grudnia minął dokładnie miesiąc od przeprowadzenia pierwszej tury wyborów samorządowych i do tego dnia materiały wyborcze powinny zostać usunięte.

Drukuj

Wspólne kolędowanie w związku niewidomych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zgodnie z tradycją już po raz kolejny Starachowickie Koło Polskiego Związku Niewidomych zorganizowało dla swoich członków spotkanie wigilijne. Przewodnicząca starachowickiego oddziału Izabela Wałęga przywitała zaproszonych gości, wśród których byli także przedstawiciele władz samorządowych. Starostwo reprezentowała wicestarosta Agata Wojtyszek, a w imieniu władz miejskich wystąpił zastępca prezydenta Jerzy Miśkiewicz.

Drukuj

Wigilia u „Niepełnosprawnych Plus”

Data: . Opublikowany w Aktualności

Członkowie Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus tradycyjnie wzięli udział w spotkaniu wigilijnym organizowanym jak w latach poprzednich w Hotelu Senator. Podopieczni stowarzyszenia wraz z rodzinami i przyjaciółmi złożyli sobie życzenia, była okazja do wspólnych rozmów i wspomnień o całym mijającym roku. Uczestników wieczerzy i zaproszonych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz, powitała wieloletnia prezes starachowickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus - Alicja Czarnecka.

Drukuj

Rondo im. Zbigniewa Rafalskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

W 33. rocznicę wybuchu stanu wojennego uhonorowano pamięć zasłużonego starachowickiego działacza Solidarności. Głównym punktem starachowickich obchodów rocznicy wybuchu stanu wojennego było nadanie rondu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ( rondo doprowadzające do Galerii Galardia ) imienia Zbigniewa Rafalskiego.

Drukuj

Żywa lekcja historii o stanie wojennym – uczniowie Gimnazjum nr 2 wysłuchali Zbigniewa Żesławskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Już po raz kolejny uczniowie starachowickiego Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. To nietypowe w formie spotkania z młodzieżą organizowane dwa razy w roku - w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz w rocznicę zbrodni katyńskiej. Pomimo, iż spotkania dotyczą wydarzeń wykraczających poza zakres podręczników gimnazjalnych to cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Drukuj

Młodzieżowa Rada Miasta w minioną środę zainaugurowała siódmą kadencję

Data: . Opublikowany w Aktualności

Na pierwszym posiedzeniu, które poprowadził przewodniczący Rady Miasta Włodzimierz Orkisz wzięło udział 21 radnych. W pierwszej kolejności wyłoniono członków Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadziła wybory na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. O to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów, którzy pełnili rolę radnych już w poprzedniej kadencji.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.