Z ostatniej chwili
:    ***   PARKING ZNAJDUJĄCY SIĘ PRZED BUDYNKIEM URZĘDU MIASTA POZA MIEJSCAMI OZNAKOWANYMI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH URZĘDU, W GODZINACH PRACY URZĘDU PRZEZNACZONY ZOSTAŁ WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW ZAŁATWIAJĄCYCH SPRAWY URZĘDOWE.   ***   PREZYDENT MIASTA MAREK MATEREK ORAZ ŚRODOWISKO ŚWIĘTOKRZYSKICH ZGRUPOWAŃ PARTYZANCKICH AK PONURY - NURT ZAPRASZAJĄ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH DNIA PAMIĘCI PPR. ZDZISŁAWA RACHTANA "HALNEGO", KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 26 STYCZNIA O GODZ. 16:00 NA SKWERZE NOSZĄCYM IMIĘ "HALNEGO" PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ (TEREN FONTANNY).   ***   21 STYCZNIA STARACHOWICCY POLICJANCI ZATRZYMALI NA TERENIE MIASTA 27-LETNIEGO KIEROWCĘ PODEJRZEWANEGO O POSIADANIE NARKOTYKÓW - AMFETAMINY, A TAKŻE PROWADZENIE POJAZDU POD ICH WPŁYWEM. TERAZ GROZI MU DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.   ***   POMÓŻMY CHOREJ GAI ZE STARACHOWIC. DZIEWCZYNKA WALCZY Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM. POMÓC MOŻNA POPRZEZ DOKANIE WPŁATY NA NR. KONTA BANKOWEGO FUNDACJI "NASZE DZIECI": 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 W TYTULE WPISUJĄC: DAROWIZNA GAJA JANCZYK.   ***   W OKRESIE FERII ZIMOWYCH NA BASENIE BĘDZIE TANIEJ. DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ BĘDĄ MOGLI NABYĆ BILET W CENIE 3 ZŁ ZA GODZINĘ.   ***   DO 28 STYCZNIA MOŻNA ZGŁASZAĆ KANDYDATÓW DO NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. "ŚWIĘTOKRZYSKA VICTORIA" UHONORUJE NAJBARDZIEJ AKTYWNE FIRMY, SAMORZĄDY ORAZ OSOBOWOŚCI.   ***   POWIATOWY URZĄD PRACY INFORMUJE, ŻE W 2015 ROKU DYSPONUJE KWOTĄ ŚRODKÓW Z FUNDUSZU PRACY W WYSOKOŚCI 5 MLN 499 TYS. 300 ZŁ Z PRZEZNACZENIEM NA FINANSOWANIE PROGRAMÓW NA RZECZ PROMOCJI ZATRUDNIENIA, ŁAGODZENIA SKUTKÓW BEZROBOCIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB BEZROBOTNYCH.   ***   BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE ODBĘDĄ SIĘ 26 - 27 STYCZNIA NA PLACU PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ. BADANIAMI OBJĘTE ZOSTANĄ KOBIETY W WIEKU OD 50 DO 69 ROKU ŻYCIA.   ***     
Drukuj

Uruchomiono sygnalizację świetlną

Data: . Opublikowany w Aktualności

Na skrzyżowaniu ulic Radomskiej, Alei Wyzwolenia, Moniuszki i Kieleckiej ruch drogowy odbywa się już przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej. Jest to sygnalizacja akomodacyjna, czyli wzbudzana. Oznacza to, że zielone światło jest włączone głównie dla kierowców poruszających się drogą krajową nr 42. Na drogach podporządkowanych zielone światło włączy się wtedy, kiedy pojawią się tam pojazdy chcące włączyć się do ruchu.

Drukuj

Tomasz Sikora wspomina Dakar

Data: . Opublikowany w Aktualności

Kierowca jednego ze Starów 266, które w 1988 roku ukończyły rajd Paryż Dakar odwiedził ponownie Starachowice. Tomasz Sikora – bo o nim mowa - w grudniu wraz z drugim z kierowców Jerzym Mazurem spotkał się w naszym mieście  z innymi uczestnikami tej wyprawy.

Drukuj

Wygraj bilet do Kina HELIOS

Data: . Opublikowany w Aktualności

Drukuj

Opowieści z podróży po świecie Huberta Budkowskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

24 – letni podróżnik, student piątego roku studiów prawniczych Hubert Budkowski  zwiedził już kilkadziesiąt krajów na całej kuli ziemskiej. Można powiedzieć, że realizuje swoją pasję i spełnia marzenia już od dziecka, kiedy na pierwsze wycieczki zabierał go tata. Podczas podróży dużo fotografuje, zbiera pamiątki z każdego miejsca w którym przebywał, a później opisuje swoją wyprawę, aby móc o niej opowiedzieć szerszemu gronu.

Drukuj

Bezpłatne kształcenie zawodowe w Niemczech

Data: . Opublikowany w Aktualności

20 osobowa grupa młodzieży ma szansę zdobycia kwalifikacji zawodowych poza granicami naszego kraju. Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wraz z niemiecką instytucją partnerską reprezentowaną przez prezes Ingelore Holz oraz koordynatora projektu Wolfganga Hellwiga, ruszyli z kolejnym projektem „Hanower na plus”. Skupia się on na młodzieży wieku od 18 do 27 lat, która nie posiada pełnych kwalifikacji zawodowych.

Drukuj

Integracyjne „Kolędowanie bez barier”

Data: . Opublikowany w Aktualności

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej i Fundacja Nasze Zdrowie ponownie zorganizowały spotkanie integracyjne dla środowiska osób niepełnosprawnych. Na zaaranżowanej scenie hotelowej wystąpili wychowankowie  Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starachowic i Kałkowa - Godowa, Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej z Kałkowa - Godowa, Środowiskowego Domu Samopomocy i Szkolnego Ośrodka Wychowawczego ze Starachowic oraz podopieczni z tzw. „Tęczowej Pracowni” działającej przy Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci.

Drukuj

Wielkie serca starachowiczan

Data: . Opublikowany w Aktualności

O akcji na rzecz ratowania małej Gai Janczyk informowaliśmy Państwa w minionym tygodniu. Dzisiaj możemy powiedzieć, że starachowiczanie pokazali jak wielkie i otwarte mają serca. Podczas niedzielnej kwesty na terenie naszego miasta zebrano kwotę 35 599,52 zł i 15 euro.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.