Z ostatniej chwili
:    ***   ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W UROCZYSTYCH OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 1 MARCA W KOŚCIELE P.W WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PRZY UL. RADOMSKIEJ. O GODZ. 11:00 ODPRAWIONA ZOSTANIE MSZA ŚWIĘTA, PO NABOŻEŃSTWIE NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM ZOSTANĄ ZŁOŻONE KWIATY I ZNICZE PRZY TABLICY PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.   ***   W URZĘDZIE MIEJSKIM WZNOWIŁ DZIAŁALNOŚĆ PUNKT POMOCY PRAWNEJ DLA RODZIN DYSFUNKCYJNYCH I PATOLOGICZNYCH Z TERENU MIASTA. DYŻURY PRAWNIKA BĘDĄ W PONIEDZIAŁKI, WTORKI I CZWARTKI OD GODZ. 15:30 DO 19:00 W POK. 18.   ***   POLICJA PROWADZI POSTĘPOWANIE W SPRAWIE ZDARZENIA DROGOWEGO Z DNIA 12 LUTEGO OK GODZ. 14:50 NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM PRZY UL. MAJÓWKA. PASAŻERCE WYSIADAJĄCEJ Z AUTOBUSU, ŚRODKOWE DRZWI PRZYTRZASNĘŁY NOGĘ, W WYNIKU CZEGO KOBIETA UPADŁA DOZNAJĄC OBRAŻEŃ CIAŁA. OSOBY BĘDĄCE ŚWIADKAMI TEGO ZDARZENIA PROSZENI SĄ O KONTAKT POD NUMEREM TEL. 41-276-02-67.   ***   W STARACHOWICACH NIEZNANY SPRAWCA DOKONAŁ WŁAMANIA DO MIESZKANIA 42 LETNIEGO MĘŻCZYZNY, A NASTĘPNIE DOKONAŁ KRADZIEŻY PIERŚCIONKA Z BRYLANTEM O WARTOŚCI 2800 ZŁ ORAZ PIENIĘDZY W KWOCIE 1000ZŁ.   ***   STARACHOWICKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE ZAPRASZA NA WERNISAŻ WYSTAWY 19 LUTEGO O GODZ. 17:00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 5.   ***   W PIĄTEK 20 LUTEGO O GODZ. 17:30 W HALI LEJNICZEJ MUZEUM PRZYRODY I TECHNIKI ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI "BUDUJEMY SAMOCHODY" PAWŁEM GRUDNIEWSKIM.   ***   FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE DZIECĘCEJ "NAD SKAŁĄ" PRZY UL. STASZICA 9 BĘDĄ PRZEBIEGAŁY POD HASŁEM "BIBLIOFERIE". W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 12:00 ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA: ORIGAMI Z WIERSZYKAMI, ZABAWA LITERĄ I SŁOWEM, ZIMOWY KRAJOBRAZ ZE SZNURKA ORAZ WALENTYNKI - ZAKOCHANE WIERSZYKI. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 41-274-80-88   ***   MIŁO JEST NAM PAŃSTWA POINFORMOWAĆ, ŻE FAKTY STARACHOWICKIE NADAJEMY RÓWNIEŻ WE WTORKI I CZWARTKI. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.   ***   POMÓŻMY CHOREJ GAI ZE STARACHOWIC. DZIEWCZYNKA WALCZY Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM. POMÓC MOŻNA POPRZEZ DOKONANIE WPŁATY NA NR. KONTA BANKOWEGO FUNDACJI "NASZE DZIECI": 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 W TYTULE WPISUJĄC: DAROWIZNA GAJA JANCZYK.   ***   W OKRESIE FERII ZIMOWYCH NA BASENIE BĘDZIE TANIEJ. DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ BĘDĄ MOGŁY NABYĆ BILET W CENIE 3 ZŁ ZA GODZINĘ.  
Drukuj

Zostań zwycięzcą naszego nowego konkursu

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ostatnim konkursie pytaliśmy o miejsce, gdzie w przeszłości znajdowała się kopalnia i zakład wzbogacania piasków żelazistych. Prawidłowa odpowiedź to - miejscowość Zębiec. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy jedną. Kupon na darmową pizzę trafi do Pani Karoliny z ul. Wysockiego. Gratulujemy!

Drukuj

Trwa budowa budynku socjalnego

Data: . Opublikowany w Aktualności

W powstającym przy ulicy Ostrowieckiej budynku socjalnym prawdopodobnie już w przyszłym roku zamieszkają nowi lokatorzy. Trwają prace przy budowie nowego, kolejnego w Starachowicach budynku socjalnego z parkingiem. Powstaną  34 mieszkania jedno i dwupokojowe, w tym również dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Zmiany organizacyjne w starostwie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Duże zmiany w organizacji pracy starachowickiego starostwa. Zdecydowaną większością głosów, przy tylko jednym wstrzymującym się, radni powiatowi przyjęli w czwartek nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa. W wyniku zmian zwiększono ilość jednostek i komórek podległych bezpośrednio staroście starachowickiemu, dokonano także wielu zmian w schematach konkretnych wydziałów. Starosta Starachowicki będzie sprawował nadzór nad 14 podmiotami.

Drukuj

Rozkład jazdy autobusów pod lupą

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zmiany linii autobusowych oraz kursów w miejskiej komunikacji w 2012 r., zapewne zapamiętało wielu Starachowiczan. Przemiany rozkładu jazdy spotkały się wielokrotnie z dezaprobatą ze strony mieszkańców. Po trzech latach nadszedł czas, aby porozmawiać i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Drukuj

Obowiązujące ulgi w rozliczeniach podatkowych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak informowaliśmy Państwa w poniedziałkowym wydaniu Faktów Starachowickich, w Urzędzie Skarbowym trwa nabór zeznań podatkowych za 2014 rok. Dziś prezentujemy ulgi, które można odliczyć od osiągniętego w roku poprzednim dochodu. W zeznaniach podatkowych za 2014 rok obowiązują odliczenia z tytułu m.in. darowizn, użytkowania sieci internetowej, ulgi rodzinnej i rehabilitacyjnej. 

Drukuj

Bal maturalny w II LO

Data: . Opublikowany w Aktualności

Tradycyjnie od poloneza rozpoczął się bal maturalny uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, którzy za przysłowiowe sto dni przystąpią do egzaminu dojrzałości. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Tadeusz Szczepański. Przyszli maturzyści z „Dwójki” zaprezentowali ciekawą choreografię do Poloneza. 

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.