Z ostatniej chwili
:      ***     PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ ZAPRASZA WSZYSTKIE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU "DUŻA STARACHOWICKA RODZINA". PROJEKT DOSTĘPNY JEST NA STRONIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO.     ***     BIBLIOTEKA "NAD SKAŁĄ" PRZY UL. STASZICA 9 ZAPRASZA W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 11:00 DZIECI NA ZAJĘCIA WAKACYJNE. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.     ***     KLUB SPÓŁDZIELCZY "WANACJA" ZAPRASZA DZIECI NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ DO ŁODZI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 24 LIPCA. WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL. 41-273-01-88.     ***     W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM DRÓG NA TERENIE MIASTA SĄ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM - NA UL. SZKOLNEJ, MROZOWSKIEGO, 17-TEGO STYCZNIA I NOWOWIEJSKIEJ . RÓWNIEŻ ZAMKNIĘTY JEST NA DWA LUB TRZY TYGODNIE JEDNOKIERUNKOWY ODCINEK UL. MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.     ***     W SOBOTĘ 19 LIPCA W MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ W GODZ. 16:00 - 20:00 ODBĘDZIE SIĘ CHARYTATYWNA IMPREZA DEDYKOWANA MAŁGOSI SOBCZYK - MARATON DANCE. W IMPREZIE WEŹMIE UDZIAŁ GRUPA WYKWALIFIKOWANYCH INSTRUKTORÓW TAŃCA ORAZ WIELU ZNANYCH SPORTOWCÓW. PODCZAS IMPREZY ODBĘDĄ SIĘ LICYTACJE GADŻETÓW Z KTÓRYCH DOCHÓD PRZEKAZANY ZOSTANIE NA POMOC MAŁGOSI SOBCZYK. ZAPRASZAMY.     ***     AUTOMOBILKLUB KIELECKI ODDZIAŁ W STARACHOWICACH ZAPRASZA W NIEDZIELĘ 20 LIPCA NA IMPREZĘ MOTORYZACYJNĄ Z CYKLU STAR-OES II RUNDA. POCZĄTEK GODZ. 10:30 NA UL. BATALIONÓW CHŁOPSKICH.     ***     KOMENDANT POWIATOWY POLICJI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W POWIATOWYCH OBCHODACH ŚWIĘTA POLICJI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 20 LIPCA O GODZ. 12:30 NA PLACU RYNKU W STARACHOWICACH.     ***    KIELECKI ODDZIAŁ GENERALNEJ DYREKCJI DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ KOLEJNEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 PRZEBIEGAJĄCEJ OD PRZYSZŁEJ OBWODNICY RADOMIA DO GRANICY MAZOWSZA ZE ŚWIĘTOKRZYSKIM. WARTOŚĆ KONTRAKTU NA BUDOWĘ 22-KILOMETROWEGO ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S7 WYNOSI 682 MLN ZŁ. INWESTYCJA MA BYĆ GOTOWA W CIĄGU 24 MIESIĘCY.     ***       
Drukuj

W środę mija termin zwrotu nadpłaty z podatku

Data: . Opublikowany w Aktualności

 Urzędy Skarbowe mają jeszcze 3 dni robocze na wypłaty zwrotów podatkowych, osobom które złożyły zeznanie do 30 kwietnia. Na wypłaty zwrotów podatkowych, osobom u których zeznanie podatkowe wykazało nadpłatę, Skarbówki miały trzy miesiące od daty otrzymania PIT-u. Jeżeli termin 30 kwietnia został przekroczony przez podatnika, albo została złożona korekta, to okres zwrotu nadpłaty się wydłuża.

Drukuj

Konkurs na stanowisko dyrektora PZAZ w Stykowie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zarząd Powiatu Starachowickiego ogłosił nabór na kierownicze stanowisko urzędnicze. Termin składania ofert minie 18 sierpnia o godzinie 15.00. Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętych kopertach bezpośrednio w sekretariacie Starosty Starachowickiego na I piętrze pok. 114  lub wysłać pocztą na adres Starostwa. Na kopercie należy umieścić informację „Konkurs na kierownicze stanowisko urzędnicze: dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie” oraz informację zawierającą imię i nazwisko kandydata, adres do korespondencji, nr telefonu oraz adres  e- mailowy.

Drukuj

Zaczyna się sezon grzybowy. Podpowiadamy na co uważać w lesie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Choć grzybiarze mogą już pochwalić się pierwszymi osiągnięciami w tym roku, to sezon grzybowy dopiero się rozpoczyna. Na pytanie jak ustrzec się przed niemiłymi niespodziankami w lesie odpowiedział nam zastępca nadleśniczego Grzegorz Wachnicki. W lesie należy także uważać na żmije. Dla alergików zagrożenie może stanowić także ukąszenie osy.

Drukuj

Alarmy bombowe w urzędach skarbowych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Z kilkunastu skarbówek w całej Polsce we wtorek ewakuowano pracowników. A wszystko to przez nadesłaną informację o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych w placówkach. Również w Starachowicach pracownicy w godzinach pracy musieli opuścić budynek Urzędu Skarbowego przy ul. Składowej. Funkcjonariusze Policji i Straży pożarnej ewakuowali ponad 60 pracowników i rozpoczęto przeszukiwania. Na szczęście był to fałszywy alarm i żadnej bomby nie znaleziono.

Drukuj

Znamy treść kasacji wyroku Wojciecha B.

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak informowaliśmy w poniedziałkowym wydaniu Faktów Starachowickich, do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja wyroku byłego prezydenta Starachowic. W rozmowie z Telewizją Starachowice obrońca Wojciecha B. mecenas Kazimierz Jesionek poinformował, że kasacja dotyczy naruszenia przez sąd przepisów prawa materialnego i prawa procesowego. Druga część kasacji zarzuca sądom naruszenie przepisów prawa procesowego.

Drukuj

Spółdzielnia mieszkaniowa Wanacja realizuje plan remontowy

Data: . Opublikowany w Aktualności

Lato to czas kiedy pogoda sprzyja remontom na zewnątrz. W tym roku budżet przewidziany na remonty w Wanacji to około milion złotych, z czego 950 tysięcy zabezpieczono na prace bieżące. Pozostała kwota zostanie spożytkowana głównie na docieplenie budynków i wymianę pokryć dachowych. Tegoroczny budżet remontowy Wanacji zakłada również wymianę stolarki okiennej w mieszkaniach. Za kwotę 100 tyś zł wymienione zostanie około 200 okien.

Drukuj

Przypominamy, że do 31 lipca należy zdecydować gdzie powędrują nasze składki emerytalne

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zgodnie z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych do 31 lipca mamy czas na decyzję, czy nasze składki w całości pozostaną w ZUSie, czy ich część chcemy przekazać do otwartego funduszu emerytalnego. Jeśli decydujemy się na odprowadzanie składek wyłącznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli do tak zwanego pierwszego filara, nie musimy nic robić, 1 siepania automatycznie zostaniemy tam przypisani, a 19,52% naszego wynagrodzenia będzie trafiało do ZUSu.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.