Z ostatniej chwili
: PREZYDENT MAREK MATEREK ORAZ KRAJOWA AGENCJA POSZANOWANIA ENERGII S.A. ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW STARACHOWIC NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE PROGRAMU NARODOWEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ - „PROSUMENT” – LINIA DOFINANSOWANIA Z PRZEZNACZENIEM NA ZAKUP I MONTAŻ MIKROINSTALACJI ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 1 LIPCA 2015 R. GODZ. 16.30 W SIEDZIBIE URZĘDU MIEJSKIEGO, UL. RADOMSKA 45, SALA „OLIMPIA”.    ***    RAGE TO KILKUDNIOWE WYDARZENIE MOTORYZACYJNO-LIFESTYLOWE ORGANIZOWANE W POLSCE RAZ DO ROKU. UCZESTNIKAMI SĄ CZŁONKOWIE KLUBU ELITE CIRCLE, WŁAŚCICIELE LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW I PASJONACI MOTORYZACJI. W TYM ROKU SUPER SAMOCHODY W LICZBIE 30 SZTUK BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ W STARACHOWICACH 2 LIPCA NA PARKINGU HOTELU EUROPA.    ***    SPÓŁDZIELCZY DOM KULTURY I STARACHOWICKIE CENTRUM KULTURY ZAPRASZAJĄ NA FESTYN "POWITANIE WAKACJI 2015" 26 CZERWCA W GODZ. 17.00 - 21.30 NA PLACU REKREACYJNYM POD SKAŁKAMI. W PROGRAMIE IMPREZY: KONKURSY, ZABAWY, POKAZY, KONCERTY: ZESPÓŁ TAŃCA I INSCENIZACJI PLEJADA, STUDIO PIOSENKI SCK, AGNIESZKA WERENS, KASIA WALKIEWICZ, ZESPÓŁ KWADRA, KEFI ROCK.    ***    W STARACHOWICACH Z TERENU JEDNEJ Z POSESJI NIEZNANY SPRAWCA DOKONAŁ KRADZIEŻY METALOWEGO STOŁU ORAZ REGAŁU Z CZTEREMA PÓŁKAMI. ŁĄCZNA WARTOŚĆ STRAT ZOSTAŁA OKREŚLONA NA KWOTĘ 800 ZŁ.    ***    MONIKA WÓJCIK POKIERUJE ZESPOŁEM SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1, A MARIUSZ MAJEWSKI ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 3.  TO WYNIKI PROCEDURY KONKURSOWEJ NA KANDYDATÓW NA STANOWISKA DYREKTORÓW W TYCH PLACÓWKACH. KONKURSY ZATWIERDZIŁ ZARZĄD POWIATU.    ***    RENATA SAMELA ZWYCIĘŻYŁA W KONKURSIE NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI. NOWY DYREKTOR POKIERUJE PLACÓWKĄ OD 1 WRZEŚNIA.    ***    POWIATOWY URZĄD PRACY PROWADZI NABÓR WNIOSKÓW O SKIEROWANIE DO ODBYCIA STAŻU OSÓB ZAREJESTROWANYCH JAKO BEZROBOTNE I POSZUKUJĄCE PRACY POSIADAJĄCYCH ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. DZIAŁANIE PODEJMOWANE JEST W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ ABSOLWENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH „JUNIOR”.WNIOSKI BĘDĄ PRZYJMOWANE DO WYCZERPANIA ŚRODKÓW.     ***    PREZYDENT MIASTA MAREK MATEREK ZAPRASZA WSZYSTKICH STARACHOWICZAN NA SOBÓTKI POD ŻAGLAMI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 27 CZERWCA NAD ZALEWEM LUBIANKA, OD GODZ. 14.00. W PROGRAMIE I ZAWODY ŻEGLARSKIE „WAGNER CUP”, KONKURS PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ I KONKURSY RODZINNE.
Drukuj

Po remoncie wcale nie jest lepiej

Data: . Opublikowany w Aktualności

Z założenia remont to doprowadzenie czegoś do stanu używalności. Ta definicja nie dotyczy jednak remontu drogi wojewódzkiej nr 744 na terenie Starachowic. Po przeprowadzonych pracach modernizacyjnych wcale nie jest lepiej, a w niektórych miejscach nawet gorzej.

Drukuj

8 wniosków do Programu Inicjatyw Lokalnych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zakończył się nabór wniosków do Programu Inicjatyw Lokalnych. Do pierwszej edycji działania wypłynęło 8 wniosków. Teraz 5 osobowa komisja dokona ich oceny merytorycznej. W przypadku jej pozytywnej opinii zostaną podpisane umowy i nastąpi realizacja zadań. Jak zapowiada prezydent Marek Materek większość z nich może być zrealizowana jeszcze w tym roku. Na ten cel zabezpieczono w budżecie około 300 tysięcy złotych.

Drukuj

Konkurs o Wierzbniku

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie. Dziś mamy dla Państwa podwójne zaproszenie do kina Helios. Aby je wygrać należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W którym roku Wierzbnik utracił prawa miejskie (chodzi o okres po powstaniu styczniowym)?. Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku do godziny 12:00 pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Drukuj

Wakacje z SCKiem

Data: . Opublikowany w Aktualności

Kino plenerowe, szkółka rzeźbiarska, zajęcia taneczne, wokalne i muzyczne - tak w skrócie przedstawia się wakacyjna oferta Starachowickiego Centrum Kultury. Kto tylko będzie chciał z niej skorzystać nie będzie się nudzić.

Drukuj

W lipcu zmiany na ul. Radomskiej

Data: . Opublikowany w Aktualności

Już w tym miesiącu dojdzie najprawdopodobniej do zmiany organizacji ruchu na ulicy Radomskiej. Rozmowy w tej sprawie toczyły się już od kilku miesięcy i wydaje się, że wreszcie osiągnięto porozumienie. O planowanych zmianach poinformował starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.