Z ostatniej chwili
: W STARACHOWICACH NN. SPRAWCY DOKONALI 5 WŁAMAŃ DO 5 PIWNIC W JEDNYM Z BLOKÓW I DOKONALI KRADZIEŻY M.IN. 4 ROWERÓW, NARZĘDZI, KOSZY WIKLINOWYCH, PRZETWORÓW SPOŻYWCZYCH, ART. HYDRAULICZNYCH O DOTYCHCZAS USTALONEJ ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1700 ZŁ NA SZKODĘ KOBIETY LAT 57, MĘŻCZYZNY LAT 68, KOBIETY LAT 60 ORAZ MĘŻCZYZNY.    ****    10 PAŹDZIERNIKA W HOTELU EUROPA ODBĘDZIE SIĘ KONCERT „SIDNEY POLAK 2015 TOUR” IMPREZA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 21:00 W KLUBIE AMSTERDAM. BILETY MOŻNA NABYĆ W RECEPCJI HOTELU EUROPA.    ****    INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2015/2016 ROZPOCZNIE SIĘ 3 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18:00 W SALI WIDOWISKOWEJ STARACHOWICKIEGO CENTRUM KULTURY. PODCZAS INAUGURACJI ZOSTANĄ WRĘCZONE ODZNACZENIA PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ, NAGRODY PREZYDENTA MIASTA STARACHOWICE ORAZ „JUPITERY” I „JUPITERKI” INAUGURACJĘ ROKU UŚWIETNIĄ DWA DUETY MUZYKÓW, KTÓRZY POCHODZĄ ZE STARACHOWIC. PIERWSZY Z NICH TO DUET ARTUR LIPIŃSKI, NORBERT PAJEK. DRUGI DUET TO DUO ANIFOR. GRUPA DWÓCH MUZYKÓW: KLARNECISTY STEFANA ANIOŁKA, REPREZENTUJĄCEGO I ZAMIESZKAŁEGO NA STAŁE W FINLANDII ORAZ PIANISTY STANISŁAWA FOREMNIAKOWSKIEGO.    ****    W ZWIĄZKU Z KRADZIEŻĄ BANERÓW AKCJI "KOCHAM POLSKE" PRZEWODNICZĄCA  PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP (POWIAT STARACHOWICKI) ZAWIADAMIA, ŻE DYSPONUJEMY NAGRANIEM Z WIZERUNKIEM OSÓB, KTÓRE DOPUŚCIŁY SIĘ ZABORU MIENIA KOMITETU WYBORCZEGO PO RP, W ZWIĄZKU Z TYM ZOSTAŁ ZŁOŻONY WNIOSEK DO PROKURATURY O WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA.    ****    STARACHOWICKA DROGÓWKA ZATRZYMAŁA W ŚRODĘ PARSZOWIE 37-LETNIEGO MIESZKAŃCA CZĘSTOCHOWY, KTÓRY W TERENIE ZABUDOWANYM JECHAŁ Z PRĘDKOŚCIĄ 142 KM/H. KIEROWCA STRACIŁ JUŻ PRAWO JAZDY, A PONADTO ZOSTAŁ UKARANY MANDATEM I PUNKTAMI KARNYMI.    ****    W ŚRODĘ I CZWARTEK STARACHOWICCY STRAŻACY GASILI TRZY POŻARY TRAW. NAJPIERW W JEDNYM CZASIE PŁONĘŁY NIEUŻYTKI NA UL. KORNATKA I BRODACH, A W CZWARTEK OGIEŃ PONOWNIE POJAWIŁ SIĘ NA UL. KORNATKA. PRAWDOPODOBNIE BYŁY TO PODPALENIA.    ****    W 7 KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE WYGRAŁ WALKOWEREM Z DRUŻYNĄ POLANIE PIERZCHNICA 3:0. 4 PAŹDZIERNIKA O 15:00 STAR ZMIERZY SIĘ Z ZESPOŁEM WISŁA NOWY KORCZYN.    ****    GMINA STARACHOWICE ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM KURSIE PIERWSZEJ POMOCY. ZAKWALIFIKOWANYCH ZOSTANIE PIERWSZYCH 12 OSÓB, KTÓRE ZGŁOSZĄ SIĘ TELEFONICZNIE POD NR TEL.: 41 273-82-79 LUB PRZEŚLĄ ZGŁOSZENIE POCZTĄ E-MAIL NA ADRES: PIOTR.AMBROSZCZYK@STARACHOWICE.EU. ZAINTERESOWANE OSOBY ODBĘDĄ KURS W DNIACH 8 I 9 PAŹDZIERNIKA W URZĘDZIE MIEJSKIM W SALI OLIMPIA W GODZ. 10.30 – 15.30. KURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY REALIZOWANY JEST PRZEZ GMINĘ STARACHOWICE W RAMACH PROJEKTU „STARACHOWICE – BEZPIECZNE W PRAKTYCE! ETAP II”. WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO PROGRAMU „RAZEM BEZPIECZNIEJ.”    ****    MOŻNA NA KRÓTKO ZAPARKOWAĆ NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ PRZY PÓŁNOCNEJ PIERZEI RYNKU. NA POLECENIE PREZYDENTA MARKA MATEREKA USUNIĘTO ZNAK "ŚCIEŻKA ROWEROWA". PREZYDENT DODAŁ, ŻE ROZWAŻA RÓWNIEŻ WPROWADZENIE W RYNKU STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA.
Drukuj

Kolejni kierowcy tracą prawo jazdy za prędkość

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ostatnim czasie starachowicka drogówka zatrzymała prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jeden z nich jechał aż o 92 kilometry na godzinę szybciej niż pozwalały na to przepisy. Od momentu kiedy wprowadzono w życie nowe przepisy starachowiccy policjanci zatrzymali już łącznie 45 praw jazdy.

Drukuj

Wyciek amoniaku i zatrucie dopalaczami w Starachowicach

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jednego dnia w Starachowicach doszło do dwóch poważnych incydentów. W jednej z firm wyciekł szkodliwy amoniak i interweniować musieli strażacy. Z kolei na targowisku miejskim wspólna akcja policji i służby celnej doprowadziła do zatrzymania handlarzy dopalaczami, nie obyło się bez rannych. Uspokajamy, to wszystko były zintegrowane ćwiczenia służb mundurowych i ratowniczych.

Drukuj

Obrocki: „Dakar afrykański był prawdziwszy”

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jednym z członków czteroosobowej załogi, która w 1988 roku jako pierwsza polska ekipa ukończyła rajd Paryż-Dakar był pilot Julian Obrocki. Ówczesnego pilota z auta prowadzonego przez Jerzego Mazura spotkaliśmy na Górze Św. Rocha w Wąchocku czyli dokładnie tam gdzie 28 lat temu testowano Stary przez startem w rajdzie Paryż-Dakar.

Drukuj

Kontrowersje wokół wody w torebkach

Data: . Opublikowany w Aktualności

 

Upały dawno za nami, jednak jak się okazało podczas ostatnich obrad radnych Rady Miejskiej temat jest wciąż żywy. Stało się tak za sprawą przeprowadzanej tego lata przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji akacji rozdawania wody w woreczkach. Co ciekawe działania te bulwersowały przedstawicieli koalicji prezydenckiej, a zyskały uznanie wśród opozycji.

Drukuj

Małgorzata Szlęzak za Jolantę Nowak

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zmienił się skład Rady Społecznej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Swojego przedstawiciela, podczas nowej kadencji pracy organu, zmieniła Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Nowym członkiem rady została Małgorzata Szlęzak, która zastąpiła Jolantę Nowak.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.