Z ostatniej chwili
:       ***     W 6 KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE ZREMISOWAŁ Z NIDZIANKĄ BIELINY 0:0. OBECNIE STAR ZAJMUJE 8 MIEJSCE W TABELI Z 9 PUNKTAMI.     ***     POWIATOWY URZĄD PRACY INFORMUJE, ŻE POZYSKAŁ DODATKOWE ŚRODKI FUNDUSZU PRACY Z REZERWY MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ W KWOCIE 451 000 ZŁ  Z PRZEZNACZENIEM NA AKTYWIZACJĘ OSÓB BEZROBOTNYCH DO 30 ROKU ŻYCIA. FORMY WSPARCIA NA KTÓRE ROZDYSPONOWANA ZOSTANIE KWOTA TO: STAŻE, PRACE INTERWENCYJNE, DOPOSAŻENIE STANOWISKA PRACY ORAZ JEDNORAZOWE ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ. WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ DO 19 WRZEŚNIA.     ***     ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE. AKCJA BĘDZIE PROWADZONA NA PLACU POD SKAŁKAMI W DNIACH 6-8 PAŹDZIERNIKA W GODZ. 9:00 - 13:00 ORAZ 14:00 - 17:00. BADANIAMI OBJĘTE ZOSTANĄ PANIE W WIEKU OD 50 DO 69 ROKU. REJESTRACJA PROWADZONA JEST POD NUMEREM TEL. 58 325 76 20.     ***     ZAPRASZAMY NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIATKARSKI POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA SYLWESTRA KWIETNIA. IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ 27 WRZEŚNIA OD GODZ. 16:00 NA MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ PRZY UL. JANA PAWŁA II. W TURNIEJU ZAGRAJĄ: CERRAD CZARNI RADOM, DUKLA LIBEREC, BERLIN RECYCLING VOLLEYS, SK POSOJILNICA AICH-DOB. WSTĘP WOLNY.     ***     AUTOMOBILKLUB KIELECKI ODDZIAŁ W STARACHOWICACH ZAPRASZA DO UDZIAŁU JAZDY SPORTOWEJ STAROES - IV RUNDA. ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ NA ULICY BATALIONÓW CHŁOPSKICH ORAZ NA PLACU TARGOWYM W NIEDZIELĘ 21 WRZEŚNIA. POCZĄTEK GODZ. 10:30.     ***     PORADNIA DERMATOLOGICZNA ZAPRASZA 19 WRZEŚNIA NA BEZPŁATNE KONSULTACJE W KIERUNKU GRZYBICY STÓP. LEK. MED. KATARZYNA KOPANIA BĘDZIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW W GODZ. 8:00 - 12:00. ZAPISY POD NUMEREM TEL. 41-273-92-04.     ***     II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAPRASZA ABSOLWENTÓW NA UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZU 60-LECIA W DNIU 11 PAŹDZIERNIKA. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE: WWW.2LO.STARACHOWICE.PL      ***     PASAŻ WIERZBNICKI W 390 ROCZNICĘ POWSTANIA WIERZBNIKA ODBĘDZIE SIĘ 19 WRZEŚNIA NA STARACHOWICKIM RYNKU. POCZĄTEK GODZ. 11:00.     ***     STOWARZYSZENIE PROMOCJI TALENTÓW PRZY MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY ZAPRASZA NA IV NOCE TEATRALNE. IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ W MUZEUM PRZYRODY I TECHNIKI 19 I 20 WRZEŚNIA OD GODZ. 20:00. WYSTĄPIĄ ZESPOŁY TEATRALNE ZE: STARACHOWIC, SKARŻYSKA - KAMIENNEJ, LUBLINA, OSTROWCA, KIELC. WSTĘP WOLNY.     ***     W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI III ŚWIATOWEGO DNIA SPIROMETRII W DNIU 19 WRZEŚNIA PORADNIA GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC BĘDZIE BEZPŁATNIE WYKONYWAŁA BADANIA SPIROMETRYCZNE. ZAPISY MOŻNA DOKONYWAĆ W PUNKCIE INFORMACYJNYM SZPITALA W STARACHOWICACH LUB TELEFONICZNIE 41-273-98-15.     ***     W CZWARTEK 14 SIERPNIA PRZED JEDNĄ Z KLATEK WEJŚCIOWYCH DO WIEŻOWCA PRZY UL. GRANICZNEJ 12 ZNALEZIONO PĘK KLUCZY. WŁAŚCICIEL PROSZONY JEST O ICH ODBIÓR W NASZEJ REDAKCJI TELEWIZJI STARACHOWICE UL. GRANICZNA 12/99A TEL. 41 274 10 80.     ***       
Drukuj

Dziś w programie

Data: . Opublikowany w Aktualności

W programie Telewizji Starachowice i w zakładce Powiatowy Informator Samorządowy nowe wydanie programu a w nim o powołaniu Powiatowego Rzecznika d/s Młodzieży i koncepcji zmiany ruchu na skrzyżowaniu ulic Radomskiej, Kieleckiej, Moniuszki i  Al. Wyzwolenia. Zapraszamy do oglądania.

Drukuj

Nowy komitet wyborczy inauguruje kampanię wyborczą w Starachowicach

Data: . Opublikowany w Aktualności

„Razem dla mieszkańców – Samorząd 2014” to pełna nazwa komitetu wyborczego, który w listopadowych wyborach samorządowych wystawi swoich kandydatów na prezydenta Starachowic i wójta Gminy Mirzec oraz na radnych Rady Powiatu, Rady Miasta i Rad Gmin. Komitet tworzą w większości osoby znane Starachowiczanom z działalności samorządowej.

Drukuj

VI Marsz Pamięci na Wykusie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Stowarzyszenie Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury -Nurt" zaprasza na doroczny VI Marsz Pamięci na Wykusie, który odbędzie się w sobotę 20 września. Spotkanie przy drodze Wąchock - Siekierno o godz. 12.00 na wysokości głazu Partyzancka Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie godz. 12.30.Przewidywane zakończenie ok.15.30.

Drukuj

UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !

Data: . Opublikowany w Aktualności

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW DO ARR O UDZIELENIE NADZWYCZAJNEGO WSPARCIA UPŁYWA Z DNIEM 15 PAŹDZIERNIKA.Jednocześnie Agencja Rynku Rolnego informuje, że wnioski o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia dotyczą wyłącznie tych plantacji i upraw,które zostały wcześniej skontrolowane przez właściwe służby kontrolne .

Drukuj

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ubiegłym tygodniu we wszystkich czterech okręgach odbyły się spotkania z mieszkańcami. Konsultacje prowadzili prezydent miasta Sylwester Kwiecień i Rafał Piwnik – pracownik Urzędu Miasta, a wzięli w nich udział radni Rady Miejskiej, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych i stowarzyszeń zaangażowanych w prace nad budżetem obywatelskim.

Drukuj

Prawo i Sprawiedliwość włącza się w prace nad wprowadzaniem Budżetu Obywatelskiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak już informowaliśmy, od 15 września można składać propozycje inwestycji, które mogłyby zostać sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej zachęcali mieszkańców do zaangażowania się w prace nad tą inicjatywą a chcąc przybliżyć im mechanizm działania budżetu obywatelskiego zorganizują spotkanie. 

Drukuj

W Starachowicach zapoczątkowano akcję „Stop Wandalom”

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce” rozpoczęto działania mające na celu zwiększenia zarówno bezpieczeństwa mieszkańców a także mienia publicznego. W akcję włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, Straż Miejska oraz Młodzieżowa Rada Miasta. Wspólnym celem jest przeciwdziałanie zjawiskom wandalizmu.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.