Z ostatniej chwili
:      ***     W I MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU BOKSERSKIM O PUCHAR BURMISTRZA SANDOMIERZA W KAT. 81 KG DAMIAN ŁUCZKIEWICZ Z KLUBU STAR 1926 ZAJĄŁ 1 MIEJSCE. W KAT. 64 KG ADAM KOZIEŁ ZDOBYŁ 2 MIEJSCE.     ***     W 11 KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE PRZEGRAŁ Z DRUŻYNĄ KAMIENNA BRODY 0:2.     ***     PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ ZAPRASZA NA SPOTKANIE 29 PAŹDZIERNIKA O GODZ 16:00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 5. SPOTKANIE ZWIĄZANE JEST Z PROJEKTEM "STARACHOWICE - BEZPIECZNE W PRAKTYCE". TEMATYKA SPOTKANIA OBEJMIE M.IN: BEPIECZEŃSTWO W MIEŚCIE W STATYSTYKACH, ROZBUDOWA MONITORINGU MIEJSKIEGO, PROPOZYCJE MIESZKAŃCÓW ZWIĄZANE Z BUDOWANIEM SZEROKO POJĘTEGO BEZPIECZEŃSTWA.     ***   PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ W NAWIĄZANIU DO 390 ROCZNICY LOKACJI MIASTA WIERZBNIKA I PRZYZNANEGO WÓWCZAS MIASTU PRZYWILEJU ORGANIZACJI TRZECH JARMARKÓW HANDLOWYCH ROCZNIE, PODJĄŁ DECYZJĘ O ORGANIZACJI WIERZBNICKIEGO KIERMASZU HANDLOWEGO. KIERMASZ NA NOWYM PLACU TARGOWYM TARGOWISKA MIEJSKIEGO OBDĘDZIE SIĘ W DNIACH 26 PAŹDZIERNIKA ORAZ 9 LISTOPADA. SPRZEDAŻ PROWADZONA PODCZAS KIERMASZU JEST ZWOLNIONA Z OPŁATY TARGOWEJ.     ***     ROZPOCZĘŁY SIĘ JUBILEUSZOWE XXV DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. 25 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 19:00 W KOŚCIELE PW. ŚWIĘTEJ TRÓJCY UL. KOŚCIELNA ODBĘDZIE SIĘ KONCERT PT. "ŻYCIE JESTEŚ CHWILĄ". WYSTĄPI WSPANIAŁY DUET : EWA URYGA - GOSPEL I ROBERT GRUDZIEŃ - ORGANY.     ***     ZAPRASZAMY NA XV PARTYZANCKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 28 PAŹDZIERNIKA NA WYKUSIE. POCZĄTEK GODZ. 11:00 PRZY KAMIENIU INFORMACYJNYM "PARTYZANCKA DROGA KRZYŻOWA".     ***     MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STARACHOWICACH ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM MYŚLIWSKIM, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 24 PAŹDZIERNIKA, O GODZ. 17:00.     ***     DO URZĘDU MIASTA WPŁYNĘŁO PONAD 80 WNIOSKÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. MIESZKAŃCY GŁÓWNIE WNIOSKOWALI O REMNOTY DRÓG CZY BUDOWĘ CHODNIKÓW. GŁOSOWANIE NAD PROPOZYCJAMI MIESZKAŃCÓW ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 3 DO 7 LISTOPADA. WYNIKI POZNAMY 14 LISTOPADA.     ***     23 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 16:00 ODBĘDĄ SIĘ MISTRZOSTWA STARACHOWIC W KRĘGLE. TERMIN ZGŁOSZEŃ MIJA 20 PAŹDZIERNIKA. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ POD NUMEREM TEL. 41-273-83-18. UDZIAŁ W ZAWODACH JEST BEZPŁATNY.     ***     GMINA STARACHOWICE OGŁOSIŁA PRZETARG NA BUDOWĘ BUDYNKU SOCJALNEGO PRZY UL. OSTROWIECKIEJ. DO PRZETARGU PRZYSTĄPIŁO 17 OFERENTÓW. ROZPIĘTOŚĆ CENOWA OFERT WYNIOSŁA OD 1 MLN 900 TYS DO PONAD 2 MLN 890 TYS. OBECNIE KOMISJA WERYFIKUJE OFERTY POD WZGLĘDEM FORMALNYM.     ***     PRZEDSTAWIAMY KANDYDATÓW NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA STARACHOWICE: MIROSŁAW GĘBOREK, SYLWESTER KWIECIEŃ, MAREK MATEREK, ANDRZEJ PRUŚ, SŁAWOMIR RYMARCZYK, ANDRZEJ SENDECKI. WYBORY SAMORZĄDOWE ODBĘDĄ SIĘ 16 LISTOPADA.     ***     W ZWIĄZKU Z DNIEM WOLNYM 11 LISTOPADA, DZIEŃ TARGOWY ZOSTANIE PRZENIESIONY NA PONIEDZIAŁEK 10 LISTOPADA.     ***       
Drukuj

Jarosław Kaczyński domaga się dymisji ministra rolnictwa Marka Sawickiego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił to podczas konferencji zorganizowanej w gospodarstwie w Pawłowie ( powiat starachowicki). Wizyta w sadzie Waldemara Hamery miała związek z rosyjskim embargo i pozostawieniem polskich , w tym świętokrzyskich rolników bez pomocy. Sadownictwo to bardzo ważna część polskiego rolnictwa, także na ziemi świętokrzyskiej.

Drukuj

Władysław Kozakiewicz ćwiczył ze starachowickimi seniorami

Data: . Opublikowany w Aktualności

Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 pod kierunkiem mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza ćwiczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach ogólnopolskiego programu Aktywności Fizycznej Seniorów „Bądź w Olimpijskiej Formie” Władysław Kozakiewicz odwiedził Starachowice i spotkał się z miejscowymi seniorami, aby promować aktywność fizyczną i społeczną wśród osób po 60 roku życia.

Drukuj

Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki w 2015 roku

Data: . Opublikowany w Aktualności

Od 1 stycznia w Starachowicach będzie obowiązywał dotychczas funkcjonujący taryfikator gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Podczas konferencji prasowej prezes spółki Robert Pastuszka, na ręce Prezydenta Miasta Sylwestra Kwietnia złożył wniosek o przedłużenie i zatwierdzenie obowiązywania taryf na 2015 rok na poziomie takim samym jak w roku 2014.

Drukuj

Wierzbnicki Kiermasz Handlowy

Data: . Opublikowany w Aktualności

W związku z tegorocznymi obchodami 390. rocznicy lokacji miasta Wierzbnika i przyznanego wówczas miastu przywileju organizacji trzech jarmarków handlowych rocznie, w naszym mieście powracamy do historii. Na Nowym Placu Targowym Targowiska Miejskiego będzie odbywał się kiermasz. Chętni mieszkańcy oraz kupcy, którzy chcą sprzedać lub wymienić się swoimi zbiorami mogą wziąć  w nim udział.

Drukuj

Zaginął mój pies

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jeżeli możecie Państwo pomóc prosimy o kontakt z właścicielem, dla którego zaginięcie  psa jest bardzo smutnym wydarzeniem.” W dniu 19 października 2014 roku o godzinie 7 rano zaginął pies (ul. Boczna 18 a, Starachowice) jest ufny, nieagresywny, nie słyszy! Nazywa się Max, średniej budowy ciała - ok. 20 kg,  wysokość -  do kolan człowieka dorosłego. Bardzo prosimy o kontakt jeżeli ktoś go widział: 665 455 682, 663 458 250, 663 458 251”.

Drukuj

Zaproszenie na spotkanie z Wiesławem Myśliwskim

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Dygasińskiego w Starachowicach zapraszają na spotkanie autorskie z Wiesławem Myśliwskim. Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 października o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach przy ul. Kochanowskiego 5.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.