Z ostatniej chwili
:      ***     W I MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU BOKSERSKIM O PUCHAR BURMISTRZA SANDOMIERZA W KAT. 81 KG DAMIAN ŁUCZKIEWICZ Z KLUBU STAR 1926 ZAJĄŁ 1 MIEJSCE. W KAT. 64 KG ADAM KOZIEŁ ZDOBYŁ 2 MIEJSCE.     ***     W 11 KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE PRZEGRAŁ Z DRUŻYNĄ KAMIENNA BRODY 0:2.     ***     PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ ZAPRASZA NA SPOTKANIE 29 PAŹDZIERNIKA O GODZ 16:00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 5. SPOTKANIE ZWIĄZANE JEST Z PROJEKTEM "STARACHOWICE - BEZPIECZNE W PRAKTYCE". TEMATYKA SPOTKANIA OBEJMIE M.IN: BEPIECZEŃSTWO W MIEŚCIE W STATYSTYKACH, ROZBUDOWA MONITORINGU MIEJSKIEGO, PROPOZYCJE MIESZKAŃCÓW ZWIĄZANE Z BUDOWANIEM SZEROKO POJĘTEGO BEZPIECZEŃSTWA.     ***   PREZYDENT MIASTA SYLWESTER KWIECIEŃ W NAWIĄZANIU DO 390 ROCZNICY LOKACJI MIASTA WIERZBNIKA I PRZYZNANEGO WÓWCZAS MIASTU PRZYWILEJU ORGANIZACJI TRZECH JARMARKÓW HANDLOWYCH ROCZNIE, PODJĄŁ DECYZJĘ O ORGANIZACJI WIERZBNICKIEGO KIERMASZU HANDLOWEGO. KIERMASZ NA NOWYM PLACU TARGOWYM TARGOWISKA MIEJSKIEGO OBDĘDZIE SIĘ W DNIACH 26 PAŹDZIERNIKA ORAZ 9 LISTOPADA. SPRZEDAŻ PROWADZONA PODCZAS KIERMASZU JEST ZWOLNIONA Z OPŁATY TARGOWEJ.     ***     ROZPOCZĘŁY SIĘ JUBILEUSZOWE XXV DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. 25 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 19:00 W KOŚCIELE PW. ŚWIĘTEJ TRÓJCY UL. KOŚCIELNA ODBĘDZIE SIĘ KONCERT PT. "ŻYCIE JESTEŚ CHWILĄ". WYSTĄPI WSPANIAŁY DUET : EWA URYGA - GOSPEL I ROBERT GRUDZIEŃ - ORGANY.     ***     ZAPRASZAMY NA XV PARTYZANCKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 28 PAŹDZIERNIKA NA WYKUSIE. POCZĄTEK GODZ. 11:00 PRZY KAMIENIU INFORMACYJNYM "PARTYZANCKA DROGA KRZYŻOWA".     ***     MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STARACHOWICACH ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM MYŚLIWSKIM, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 24 PAŹDZIERNIKA, O GODZ. 17:00.     ***     DO URZĘDU MIASTA WPŁYNĘŁO PONAD 80 WNIOSKÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. MIESZKAŃCY GŁÓWNIE WNIOSKOWALI O REMONTY DRÓG CZY BUDOWĘ CHODNIKÓW. GŁOSOWANIE NAD PROPOZYCJAMI MIESZKAŃCÓW ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 3 DO 7 LISTOPADA. WYNIKI POZNAMY 14 LISTOPADA.     ***     23 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 16:00 ODBĘDĄ SIĘ MISTRZOSTWA STARACHOWIC W KRĘGLE. TERMIN ZGŁOSZEŃ MIJA 20 PAŹDZIERNIKA. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ POD NUMEREM TEL. 41-273-83-18. UDZIAŁ W ZAWODACH JEST BEZPŁATNY.     ***     GMINA STARACHOWICE OGŁOSIŁA PRZETARG NA BUDOWĘ BUDYNKU SOCJALNEGO PRZY UL. OSTROWIECKIEJ. DO PRZETARGU PRZYSTĄPIŁO 17 OFERENTÓW. ROZPIĘTOŚĆ CENOWA OFERT WYNIOSŁA OD 1 MLN 900 TYS DO PONAD 2 MLN 890 TYS. OBECNIE KOMISJA WERYFIKUJE OFERTY POD WZGLĘDEM FORMALNYM.     ***     PRZEDSTAWIAMY KANDYDATÓW NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA STARACHOWICE: MIROSŁAW GĘBOREK, SYLWESTER KWIECIEŃ, MAREK MATEREK, ANDRZEJ PRUŚ, SŁAWOMIR RYMARCZYK, ANDRZEJ SENDECKI. WYBORY SAMORZĄDOWE ODBĘDĄ SIĘ 16 LISTOPADA.     ***     W ZWIĄZKU Z DNIEM WOLNYM 11 LISTOPADA, DZIEŃ TARGOWY ZOSTANIE PRZENIESIONY NA PONIEDZIAŁEK 10 LISTOPADA.     ***       
Drukuj

Starachowicki Budżet Obywatelski - w poniedziałek zacznie się głosowanie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Każdy mieszkaniec naszego miasta, który ukończył 16 lat przez cały przyszły tydzień będzie mógł oddać głos na wybrany przez siebie jeden projekt, zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie będzie odbywało się w dniach od 3 do 7 listopada br. Od poniedziałku do czwartku lokale wyborcze będą czynne od godziny 12:00 do 17:00, natomiast w piątek od 8:00 do 17:00.

Drukuj

STAR 266 będzie przypominał o fabryce

Data: . Opublikowany w Aktualności

Historyczny już symbol Starachowic został usytuowany przy skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Krzosa. Od tej chwili Star 266 będą mijać kierowcy poruszając się drogą obok ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Starachowicach. W środę Prezydent Miasta w obecności mieszkańców oficjalnie zatwierdził tę decyzję.

Drukuj

Zamieszanie wokół honorowego obywatelstwa Starachowic dla Krystyny Jandy

Data: . Opublikowany w Aktualności

W poniedziałek informowaliśmy Państwa, że Prezydent Sylwester Kwiecień pojechał do Warszawy, aby wręczyć znanej aktorce, pochodzącej ze Starachowic grawerton poświadczający przyznanie Honorowego Obywatelstwa Starachowic. Wokół całego wydarzenia już na początku tygodnia zrobiło się zamieszanie. W czwartek przewodnicząca Rady Miejskiej Lidia Dziura zwołała konferencję prasową, podczas której zarzuciła prezydentowi łamanie statutu miasta.

Drukuj

36 mln złotych dla Powiatu Starachowickiego w ramach tzw. Kopert finansowych

Data: . Opublikowany w Aktualności

Jak już Państwa informowaliśmy w miniony wtorek samorządowcy z Trójmiasta nad Kamienną podpisali porozumienie o podziale pieniędzy, które pojawią się w nowej unijnej perspektywie w ramach tzw. „Kopert finansowych”. Otrzymane pieniądze Powiat Starachowicki przeznaczy na potrzeby edukacji, poprawę bazy materialnej i termomodernizację szkół ponadgimnazjalnych.

Drukuj

Będą rozmawiać o Starachowicach

Data: . Opublikowany w Aktualności

Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka zorganizuje cztery spotkania dla mieszkańców miasta, podczas których będą poruszane różnorodne tematy dotyczące Starachowic. W poniedziałek 3 listopada o godz. 18.00 spotkanie odbędzie się w Klubie Spółdzielczym Wanacja przy ul. Żytniej 31.

Drukuj

Kwesta na starachowickich cmentarzach

Data: . Opublikowany w Aktualności

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Starachowic informuje, że w dniach 1 i 2 listopada bieżącego roku w godzinach 10.00 – 16.00 Towarzystwo przeprowadzi w Starachowicach zbiórkę publiczną do puszek pod nazwą „Kwesta na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków na starachowickich cmentarzach”.

Drukuj

Ostatni Hubalczyk, Romuald Rodziewicz odszedł na wieczną wartę

Data: . Opublikowany w Aktualności

24 października, zmarł ostatni z żyjących Hubalczyków, RomuaLd Rodziewicz. ps. „ROMAN”, przeżywszy 101 lat. Rodziewicz urodził się 18 stycznia 1913 r. w Ławskim Brodzie. Kiedy wybuchła druga wojna światowa miał 26 lat. Do Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego pod dowództwem mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” wstąpił, po upadku Warszawy.

Drukuj

Wieczór autorski z Różą Thun

Data: . Opublikowany w Aktualności

 We wtorek, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziło się wielu sympatyków słowa pisanego, aby spotkać się z autorką książki „Róża”. Promocja publikacji była połączona z wieczorem autorskim podczas, którego Róża Thun opowiadała o treści swojej debiutanckiej książki.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.