Z ostatniej chwili
:      ***     PRZEDSTAWIAMY NOWY SKŁAD RADY POWIATU: MARGULA TOMASZ, WOJTYSZEK AGATA, SALWA MARIA, ADAMCZYK ALDONA, MATEREK MAREK, MRÓZ MARIAN, WOJCIECHOWSKI MIROSŁAW, STACHUCZY JERZY, DĄBROWSKI DARIUSZ, KOMINEK ANDRZEJ, LEWKOWICZ PAWEŁ, STĄPOR BEATA, SENDECKI ANDRZEJ, KĘPA DANUTA, BERAK CEZARY, WRONA BOŻENA, DUDA ANDRZEJ, CZAJA PRZEMYSŁAW, POCHEĆ JAN, WZOREK JAN, MATYNIA ANDRZEJ.     ***     WYNIKI GŁOSOWANIA NA POSZCZEGÓLNYCH KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O URZĄD PREZYDENTA MIASTA STARACHOWICE - SYLWESTER KWIECIEŃ 6006 GŁOSÓW, MAREK MATEREK 4243 GŁOSÓW, ANDRZEJ PRUŚ 4056 GŁOSÓW, MIROSŁAW GĘBOREK 2370 GŁOSÓW, ANDRZEJ SENDECKI 1250 GŁOSÓW, SŁAWOMIR RYMARCZYK 896 GŁOSÓW.     ***     II TURA WYBORÓW PREZYDENCKICH W KTÓREJ ZMIERZĄ SIĘ SYLWESTER KWIECIEŃ I MAREK MATEREK ODBĘDZIE SIĘ 30 LISTOPADA 2014.     ***     WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH DO RADY MIASTA - OKRĘG NR 1 WALENDZIK MICHAŁ, NR 2 - OKRISZ WŁODZIMIERZ, NR 3 - KĘPA PAWEŁ, NR 4 - ADAMUS MIROSŁAW, NR 5 -  ANDREJAS ZYGMUNT, NR 6 - ZABORSKI MARIUSZ, NR 7 - PIĄTEK JADWIGA, NR 8 - SOWULA MARCIN, NR 9 - GARBARCZYK JANUSZ, NR 10 - WALENDZIAK TOMASZ, NR 11 - PALUCH BRONISŁAW, NR 12 - RÓŻYCKI KRZYSZTOF, NR 13 - NOWACZEK PIOTR, NR 14 - KUCY ELŻBIETA, NR 15 -  KONARSKI MARIUSZ, NR 16 - SOWULA ROBERT, NR 17 - GŁÓWKA JOANNA, NR 18 -  KWIECIEŃ SYLWESTER, NR 19 - ZUBA KRZYSZTOF, NR 20 - BABICKI PIOTR, NR 21 - ANDRZEJEWSKI TOMASZ, NR 22 - NOWAK JAROSŁAW, NR 23 - ZIĘBA MARTA.     ***     W OSTATNIM MECZU RUNDY JESIENNEJ STAR STARACHOWICE ZREMISOWAŁ Z ASTRĄ PIEKOSZÓW 2:2. BRAMKI DLA STARU: M. FABJAŃSKI 10', S. ŻAK 43'. STAR STARACHOWICE ZAJMUJE 8 MIEJSCE W TABELI Z 23 PUNKTAMI NA KONCIE.     ***     STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW SIATKÓWKI "ABSOLWENCI" ZAPRASZA DO UDZIAŁU W TURNIEJU SIATKÓWKI "ABSOLWENCI CUP". TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 23 LISTOPADA O GODZ. 9:00 W MIEJSKIEJ HALI SPORTOWEJ. PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO UDZIAŁU W TURNIEJU BĘDZIE ODBYWAĆ SIĘ W DNIU ZAWODÓW LUB TELEFONICZNIE: 668-366-731.     ***     22 LISTOPADA O GODZ. 14:00 W KOŚCIELE MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W DZIEŃ ŚW. CECYLI ODBĘDZIE SIĘ PREZENTACJA GRUP MUZYCZNYCH Z POWIATU STARACHOWICKIEGO. UDZIAŁ W SPOTKANIU ZAPOWIEDZIAŁO 4 CHÓRY, SCHOLE I WYKONAWCY INDYWIDUALNI.     ***     
Drukuj

Każdy głos ma znaczenie - idźmy na wybory

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wybory samorządowe jeszcze się nie skończyły. W 890 gminach w Polsce, 30 listopada w niedzielę odbędą się drugie tury wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów odbywa się w każdej gminie, w której 16 listopada żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów. W drugiej turze wyborów uczestniczą dwaj kandydaci, którzy w ich pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.

Drukuj

W starachowickim szpitalu będzie Poradnia Osteoporozy

Data: . Opublikowany w Aktualności

Od 1 grudnia, czyli od poniedziałku, w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach uruchomiona zostanie poradnia leczenia osteoporozy. Starachowicki szpital, jako jedyna placówka w województwie świętokrzyskim złożył do świętokrzyskiego oddziału NFZ stosowną dokumentację w tej sprawie. Kontrakt na świadczenie leczenia w zakresie osteoporozy został podpisany na okres od 1 grudnia bieżącego roku do końca czerwca 2016 r.

Drukuj

Czy Andrzej Pruś poniesie konsekwencje dyscyplinarne za poparcie Marka Materka?

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wydawało by się, że to absurd, bo przecież ubiegający się o stanowisko włodarza Starachowic Marek Materek nie przynależy do żadnego ugrupowania politycznego, a do wyborów na prezydenta startuje z własnego komitetu wyborczego. Jednak nie tutaj tkwi problem. Mianowicie chodzi o fakt, że Marek Materek w tych wyborach samorządowych uzyskał poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości udzielonego przez Andrzeja Prusia.

Drukuj

Janusz Piechociński odwiedził Starachowice.

Data: . Opublikowany w Aktualności

Niemalże na finiszu kampanii wyborczej do Starachowic, na spotkanie z Markiem Materkiem przyjechali:  Janusz Piechociński  - wicepremier Rządu RP, minister gospodarki i Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Na spotkaniu kończącym kampanię wyborczą wicepremier Janusz Piechociński poparł kandydaturę Marka Materka na urząd prezydenta Starachowic.

Drukuj

Sylwester Kwiecień wręczał starachowiczanom Koperty Życia

Data: . Opublikowany w Aktualności

Już po raz kolejny na Targowicy Miejskiej Prezydent Sylwester Kwiecień przekazywał mieszkańcom bezpłatne „Koperty Życia”. W plastikowej kopercie, którą otrzymywali starachowiczanie, znajdowała się ankieta i naklejka. Otrzymaną ankietę należy wypełnić informacjami na temat stanu zdrowia, posiadanych dolegliwości, spisu przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń oraz  numerów telefonów najbliższej rodziny którą w razie zdarzenia należy poinformować.

Drukuj

Debata na temat „Partycypacji Obywatelskiej Młodzieży”

Data: . Opublikowany w Aktualności

W ramach projektu „Świętokrzyska młodzież z plusem” realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacja drogą internetową, w czterech miastach naszego województwa tj. Kielcach, Jędrzejowie, Sobkowie i Starachowicach realizowane są spotkania z młodymi ludźmi poświęcone aktywności obywatelskiej młodzieży. W Starachowicach takie spotkanie, połączone z dyskusjami z włodarzami, ekspertami i decydentami, odbywało się w miniony wtorek w Zespole Szkół Zawodowych nr 2.

Drukuj

Wernisaż „Daleko, Blisko, Bliżej” w Gimnazjum nr 1

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wystawę poświęconą Antoniemu Hedzie „Szaremu” patronowi szkoły, żołnierzowi Armii Krajowej można zobaczyć w Izbie Pamięci w Gimnazjum nr 1. Wystawa powstała w trakcie realizacji cyklu warsztatów,  w ramach projektu „Symbole walczące”, realizowanego przez Fundację Ari Ari w całej Polsce. Jednym z działań podjętych przez Fundację jest realizacja akcji ożywiania przedmiotów – pamiątek z czasów I i II Wojny Światowej.

Drukuj

Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach i spektakl „Envogue

Data: . Opublikowany w Aktualności

To kolejna propozycja przygotowana dla mieszkańców świętokrzyskiego i nie tylko. „ En Vogue” to zabawna opowieść o naturze kobiety i uczuciach z jakimi na co dzień zmaga się każdy z nas. Inteligentne, dowcipne, cięte dialogi, fantastyczne porozumienie pomiędzy aktorami i radość jaką sprawia im przebywanie na scenie to cechy charakterystyczne tego spektaklu.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.