Z ostatniej chwili
:    ***   PARKING ZNAJDUJĄCY SIĘ PRZED BUDYNKIEM URZĘDU MIASTA POZA MIEJSCAMI OZNAKOWANYMI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH URZĘDU, W GODZINACH PRACY URZĘDU PRZEZNACZONY ZOSTAŁ WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW ZAŁATWIAJĄCYCH SPRAWY URZĘDOWE.   ***   PREZYDENT MIASTA MAREK MATEREK ORAZ ŚRODOWISKO ŚWIĘTOKRZYSKICH ZGRUPOWAŃ PARTYZANCKICH AK PONURY - NURT ZAPRASZAJĄ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH DNIA PAMIĘCI PPR. ZDZISŁAWA RACHTANA "HALNEGO", KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 26 STYCZNIA O GODZ. 16:00 NA SKWERZE NOSZĄCYM IMIĘ "HALNEGO" PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ (TEREN FONTANNY).   ***   21 STYCZNIA STARACHOWICCY POLICJANCI ZATRZYMALI NA TERENIE MIASTA 27-LETNIEGO KIEROWCĘ PODEJRZEWANEGO O POSIADANIE NARKOTYKÓW - AMFETAMINY, A TAKŻE PROWADZENIE POJAZDU POD ICH WPŁYWEM. TERAZ GROZI MU DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.   ***   POMÓŻMY CHOREJ GAI ZE STARACHOWIC. DZIEWCZYNKA WALCZY Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM. POMÓC MOŻNA POPRZEZ DOKANIE WPŁATY NA NR. KONTA BANKOWEGO FUNDACJI "NASZE DZIECI": 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 W TYTULE WPISUJĄC: DAROWIZNA GAJA JANCZYK.   ***   W OKRESIE FERII ZIMOWYCH NA BASENIE BĘDZIE TANIEJ. DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ BĘDĄ MOGLI NABYĆ BILET W CENIE 3 ZŁ ZA GODZINĘ.   ***   DO 28 STYCZNIA MOŻNA ZGŁASZAĆ KANDYDATÓW DO NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. "ŚWIĘTOKRZYSKA VICTORIA" UHONORUJE NAJBARDZIEJ AKTYWNE FIRMY, SAMORZĄDY ORAZ OSOBOWOŚCI.   ***   POWIATOWY URZĄD PRACY INFORMUJE, ŻE W 2015 ROKU DYSPONUJE KWOTĄ ŚRODKÓW Z FUNDUSZU PRACY W WYSOKOŚCI 5 MLN 499 TYS. 300 ZŁ Z PRZEZNACZENIEM NA FINANSOWANIE PROGRAMÓW NA RZECZ PROMOCJI ZATRUDNIENIA, ŁAGODZENIA SKUTKÓW BEZROBOCIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB BEZROBOTNYCH.   ***   BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE ODBĘDĄ SIĘ 26 - 27 STYCZNIA NA PLACU PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ. BADANIAMI OBJĘTE ZOSTANĄ KOBIETY W WIEKU OD 50 DO 69 ROKU ŻYCIA.   ***     
Drukuj

Galeria Galardia na „łąkach” za 2 lata

Data: . Opublikowany w Aktualności

Hipermarket, 30 markowych butików, plac zabaw i boisko – tak będzie wyglądała galeria handlowa Galardia, która ma powstać w Starachowicach do 2014 roku. Centrum handlowe będzie zlokalizowane na terenie tzw. łąk, który za 7 mln zł netto od starachowickiego samorządu kupiło konsorcjum 3 spółek. Działka objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17 600 m2.

Zgodnie z projektem 6200  m2 powierzchni najmu zajmie hipermarket Tesco “Extra”.Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe „Orlik”. Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej. Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca. NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku. Trzej inwestorzy mają bogate doświadczenie na rynku nieruchomości. Zajmują się inwestycjami kapitałowymi i deweloperskimi oraz zarządzaniem centrów handlowych i obiektów komercyjnych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.