Z ostatniej chwili
:      ***     W MINIONY WEEKEND NA JEDNYM Z PARKINGÓW NA TERENIE MIASTA NIEZNANY SPRAWCA DOSTAŁ SIĘ DO WLEWU PALIWA I Z SIEDMIU ZAPARKOWANYCH TAM POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH UKRADŁ OLEJ NAPĘDOWY O ŁĄCZNEJ ILOŚCI OKOŁO 550 LITRÓW O WARTOŚCI OKOŁO 2750 ZŁOTYCH.     ***     W PIĄTEK WIECZOREM NA ULICY OSTROWIECKIEJ DOSZŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU. 74-LETNI KIEROWCA SAMOCHODU POTRĄCIŁ 55-LETNIĄ KOBIETĘ. ZAŁOGA KARETKI PRÓBOWAŁA REANIMOWAĆ POTRĄCONĄ. NIESTETY, NIE UDAŁO SIĘ, ZMARŁA.     ***     W PIERWSZEJ KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE ZREMISOWAŁ Z DRUŻYNĄ SPARTA DWIKOZY 2:2. BRAMKI DLA STARU: K. CHATYS 18', M. WITKOWSKI 61'.     ***     W SOBOTNIE POPOŁUDNIE W GMINIE BRODY W MIEJSCOWOŚCI RUDNIK NIETRZEŹWY KIERUJĄCY VOLKSWAGENEM GOLFEM 27-LATEK UDERZYŁ W AUTOBUS, A NASTĘPNIE W BUSA. KIEROWCA MIAŁ 0,6 PROMILA ALKOHOLU W WYDYCHANYM POWIETRZU.     ***     TADEUSZ SZCZEPAŃSKI I MONIKA WÓJCIK ZGŁOSILI SIĘ DO KONKURSU NA STANOWISKO DYREKTORA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. KONKURS ZOSTAŁ UNIEWAŻNIONY NA SKUTEK BŁĘDU W DOKUMENTACJI KANDYDATÓW.     ***   ZARZĄD POWIATU STARACHOWICKIEGO OGŁASZA KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA POWIATOWEGO ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W STYKOWIE. WYMAGANE DOKUMENTY NALEŻY SKŁADAĆ DO DNIA 18 SIERPNIA DO GODZ. 15:00 W SEKRETARIACIE STAROSTY POK. 114. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ STAROSTWA POWIATOWEGO.     ***    BIBLIOTEKA "NAD SKAŁKĄ" PRZY UL. STASZICA 9 ZAPRASZA W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 11:00 DZIECI NA ZAJĘCIA WAKACYJNE. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.     ***     W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM DRÓG NA TERENIE MIASTA SĄ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM NA UL. SZKOLNEJ, MROZOWSKIEGO, 17-TEGO STYCZNIA I NOWOWIEJSKIEJ. RÓWNIEŻ ZAMKNIĘTY JEST NA DWA LUB TRZY TYGODNIE JEDNOKIERUNKOWY ODCINEK UL. MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.     ***     
Drukuj

Galeria Galardia na „łąkach” za 2 lata

Data: . Opublikowany w Aktualności

Hipermarket, 30 markowych butików, plac zabaw i boisko – tak będzie wyglądała galeria handlowa Galardia, która ma powstać w Starachowicach do 2014 roku. Centrum handlowe będzie zlokalizowane na terenie tzw. łąk, który za 7 mln zł netto od starachowickiego samorządu kupiło konsorcjum 3 spółek. Działka objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17 600 m2.

Zgodnie z projektem 6200  m2 powierzchni najmu zajmie hipermarket Tesco “Extra”.Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe „Orlik”. Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej. Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca. NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku. Trzej inwestorzy mają bogate doświadczenie na rynku nieruchomości. Zajmują się inwestycjami kapitałowymi i deweloperskimi oraz zarządzaniem centrów handlowych i obiektów komercyjnych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.