Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 08:12
Przeczytaj!

Myjnie portalowe - coraz częstszy wybór kierowców i inwestorów

Regularne mycie pojazdu, w pierwszej kolejności, przyczynia się do utrzymania optymalnego stanu jego elementów metalowych. W dalszej perspektywie, wydatki poniesione na doprowadzenie auta do czystości są niższe, niż kosztowne naprawy blacharsko-lakiernicze. Z uwagi na wygodę, szybkość i skuteczność czyszczenia, coraz większą popularnością wśród kierowców cieszą się automatyczne myjnie portalowe. Jak działa system, który samodzielnie porusza się nad bryłą pojazdu, wykonując przy tym tytanią pracę? Wskazujemy, jakie korzyści dla użytkowników oraz inwestorów niesie za sobą takie rozwiązanie.
  • 20.03.2024 08:21
Myjnie portalowe - coraz częstszy wybór kierowców i inwestorów

Jak działa myjnia portalowa?

Myjnia portalowa, określana również myjnią bramową, jest wydajnym systemem przeznaczonym do skutecznego mycia pojazdów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Automatyczny moduł osadzony na szynach przesuwa się nad pojazdem – aplikując środki czyszczące, wodę pod ciśnieniem, wprawiając w ruch obrotowe szczotki. Proces usuwania brudu z karoserii jest w pełni automatyczny. Zespół myjący, złożony z wielu zaawansowanych modułów, uruchamia się za pomocą prostego panelu obsługi. W zależności od metody eksploatacji program czyszczący może aktywować albo kierowca podjeżdżający na myjnię, albo pracownik obsługujący stanowisko. Pojazd podczas ruchu bramy pozostaje nieruchomy. Pielęgnacja nadwozia odbywa się zatem w znacznie bardziej ograniczonej przestrzeni, niż jest to w przypadku myjni tunelowych – w których to pojazd jest transportowany na zainstalowanym wewnątrz transporterze. Niewątpliwą zaletą myjni portalowych jest ich kompaktowy kształt i zmniejszone gabaryty, dzięki czemu można je zainstalować w mniejszych halach.

 

Polacy coraz chętniej korzystają z myjni portalowych

Dane gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów wskazują jasno. Rok 2023 był kolejnym ponadprzeciętnym okresem pod względem liczby zarejestrowanych pojazdów w naszym kraju. W ciągu dwunastu miesięcy zgłoszono nabycie prawie pół miliona samochodów. Nieustannie rośnie liczba aut przypadających średnio na jednego mieszkańca Polski. Statystyka przekłada się również na potrzebę korzystania z wygodnych myjni samochodowych, w których można tanio i szybko wyczyścić swój pojazd. Myjnie samochodowe portalowe wpisują się w ten trend, pozwalając na błyskawiczne i dokładne mycie karoserii. Dzięki dedykowanym programom portale czyszczą także koła i elementy podwozia. Dodatkowe opcje pozwalają z kolei na aplikowanie gorącego wosku, a także suszenie pojazdu po zakończonym myciu. Wśród zalet związanych z użytkowaniem tej technologii wymienia się m.in.:

  • wygodę korzystania – w pełni zoptymalizowana sekwencja mycia, bez konieczności udziału siły ludzkiej;
  • pełną automatyzację mycia – bez ryzyka zniszczenia ubrań czy uszkodzenia lakieru przez przypadkowe uderzenie lancą;
  • ekspresowe czyszczenie ze zdwojoną siłą – wystarczy niespełna 150 sekund, aby zmyć brud z karoserii (najszybsze programy).

 

Inwestycja w myjnie portalową

Konstrukcja poszczególnych typów myjni portalowych może być różna, co ma związek m.in. z zastosowaną technologią produkcji. Idea funkcjonowania pozostaje jednak taka sama, a jest nią zapewnienie wygody, skuteczności i ekonomiczności mycia bez zaangażowania mocy przerobowych człowieka. Kto jest szczególnie zainteresowany inwestycją w kompaktowe myjnie bramowe? Przede wszystkim właściciele stacji benzynowych, serwisów naprawczych i salonów samochodowych. To także ciekawy wariant biznesowy dla osób, które posiadają wydzieloną przestrzeń na posesji, którą można w ten sposób zagospodarować. Dzięki technologii drive-in eksploatacja myjni nie wymaga obecności pracownika obsługi. Kierujący sam uruchamia program, a zautomatyzowany system myjący wykonuje dalszą pracę. 

 

Lśniący samochód z Christ Wash Systems

Jak wspomnieliśmy wcześniej, myjnie portalowe mogą różnić się od siebie rodzajem osprzętu czy technologią wykonania. Przykładem rozwiązania dystrybuowanego w Polsce przez markę Corrimex są portale opracowane przez niemieckie przedsiębiorstwo Christ. Wśród popularnych podtypów myjni bramowych wymienia się przede wszystkim modele Cadis, Alpha oraz Vega – najbardziej uniwersalne, kompaktowe i popularne modele, które potrafią sprostać dużym oczekiwaniom. Poniżej prezentujemy ich krótką charakterystykę.

  1. Myjnia Alpha od Christ Wash System. Nowocześnie prezentujący się system w segmencie premium o ograniczonej emisji hałasu. Wyposażony w futurystyczną obudowę BLADE i efektowną instalację podświetlonych prowadnic.
  2. Myjnia Vega od Christ Wash System. Modułowe rozwiązanie o wysokiej przepustowości użytkowej, które pozwala na obsługę wielu pojazdów w krótkim czasie. Konstrukcja zachowana w segmencie premium, z wysokiej jakości aluminiowymi komponentami konstrukcyjnymi.
  3. Myjnia Cadis od Christ Wash System. Skuteczna i mocna myjnia modułowa zaproponowana w estetycznym, klasycznym designie. Posiada wiele zróżnicowanych funkcji, m.in. dedykowany, wydajny koncept suszenia, dopasowany wychył szczotek zapewniający precyzyjne mycie.

Więcej na temat myjni portalowych Christ znajdziesz na: https://www.corrimex.pl/myjnie/portalowe/.

Corrimex to jedyny oficjalny parter i dystrybutor produktów Christ Wash Systems w Polsce  Firma funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat, jest jednocześnie autoryzowanym instalatorem i serwisantem bramowych systemów myjących takich jak Alpha, Vega czy Cadis. Pozwala to na zapewnienie skutecznej opieki technicznej nad zakupionymi urządzeniami. Odwiedź oficjalną stronę Corrimex i  sprawdź, jaka myjnia będzie najlepsza do Twojego punktu.

Materiał partnera