Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Powietrze nad powiatem starachowickim było wczoraj mocno, ale nie alarmująco zanieczyszczone

Powietrze nad powiatem starachowickim było wczoraj mocno, ale nie alarmująco zanieczyszczone
Zjawisko nagłego pogorszenia jakości powietrza w Polsce nie ominęło także powiatu starachowickiego. Najgorzej było wczoraj w nocy i nad ranem. Z danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach wynika, że momentami normy były przekroczone o 400%. Według służb to jednak nie jest jeszcze powód do ostrzegania społeczeństwa.

Nad Polską od kilku dni utrzymuje się smog. W województwie świętokrzyskim najgorsza sytuacja była w Kielcach, wczoraj w niektórych punktach miasta zanieczyszczenie powietrza wzrosło aż o 1500 procent. W powiecie starachowickim sytuacja jest lepsza o tyle, że, jak wynika z wczorajszych danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach, wskaźniki bezpieczeństwa zostały przekroczone w mniejszym stopniu.

Jak zapewnia inspektor Janiszewska wczorajszy kryzys już minął, jakość powietrza nad regionem starachowickim poprawia się.

W zanieczyszczonym powietrzu szczególnie groźne dla ludzkiego organizmu są drobne pyły.

Drobny pył zawiera m.in. benzo- a- piren, który ma działanie rakotwórcze.

Kumulacji zanieczyszczeń atmosferycznych sprzyjała pogoda.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 11.01.2017, 20:46
o widać czym Pani pali w piecu nie ładnie
ania
ania 10.01.2017, 19:56
A wy nie macie się czym zajmować ????

Pozostałe