Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Prezes PiS wziął udział w nadaniu ulicy imienia swojej matki i modlił się na mszy w jej intencji

Prezes PiS wziął udział w nadaniu ulicy imienia swojej matki i modlił się na mszy w jej intencji
Prezes Prawa i Sprawiedliwości przez kilka godzin gościł wczoraj w Starachowicach. Jarosław Kaczyński odsłonił tabliczkę z nazwą ulicy poświęconą jego matce Jadwidze, a potem w mszy świętej odprawionej w 4 – tą rocznicę jej śmierci. Polityk kilka razy podkreślał swoje przywiązanie do naszego miasta.

Jadwiga Kaczyńska od 2013 roku jest Honorową Obywatelką Starachowic. W tym mieście urodziła się i przez długi czas mieszkała. Przed kościołem Wszystkich Świętych jest zamontowana poświęcona jej tablica pamiątkowa, a w kolejne rocznice śmierci odprawiana jest za nią msza, na którą przyjeżdża syn Jarosław Kaczyński. W tym roku prezes Prawa i Sprawiedliwości miał jeszcze jeden powód, by odwiedzić Starachowice.

 

Jedna z ulic, decyzją rady miejskiej w ramach ustawy dekomunizacyjnej, zmieniła nazwę z Krzosa na Jadwigi Kaczyńskiej. Szef PiS-u wziął udział w symbolicznej uroczystości przemianowania ulicy, odsłaniając tabliczkę z nową nazwą. Jarosław Kaczyński w nabrzmiałym emocjami przemówieniu najpierw podziękował za uczczenie przez Starachowice pamięci zmarłej przez 4 laty mamy, a także brata Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, który patronuje starachowickiemu rondu. Dodał, że pamięć o najbliższych członkach rodziny jest ciągle żywa i bolesna.

 

Jarosław Kaczyński przeszedł pod pobliski Krzyż Katyński, gdzie złożył kwiaty i wziął udział w modlitwie, a następnie uczestniczył we mszy za nieżyjącą mamę w parafii p.w. Wszystkich Świętych.

 

Nabożeństwo odprawiło 9 kapłanów pod przewodnictwem ks. Tadeusza Czyża, emerytowanego proboszcza parafii p.w. Św. Trójcy, Honorowego Obywatela Starachowic. W kościele zgromadzili się parlamentarzyści PiS z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Były także władze lokalne, m.in: prezydent Starachowic Marek Materek, wicestarosta Agata Gałka - Bernacka, wójtowie gmin powiatu starachowickiego, radni miejscy i powiatowi oraz poczty sztandarowe i mieszkańcy.

 

Po liturgii Jarosław Kaczyński złożył wieniec pod tablicami upamiętniającymi swoją matkę oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, znajdującymi się w Panteonie Pamięci Narodowej na placu kościelnym. Były premier po raz kolejny dziękował za szacunek, jakim Jadwiga Kaczyńska darzona jest w Starachowicach. Przywołał także jej pamięć, jako osoby skromnej, ale niezłomnej, jak przystało na pokolenie II wojny światowej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czesław
Czesław 23.01.2017, 21:24
Teraz przy senatorze zróbmy Alika
jola
jola 19.01.2017, 08:57
panie prezydencie a moze tak PKS anie kolejka nie ma nawet rozkladu jazdy nie mozna nigdzie ruszyc sie z tego miasta, na nic zda sie promocja skoro nie mozna do St-c przyjechc i wyjechac, Jak mozna bylo dopuscic do likwidacji PKS., tyle budynkow stoi nie wykorzystanych
Joanna
Joanna 18.01.2017, 16:29
Jestem zwolenniczką PiS, ale zapytam mieszkańców Starachowic - co zrobiła dla miasta P. Jadwiga Kaczyńska, że jej imieniem nazwano ulicę? Warto byłoby o tym napisać. Bo czytam w nieprzychylnej prasie, że to tylko za to, że urodziła bliźniaki.
Misiew
Misiew 23.01.2017, 21:23
No właśnie nie ma o czym pisać.
robert5121
robert5121 17.01.2017, 16:38
A kiedy ul. Rajmunda Kaczyńskiego za ul 1 Maja

Pozostałe