Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Sukces starachowickiego ucznia na międzynarodowym przeglądzie kolęd

Sukces starachowickiego ucznia na międzynarodowym przeglądzie kolęd
Mikołaj Dyka uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej w Starachowicach, wychowanek Piotra Mrózka, instruktora Młodzieżowego Domu Kultury cieszy się z sukcesu odniesionego na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Młody wokalista zajął I miejsce w kategorii soliści, a ponadto zdobył nagrodę Prezydenta RP za najlepiej wykonaną polską kolędę.

Młody starachowiczanin Mikołaj Dyka błysnął talentem na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im ks. Kazimierza Szwarlika. Szóstoklasista ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Starachowicach nie tylko zwyciężył w kategorii młodszych solistów, ale i został wyróżniony specjalną nagrodą Prezydenta RP.

 

Mikołaj jest uczniem starachowickiej szkoły muzycznej. Ponadto od 7 lat uczęszcza na zajęcia wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury. Jego instruktor Piotr Mrózek podkreśla, że sukces w Będzinie nie jest pierwszym osiągnięciem utalentowanego chłopca. Wcześniej już sięgał po laury w konkursach m.in.: Kielcach, Tyczynie czy Zakopanem.

 

Młody muzyk wraz z instruktorem zapowiada kolejne starty i wytężoną pracę związaną ze szlifowaniem umiejętności.

 

Mikołaj dużo uwagi poświęca także swojej nauce w szkole podstawowej oraz kontaktom z kolegami o czym świadczy fakt, że pamiętał o nich także podczas rozmowy z nami.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe