Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Marszałek zapewnia, że budowa obwodnicy Starachowic nie jest zagrożona

Marszałek zapewnia, że budowa obwodnicy Starachowic nie jest zagrożona
Północno – zachodnia obwodnica Starachowic łącząca ulicę Radomską z drogą krajową nr 42 na pewno powstanie. Takie zapewnienie padło z ust goszczącego w Starachowicach marszałka Adama Jarubasa. Jak podkreślił koncepcja inwestycji jest prawie gotowa, a wiosną powinien ruszyć przetarg.

Połączenie obwodnicą drogi wojewódzkiej nr 744 biegnącej po śladzie ulicy Radomskiej w Starachowicach z drogą krajową nr 42, przeciąga się, ale na pewno nie trafi do inwestycyjnego lamusa. W każdym razie takie zapewnienie złożył marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. W czasie swojej wizyty w Starachowicach podkreślił, że zwłoka w realizacji inwestycji wynikała z konieczności jej przeprojektowania.

 

Dodał, że niezagrożone jest także zaplecze finansowe obwodnicy.

 

Obwodnica ma pomóc w rozładowaniu męczących korków na ulicy Radomskiej. Starosta Dariusz Dąbrowski przypomniał, że tamtejszy ruch usprawni także nowe rondo i poszerzenie najbardziej zatłoczonego odcinka.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe