Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Starachowiccy funkcjonariusze policji na dorocznej odprawie podsumowali 2016 rok

Starachowiccy funkcjonariusze policji na dorocznej odprawie podsumowali 2016 rok
Starachowicka policja podsumowała działania i dokonania minionego roku. Są powody do zadowolenia, bo spadła liczba przestępstw i wykroczeń. Ponadto według sondaży 72% społeczeństwa pozytywnie ocenia mundurowych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach odbyła się doroczna odprawa pracowników. To okazja do podsumowania minionego 2016 roku. Spotkanie poprowadził szef komendy komisarz Paweł Szczepaniak. Mówił o pracy swoich podwładnych w zakresie prewencji, kryminalistyki i ruchu drogowego. Funkcjonariuszy na pewno ucieszyła wiadomość dotycząca oceny ich służby przez społeczeństwo.

 

Dobra wiadomość dotyczy też mieszkańców gmin Mirzec i Brody. Znów zaczną tam funkcjonować posterunki policji. Przewidywany czas ich uruchomienia to lata 2017-2020.

 

Program „Nasz dzielnicowy” realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Starachowicki” był okazją do podniesienia kompetencji tych funkcjonariuszy, którzy są najbliżej społeczeństwa.

 

Łatwiejszy kontakt z dzielnicowymi i innymi funkcjonariuszami umożliwiała uruchomiona w zeszłym roku aplikacja mobilna „Moja komenda”, dostępna na smartfony.

Do sukcesów starachowickiej komendy na pewno można zaliczyć zdobycie po raz kolejny I miejsca, czyli tzw. Koziołka za wzorową realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Funkcjonariusze zajęli się także edukacją młodego pokolenia.

 

Bardzo dobrze wyglądają też policyjne statystyki. W 2016 roku zanotowano o 376 mniej przestępstw (1228 w 2016 roku i 1604 w 2015 roku) i o 651 mniej wykroczeń (14 tys.194 w 2016 roku i 14 tys. 845 w 2015 roku).

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe