Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Starachowicka strefa ekonomiczna zamierza przyłączyć nowe tereny inwestycyjne

Starachowicka strefa ekonomiczna zamierza przyłączyć nowe tereny inwestycyjne
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” planuje kolejne powiększenie obszaru inwestycyjnego. Znów chodzi o tereny poza naszym miastem i powiatem. W granicie starachowickiej strefy miałby zostać włączony upadły zakład „Marywil” w Suchedniowie oraz działki w Sandomierzu.

Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” stoi przed możliwością poszerzenia swoich granic i tym samym wzbogacenia oferty dla obecnych i nowych inwestorów. Jeśli zamierzenia władz strefy się powiodą, przedsiębiorcy będą mogli rozważyć możliwość rozpoczęcia działalności na terenie gmin Suchedniów i Sandomierz. W Suchedniowie w orbicie zainteresowania kierownictwa strefy znalazły się Zakłady Wyrobów Kamionkowych „Marywil” będące od 4 lat w stanie upadłości.

 

W grę wchodzą także tereny przemysłowe w Sandomierzu. Tamtejsi radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie włączenia ich do starachowickiej strefy.

 

Procedura poszerzenia strefy może potrwać od 3 do 6 miesięcy. Starachowicka strefa ma już za sobą kilka takich procesów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe