Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

W myśl reformy oświatowej gmina Starachowice zatwierdziła sieć szkół

W myśl reformy oświatowej gmina Starachowice zatwierdziła sieć szkół
Rządowa reforma oświaty nie wpłynie na ilość szkół podstawowych w Starachowicach. Władze samorządowe zdecydowały się utrzymać wszystkie 8 placówek. Co do przyszłości gimnazjów, które reforma likwiduje, nie ma jeszcze ostatecznego stanowiska.

Reforma oświaty autorstwa rządu Prawa i Sprawiedliwości zakłada przekształcenie 6 - letnich podstawówek w szkoły 8- klasowe i stopniową likwidację gimnazjów. Zgodnie z jej założeniami samorządy gminne zostały też zobowiązane do decyzji, ile szkół mają zamiar prowadzić. Władze Starachowic zajęły się tą kwestią na piątkowej sesji rady miejskiej. Pod głosowanie poddano uchwałę, w której samorząd zobowiązał się do utrzymania wszystkich 8 szkół podstawowych. Za jej przyjęciem była zdecydowana większość radnych.

Z decyzją rady solidaryzuje się prezydent Starachowic. Marek Materek podkreślił, że pozostawienie wszystkich podstawówek to najlepsze wyjście dla uczniów.

 

Reforma oświaty wróży też, niestety, problemy z pracą dla nauczycieli likwidowanych gimnazjów. Jak pomóc zagrożonych pedagogom – to kolejne zmartwienie gmin.

 

Ale to nie koniec oświatowych dylematów. Przed Starachowicami szykują się też problemy demograficzne.

 

Kolejnym problemem, z którym przyjdzie się zmierzyć władzom Starachowic, jest wykorzystanie budynków po przeznaczonych do likwidacji gimnazjach.

 

Część budynku Gimnazjum nr 3 przejmie sąsiadująca z nim Szkoła Podstawowa nr 11, resztę być może Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej. Do części Gimnazjum nr 4 przeniesie się Szkoła Podstawowa nr 13 i PM nr 10. Resztę nieruchomości zajmie albo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej albo III Liceum Ogólnokształcące.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe