Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dariusz Dąbrowski stracił stanowisko starosty na rzecz Danuty Krępy

Dariusz Dąbrowski stracił stanowisko starosty na rzecz Danuty Krępy
Po dawnej współpracy PiS-u z PSL-em w Radzie Powiatu Starachowickiego nie ma już śladu. Prawo i Sprawiedliwość poparło wniosek opozycyjnego klubu „Razem dla Mieszkańców” i wspólnymi siłami odwołało dziś Dariusza Dąbrowskiego z funkcji starosty. Miejsce reprezentanta PSL zajęła Danuta Krępa, która do niedawna przewodniczyła radzie powiatu z ramienia PiS.

Prawo i Sprawiedliwość kończy przejmowanie władzy w samorządzie powiatowym zapoczątkowane przed miesiącem. Wówczas radni tego ugrupowania poparli dwa wnioski złożone przez opozycyjny klub „Razem dla Mieszkańców”. Pierwszy dotyczył odwołania Bożeny Wrony, reprezentującej PSL z funkcji przewodniczącej. Jej miejsce zajęła Danuta Krępa z PiS. W drugim przypadku wnioskodawcy domagali się odwołania starosty Dariusza Dąbrowskiego, wywodzącego się z PSL. Uzasadniali go m.in. opieszałością w realizacji inwestycji i niewłaściwym nadzorem nad szpitalem. Wniosek został rozpatrzony na dzisiejszym posiedzeniu samorządu powiatowego. Poddano go pod głosowanie, które miało charakter tajny. Wyniki oczytał przewodniczący komisji skrutacyjnej.

 

Dariusz Dąbrowski komentując swoje odwołanie powiedział, że spotkała go niesprawiedliwa kara.

 

To nie jedyna zmiana, jak zaszła na dzisiejszej sesji. Danuta Krępa złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej rady powiatu, a chwilę po tym zgłoszono jej kandydaturę na starostę, którą przegłosowano w sposób tajny.


Na zwolnione przez Danutę Krępę miejsce przewodniczącego rady powiatu powołano Tomasza Margulę z klubu „Razem dla Mieszkańców”. Jego kandydaturę w głosowaniu tajnym poparło 19 osób, dwie były przeciw. Klub „Razem dla Mieszkańców” ma także swojego człowieka w zarządzie powiatu. Nowym wicestarostą został Marek Pawłowski, były dyrektor Gimnazjum nr 1, związany w przeszłości z samorządem powiatowym. Obecnie nie ma mandatu radnego, ale sympatyzuje z klubem „Razem dla Mieszkańców”.

 

Powołano też nowy zarząd powiatu. W jego skład weszli: Monika Nowak spoza rady, reprezentująca PiS oraz radni powiatowi: Andrzej Sendecki z klubu „Razem dla Mieszkańców” i Maria Salwa z PiS, która została członkiem nieetatowym.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ika
ika 4.02.2017, 09:16
znowu tylko zamiana stanowiskami, ta pani tylko zmienia stolki od pary lat
MN
MN 31.01.2017, 20:02
"związany w przeszłości z samorządem powiatowym" - bardzo dziwne określenie na funkcję Członka Zarządu Powiatu poprzedniej kadencji. Czyżby wiedzy zabrakło?

Pozostałe