Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wiceminister rodziny odwiedziła dwie placówki opiekuńcze w Starachowicach

Wiceminister rodziny odwiedziła dwie placówki opiekuńcze w Starachowicach
Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odwiedziła Starachowice. Przedstawicielka rządu była gościem dwóch placówek opiekuńczych: niedawno uruchomionego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i Domu Pomocy Społecznej. Pierwsza placówka w znacznym stopniu powstała ze środków przekazanych przez resort rodziny.

Wczoraj w Starachowicach gościła podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska. Wiceminister odwiedziła dwie placówki prowadzone przez samorząd powiatu starachowickiego: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i Dom Pomocy Społecznej. Towarzyszyli jej: wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski oraz Anna Gromska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Gości podejmował świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec i nowy starosta starachowicki Danuta Krępa. W Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy ulicy Batalionów Chłopskich przedstawicielkę rządu powitali rodzice pensjonariuszy. Był też występ wokalny jednego z podopiecznych. Placówka powstała przy znacznym udziale finansowym ministerstwa.

 

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił zaangażowanie Andrzeja Kominka, radnego powiatowego i działacza Stowarzyszenia „Otwórzmy Świat” wspierającego osoby z autyzmem.

 

Wicewojewoda Andrzej Bętkowski poinformował, że placówka w Starachowicach jest jedną z prawie 40 tego typu w Świętokrzyskiem.

 

Starosta Danuta Krępa dodała, że rząd PiS sprzyja inicjatywom na rzecz rodziny.

 

Wiceminister Elżbieta Bojanowska zwiedziła dom samopomocy, a na zakończenie wizyty w Starachowicach udała się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bema. Tam po oficjalnych powitaniach została oprowadzona po budynku i miała okazję porozmawiać z pensjonariuszami.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe