Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowy zarząd powiatu zaprezentował się opinii publicznej 

Nowy zarząd powiatu zaprezentował się opinii publicznej 
Nowy zarząd powiatu, wybrany po odwołaniu poprzedniego starosty i jego współpracowników, na wczorajszej konferencji prasowej poinformował o tym, w jaki sposób podzielił się  zadaniami. Wicestarosta Marek Pawłowski będzie odpowiadał  za sprawy społeczne, kulturę i promocję powiatu. Z członków  zarządu: Monika Nowak zajmie się oświatą i rozwojem powiatu, a Andrzej Sendecki – problemami gospodarczymi.

Po odwołaniu starosty Dariusza Dąbrowskiego z funkcji starosty starachowickiego z końcem stycznia br., stanowiska automatycznie stracili także członkowie poprzedniego zarządu powiatu. Nowy ukonstytuował się w tym samym dniu, a wczoraj po raz pierwszy zaprezentował się od strony merytorycznej. Starosta Danuta Krępa poinformowała o podziale zadań między nią i jej współpracownikami.

 

Staroście przypadły w udziale pozostałe sektory.

 

Nowy zarząd wyznaczył też sobie priorytety, którymi będzie się kierował w działalności samorządowej. To oświata, gospodarka oraz zdrowie i polityka społeczna. Ostatnim z tych zagadnień będzie zajmował się wicestarosta Marek Pawłowski.

 

Jak poinformowano podczas spotkania z mediami powiatowa oświata będzie głównym przedmiotem zainteresowania Moniki Nowak, która oprócz dalszego rozwoju szkolnictwa zawodowego zapowiada walkę o środki zewnętrzne na poprawę bazy edukacyjnej.

 

Andrzej Sendecki jako członek zarządu powiatu szczególną uwagę zamierza zwrócić na kwestie związane z drogownictwem. Jego zdaniem jest to priorytet zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów.

Nieetatowy członek zarządu Maria Salwa zwracała uwagę na zbliżające się reformy zdrowia i oświaty, których wdrażanie w dużym stopniu będzie determinowało zarządzanie powiatem starachowickim.
 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe