Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

ZEC nadal zabiega o poparcie społeczne dla budowy spalarni

ZEC nadal zabiega o poparcie społeczne dla budowy spalarni
Mimo chwilowego wstrzymania inwestycji związanej z budową Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych starachowicki Zakład Energetyki Cieplnej nie rezygnuje z pomysłu. Spółka nadal przekonuje mieszkańców o jej zaletach. Tym razem argumenty dotyczą wpływu spalarni na środowisko.

Wraca temat planowanej przez Zakład Energetyki Cieplnej budowy w Starachowicach Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Zdaniem prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej Marcina Pochecia jednym z głównych argumentów, który powinni wziąć sobie do serca przeciwnicy budowy nowoczesnego rozwiązania, jest ekologia. Planowana przy ul. Ostrowieckiej inwestycja ma bowiem oprócz przesłanek ekonomicznych być także przedsięwzięciem proekologicznym.

 

Szef ZEC-u zwraca uwagę na zabezpieczenia, które zgodnie z prawem uniemożliwiają emitowanie przez instalację większej niż dopuszczalna prawem emisji gazów, które powstają w procesie spalania. Co ważne ich ilość jest też wielokrotnie mniejsza niż w tradycyjnej ciepłowni opalanej węglem.

 

Nieporównywalna jest też ilość pyłów emitowanych przez instalację w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

 

Dodatkowo, na wypadek awarii, zgodnie z wymogami instalacja musiałaby zostać wyposażona w nowoczesne opomiarowanie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emerytka
emerytka 10.02.2017, 21:43
Kiedy i gdzie odbywają się konsultacje?. Tylko tutaj jest jeden artykuł na ten temat. Konsultacje już się odbyły i pan prezydent powiedział , że spalarni nie będzie. Mam nadzieję, ze słowa dotrzyma.
Stokrotka
Stokrotka 9.02.2017, 13:30
Znowu pan Pocheć nas nabiera. Nie pozwolimy na spalarnię w mieście.Można wykonać remont z wykorzystaniem nowoczesnej technologi, żeby spaliny z węgla zminimalizować.

Pozostałe