Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Będzie możliwość wymiany ogrzewania

Będzie możliwość wymiany ogrzewania
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje się do wdrożenia programów związanych z wymianą ogrzewania. Skorzystać z nich będą mogli mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na m.in.: na wymianę kotłów, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub montaż odnawialnych źródeł energii. Fundusz zarezerwował na działania kwotę około 10 mln zł.

Wraz początkiem marca ruszy nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą ogrzewania. Przedsięwzięcia będzie realizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach dwóch programów. Pierwszy nazwany „ZORZA – Czyste powietrze nad Świętokrzyskim” zakłada dotację do wymiany pieców centralnego ogrzewania.

 

Zainteresowani mieszkańcy naszego województwa mogą także uzyskać dofinansowanie do podłączenia swoich domów do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

 

Drugi z programów dotyczy ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii lub termomodernizację budynków.

 

Dofinansowanie w ramach tego działania możemy uzyskać na wydatki poniesione od 1 stycznia 2016 roku, ale nie mogą być to inwestycje zakończone przed złożeniem wniosku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe