Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania „Pałacyku”

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania „Pałacyku”
Zagospodarowanie budynku tzw. „Pałacyku” będzie tematem najbliższych konsultacji społecznych, które planują władze miasta. Mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi opiniami odnośnie dalszych losów zabytkowego budynku przy ul. Konstytucji 3–go Maja podczas spaceru studyjnego, spotkania w pobliskim przedszkolu oraz specjalnego formularza. Konsultacje ruszają w czwartek 9 lutego.

Stworzenie przestrzeni dla współdziałania, integracji i wymiany doświadczeń to propozycja władz miasta na zagospodarowanie budynku tzw. „Pałacyku” przy ul. Konstytucji 3 Maja 15. Pomysł wypracowano zgodnie z sugestiami mieszkańców podczas opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Starachowice. Teraz czas na jego doprecyzowanie.

 

Konsultacje potrwają miesiąc. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie w tym temacie zarówno na piśmie, jak i podczas spotkań.

 

Jak podkreśla prezydent Marek Materek zagospodarowanie „Pałacyku” wchodzi w skład projektu „Modelowej rewitalizacji”. Inwestycję uwzględniono w Gminnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Starachowice na lata 2016-2025.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe