Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wraca pytanie co zrobić z niszczejącym budynkiem starego szpitala

Wraca pytanie co zrobić z niszczejącym budynkiem starego szpitala
Budynek, w którym niegdyś mieścił się szpital, od lat stoi pusty i popada w coraz większą ruinę. Kilkakrotne próby sprzedaży nieruchomości skończyły się fiaskiem. Aktualnie ogłoszony jest kolejny przetarg, ale nie ma gwarancji, że pojawi się kupiec. Nowy zarząd powiatu ma do rozwiązania bardzo stary i poważny problem.

Dawna siedziba szpitala w Starachowicach to wieloletnie zmartwienie kolejnych ekip rządzących powiatem. Nieruchomość przy ulicy Radomskiej nie znalazła nabywców. Nie doszły też do skutku pomysły na wykorzystanie jej na cele oświatowe, społeczne czy wojskowe, ewentualnie na wpisanie do rejestru zabytków.

 

Nie powiodła się również akcja bezpośredniego kierowania ofert sprzedaży szpitala do potencjalnych zainteresowanych.    

 

Jak ochronić mienie publiczne przed zmarnowaniem? Przed tym problemem stanął teraz nowy zarząd powiatu.

 

Pani starosta przypomina, że w ubiegłym roku pojawił się pomysł utworzenia w starym szpitalu, przy pomocy Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, placówki edukacyjnej. Jej zdaniem ta koncepcja nadal zasługuje na zainteresowanie. 

 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy poznamy konkretne plany nowych władz powiatu co do starego szpitala. 

 

Póki co zarząd powiatu ponawia próbę sprzedaży szpitalnego budynku. Starostwo ogłosiło kolejny przetarg z terminem przyjmowania ofert do 28 marca. Cena wywoławcza nieruchomości to 3 mln 850 tys. zł.   

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kora
kora 11.02.2017, 16:39
prosze zrobic budynek socjalny

Pozostałe