Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

12 uczniów gimnazjów i szkół średnich odebrało stypendia Stowarzyszenia „Liderzy z naszego podwórka”

12 uczniów gimnazjów i szkół średnich odebrało stypendia Stowarzyszenia „Liderzy z naszego podwórka”
Starachowickie Stowarzyszenie „Liderzy z naszego podwórka” po raz drugi przyznało pomoc materialną dla zdolnych i ambitnych uczniów z naszego powiatu. Dwunastka laureatów odebrała stypendia na uroczystej gali w Starachowickim Centrum Kultury. Pomogą im one w rozwijaniu życiowych pasji.

Starachowickie Stowarzyszenie „Liderzy z Naszego Podwórka” już po raz drugi wsparło młodych i utalentowanych mieszkańców naszego powiatu. Dzięki stypendiom zdolna młodzież zyskała możliwość realizacji swoich marzeń w praktyce. Stypendialna gala odbyła się w Starachowickim Centrum Kultury z udziałem nagrodzonych, darczyńców oraz gości. Zebranych powitali organizatorzy: Paweł Grudniewski i Piotr Babicki.

 

W gronie nagrodzonych znalazło się 12 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu starachowickiego. Wśród gimnazjalistów wsparcie materialne otrzymało 6 osób. Mateusz Stefański z Gimnazjum w Pawłowie interesuje się naukami ścisłymi, a Dominikę Lipę, uczennicę Gimnazjum w Pawłowie pasjonuje karate. Alicja Surdy z Gimnazjum nr 1 w Starachowicach śpiewa w chórze i interesuje się naukami humanistycznymi. Stypendia otrzymała także trójka uczniów starachowickiego Gimnazjum nr 4. Bartosz Ziewiec chciałby związać swoją przyszłość z informatyką, Karolina Seweryn planuje zostać pielęgniarką lub fizjoterapeutką, a Karolina Grudzień - wokalistką.

 

W gronie stypendystów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne również znalazło się 6 osób. Jakub Łukawski z III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach swoją przyszłość wiąże z grafiką komputerową. Ewę Kozieł uczennicę Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach interesuje współczesna muzyka jazzowa. Ilona Sobczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach widzi się w przyszłości w zawodzie stomatologa, Anna Szot z tej samej szkoły chciałaby zostać neuro- lub kardiochirurgiem, a ich kolega Adrian Malinowski chciałby skończyć studia informatyczne lub ekonomiczne. Maciej Hamera, reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zamierza studiować w Akademii Morskiej, a potem pracować jako nawigator.

 

Laureaci odebrali stypendia z rąk organizatorów oraz gości, w tym wiceprezydent Starachowic Ewy Skiby.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Życzliwy.
Życzliwy. 16.02.2017, 21:15
Czy faktycznie otrzymali Ci, którzy najbardziej zasługiwali? Z dobrego źródła wiem, że w Pawłowie byli lepsi. Niestety, najwidoczniej żeby dostać nagrodę, należy być pupilkiem pani wychowawczyni. A rzeczywiste osiągnięcia schodzą na dalszy plan. Ale to przecież Pawłów... nic dziwnego, że w rankingach zawsze wypadacie najsłabiej, skoro nie dbacie o tych, którzy faktycznie mają osiągnięcia.
Sprawiedliwa
Sprawiedliwa 19.02.2017, 11:16
Chyba kolego masz złe źródła informacji. Co tu ma wychowawca wspólnego skoro wszystkie wnioski z dołączonymi dokumentami oceniała komisja, oni mieli wgląd na wszystkie pasje i osiągnięcia oraz historię uczniów i pojęli takie a nie inne decyzje(a ty pisząc tak podważasz ich kompetencje.... ) Jeszcze ci źle że młodzi ludzie stworzyli stowarzyszenie aby bezinteresownie pomagać młodzieży w rozwijaniu zainteresowań. Skoro chodzi o naukę było to stypendium dla tych co mają pasję w życiu, a nie wysokie wyniki w nauce i wygrane konkursy bo za naukę to są inne programy stypendialne.Jeśli chodzi o rankingi w Pawłowie jest dużo uczniów którzy dobrze się uczą i są organizowane wszelkie zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania, ale nie każdy jest Einsteinem i jak się nie chcę uczyć to sam sobie życie psuje, pilnuj swojej osoby. Może schować nienawiść i zazdrość (ale to w naturze ludzkiej gdy komuś się w życiu dobrze wiedzie to ludzie pałają nienawiścią oraz zazdrością) pogratulować tym którzy otrzymali stypendium i będą mogli rozwijać swoje pasje i zdobywać wszelkie osiągnięcia w swojej dziedzinie. Później pracodawca jak ogląda wszelkie CV to raczej wybierze osoby które mają dobre kwalifikacje i mają pasje w życiu a nie szarej osoby która tylko ma kwalifikacje bo takich osób jest na pęczki ... mamy XXI wiek. Więc ŻYCZLIWY. kolego schowaj nienawiść i zazdrość pogratuluj i nie opowiadaj takich bajeczek o pupilkach bo takie gadanie to tylko z zazdrości.
Nie pozdrawiam.

Pozostałe