Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Straż miejska zlokalizowała źródło zanieczyszczeń rzeczki Młynówki

Straż miejska zlokalizowała źródło zanieczyszczeń rzeczki Młynówki
Straż Miejska w Starachowicach ustaliła przyczyny zanieczyszczenia rzeczki Młynówki płynącej przez teren osiedla. Okazało się, że w jej wodach znajdowały się bardzo duże ilości chorobotwórczych bakterii coli. A to wszystko z powodu nagannego zachowania jednego z mieszkańców, który domowe nieczystości odprowadzał bezpośrednio do piwnicy.

Do Straży Miejskiej w Starachowicach dotarła informacja o dziwnym kolorze rzeczki Młynówki. Funkcjonariusze po zbadaniu wybranych odcinków dopływu Kamiennej ustalili, że jego wody mogą być zanieczyszczone przez nielegalne odprowadzanie ścieków. Wszczęli więc kontrole okolicznych posesji.

 

Jednak pomimo tych działań woda w Młynówce w dalszym ciągu miała niepokojącą biało - mętną barwę. Starachowicka Straż Miejska, zwróciła się więc o wsparcie do ekspertów od ochrony środowiska.

 

Pałeczki coli najczęściej wywołują poważne zatrucia pokarmowe ale u niektórych osób mogą także doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, a nawet śmiertelnej sepsy. O pomoc w ustaleniu przyczyn obecności niebezpiecznych mikrobów w Młynówce, strażnicy miejscy wystąpili do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, dysponującego profesjonalnym sprzętem.

 

56-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz nałożono na niego dodatkowe obowiązki.

 

Straż miejska nadal będzie monitorować stan Młynówki oraz kontynuować kontrole posesji. Funkcjonariusze ostrzegają, że tym razem wobec osób przyłapanych na nielegalnych działaniach, będą kierowane skargi do sądu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe