Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Rozpoczął się proces byłych pracowników oddziału ginekologiczno - położniczego szpitala w Starachowicach

Rozpoczął się proces byłych pracowników oddziału ginekologiczno - położniczego szpitala w Starachowicach
Przed Sądem Pracy w Starachowicach odbyła się pierwsza rozprawa 8 byłych pracowników oddziału ginekologiczno - położniczego szpitala w Starachowicach. Zostali zwolnieni dyscyplinarnie przez dyrektora Grzegorza Fitasa po skardze pacjentki, która zarzuciła im brak opieki w czasie porodu martwego dziecka w listopadzie 2016 roku.

Personel nie czuje się winny, dlatego wytoczył szpitalowi proces o przywrócenie do pracy i wypłatę odszkodowań. Sędzia prowadzący proces odrzucił wniosek pełnomocników o utajnienie rozprawy i w trybie jawnym przesłuchał dwóch świadków: pacjentkę oraz jej męża. Oboje zgodnie twierdzili, że mimo kilkakrotnych próśb nikt nie udzielił im pomocy i kobieta urodziła samotnie na szpitalnej podłodze, kucając między łóżkami. Mają żal do pracowników oddziału za ich lekceważącą postawę, a kobieta dodała, że nie dziwi się temu, iż zostali zwolnieni, skoro tak podchodzą do pracy. Kolejną rozprawę wyznaczono na 21 lutego. Więcej w jutrzejszym wydaniu Faktów Starachowickich.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mika
mika 16.02.2017, 08:36
trzymam za was kobiety kciuki

Pozostałe