Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Są pieniądze na aktywizację bezrobotnych

Są pieniądze na aktywizację bezrobotnych
Staże, bony na zasiedlenie i tworzenie miejsc pracy to tylko niektóre propozycje Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach dla bezrobotnych. Jak co roku urząd zaplanował całą gamę działań aktywizacyjnych. Nabory na poszczególne działania już trwają.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy znów dysponuje pokaźną pulą środków na aktywizację osób bezrobotnych. Zagwarantowała je dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 13 mln 700 tys. zł. Składają się na nią środki z Funduszu Pracy, Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Poza środkami adresowanymi do zarejestrowanych osób bezrobotnych i przedsiębiorców wyrażających chęć stworzenia miejsca pracy urząd dysponuje także pieniędzmi w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Trafią one na edukację zawodową osób pracujących.

 

Środki zostaną wydatkowane na działania aktywizacyjne w różnych formułach. Między innymi będą to najbardziej popularne, zarówno wśród pracodawców, jak i osób bezrobotnych, staże.

 

Pula środków przeznaczona na wspieranie przedsiębiorczości, czyli stworzenie miejsca pracy dla osób bezrobotnych w tym roku wyniesie ponad 3 mln 100 tys. zł.

 

Ponad 200 tys. zł czeka natomiast na 45 osób bezrobotnych, które będą chciały skorzystać z pomocy w formie szkoleń indywidualnych.

 

Jak informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach Jarosław Nowak nabór wniosków dla osób zainteresowanych poszczególnymi formami wsparcia już trwa.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe