Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Nowy zarząd powiatu wytyka błędy poprzedniej ekipie

  • 16.02.2017, 14:57 (aktualizacja 17.02.2017 10:29)
  • Iwona Bryła
Nowy zarząd powiatu wytyka błędy poprzedniej ekipie
Nowy zarząd powiatu siłą rzeczy zaczął swoje urzędowanie od sprawdzenia tego, co zastał po poprzednikach. Wyniki tego przeglądu, jak wynika z informacji starosty Danuty Krępy, wykazały kilka nieprawidłowości i wątpliwości. M.in. w budżecie powiatu nie ma pieniędzy na wkład własny w projekt energetyczny. Ponadto, co wywołało szczególnie żywą reakcję radnych powiatu, od samorządu powiatowego oczekuje się dołożenia większej ilości pieniędzy na remont ulicy Radomskiej.

Wczorajsza sesja Rady Powiatu w Starachowicach miała charakter rozliczeniowy. Urzędujący od końca stycznia nowy zarząd powiatu ze starostą Danutą Krępą na czele, przyjrzał się sytuacji zastanej po poprzednikach. Wnioski są krytyczne. Pierwsza z zauważonych nieprawidłowości dotyczy projektu „Efektywne wykorzystanie energii w powiecie starachowickim”. Jak podała starosta Danuta Krępa w tegorocznym budżecie nie zabezpieczono 6 mln 600 tys. zł tytułem wkładu własnego powiatu. Starosta dodała, że ona i jej współpracownicy nie mieli także pełnej wiedzy o funkcjonowaniu szpitala. Jednak największe poruszenie wśród radnych wywołała informacja o konieczności wydatkowania kwoty większej, niż pierwotnie zakładano, na partycypację powiatu w modernizacji ulicy Radomskiej. Chodzi o remont odcinka od Szkolnej do Batalionów Chłopskich oraz budowę ronda w miejscu skrętu do szpitala.

 

W dyskusji, która po tej informacji rozgorzała wśród radnych, dominowały zaskoczenie i dezaprobata. Bardzo krytyczny był klub „Razem dla mieszkańców”.

 

Emocje usiłował tonować radny Cezary Berak.

 

Były starosta Dariusz Dąbrowski utrzymywał, że nadal obowiązuje umowa o podziale kosztów modernizacji Radomskiej w systemie 50 na 50 między województwem oraz wspólnie powiatem i miastem.

 

Starosta tłumaczyła, że kierowała się wyłącznie chęcią dostarczenia radnym aktualnych informacji.

 

Z konkretną propozycją wystąpił radny Jan Wzorek.

 

Sprostowanie:

W nawiązaniu do relacji z sesji Rady Powiatu w Starachowicach, która ukazała się we wczorajszym wydaniu „Faktów Starachowickich” pragniemy sprostować informację na temat użycia przez nas sformułowania „nieprawidłowości” i „błędy”. Zwroty takie nie padły podczas sesji Rady Powiatu.

Dodatkowo wnioskodawca sprostowania radny Rady Powiatu, były starosta starachowicki Dariusz Dąbrowski informuje iż: „Środki na realizację projektu „Efektywne wykorzystanie energii w powiecie starachowickim” nie musiały być zabezpieczone na tym etapie konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, lecz dopiero przed etapem drugim (prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu br.) i nie dotyczą wyłącznie 2017 r., bo projekt zgodnie z założeniami ma być realizowany jeszcze w roku 2018. Nie ma więc mowy o żadnych nieprawidłowościach.”

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jorguś
jorguś 22.02.2017, 16:06
przeciesz pis tylko to potrafi robić a przedewszystko to pis sam w tym brał udział a teraz pluje sobie w twarz >>>?to jest chore.a pani starosta juz w Mopsie narobila pasztetu???
joka
joka 18.02.2017, 08:57
oczwiscie pani zaczyna urzedowanie od krytyki poprzednika wstyd

Pozostałe