Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna w Starachowicach

Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna w Starachowicach
Dwa dni trwał w Starachowicach zjazd geodetów z całego regionu. Doroczną konferencję służb geodezyjnych i kartograficznych naszego województwa zorganizowali wspólnie Świętokrzyski Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Kielcach oraz starosta starachowicki. W Hotelu Europa spotkało się około 50 przedstawicieli tego zawodu.

Samorząd powiatowy był współorganizatorem Świętokrzyskiej Konferencji Geodezyjnej. Doroczne spotkanie przedstawicieli tej branży trwało dwa dni. Zjazd podzielono na część szkoleniową i cykl paneli dyskusyjnych.

Debatowano przede wszystkim na temat bieżących problemów w geodezji i kartografii w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Drugim ważnym tematem narady był projekt „E-geodezja Województwa Świętokrzyskiego”, na którego wdrożenie samorząd województwa ma zaplanowanych kilkadziesiąt milionów złotych. Poinformował o tym Świętokrzyski Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Andrzej Reczyński.

Geodeta Powiatowy Sylwester Spadło określił doroczne spotkanie branży jako szansę na wyjaśnienie wielu zagadnień.

Dyskusji geodetów i kartografów przysłuchiwał się poseł PiS Krzysztof Lipiec. Zdaniem parlamentarzysty to pierwszy krok do usprawnienia działalności tych służb m.in.: właśnie w kontekście projektu „e-geodezja”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe