Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

O przedsiębiorczości podczas obrad rady miejskiej

O przedsiębiorczości podczas obrad rady miejskiej
Rozwój przedsiębiorczości był jednym z głównych tematów ostatnich obrad Rady Miejskiej w Starachowicach. Samorządowcy wysłuchali wystąpień prezesów Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, Fundacji - Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnej Izby Gospodarczej. Debatowano o działaniach i zamierzeniach tych instytucji.

Wystąpienie prezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej na temat aktualnej sytuacji w spółce było jednym z trzech elementów debaty radnych miejskich na temat rozwoju przedsiębiorczości. Marcin Perz przedstawił samorządowcom ostatnie najistotniejsze przedsięwzięcia spółki, do których należało m.in.: poszerzenie strefy, która ma w przyszłości dać niemal 500 nowych miejsc pracy. Prezes zapowiadał także zmiany prawne związane z wprowadzeniem nowej ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych oraz podsumował finanse za ubiegły rok.

 

Prezes zapowiedział także walkę o środki unijne. Wśród pytań, jakie radni kierowali do szefa strefy znalazły się m.in.: kwestie dojazdu do strefy, szkolnictwa zawodowego oraz spółki zależnej od strefy „Eko-media”.

 

Prezes Fundacji - Agencji Rozwoju Regionalnego Ryszard Nosowicz ocenił ubiegły rok jako skromny pod względem ilości realizowanych projektów. Z działań korzystały głównie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

W tym roku Fundacja realizuje m.in.: projekty „160 firm na start”, którego wartość opiewa na około 6 mln zł oraz „Od planów do biznesplanów”, w wyniku którego powstanie 100 nowych firm.

 

Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Andrzej Gach podsumował sytuację w prowadzonym przez instytucję Starachowickim Inkubatorze Przedsiębiorstw, w którego ramach działa obecnie ponad 40 firm zatrudniających 130 osób. Inkubator liczy 12 tys. m2 , z czego budynki zajmują około 4,5 tys. m2.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe