Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Radni powiatowi debatowali o inwestycjach drogowych

Radni powiatowi debatowali o inwestycjach drogowych
Część sprawozdawcza ostatnich obrad Rady Powiatu poświęcona była w dużej części informacjom dotyczącym przyszłych inwestycji drogowych. Samorządowcy wysłuchali informacji przedstawicieli kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Nieobecny był reprezentant Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Planowane inwestycje drogowe w naszym regionie były jednym z tematów ostatnich obrad radnych powiatowych. Samorządowcy wysłuchali na ten temat informacji przygotowanych przez przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. Pierwszą z instytucji reprezentowała rzecznik Małgorzata Pawelec, która poinformowała o planowanych robotach na drogach krajowych nr 9 i 42 w bieżącym roku. Inwestycje związane są z realizacją Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W jego ramach powstaną chodniki w Kuczowie, Lubieni i Rudniku. Dyrekcja planuje także remont drogi krajowej nr 42 na odcinku Kuczów – Styków.

 

Radni dopytywali o plany Dyrekcji w związku z budową obwodnicy Wąchocka, która została wpisana do Rządowego Programu Budowy Dróg z perspektywą realizacji do 2019 roku.

 

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Leszek Śmigas poinformował radnych min.: o zaawansowaniu dwóch największych tegorocznych inwestycji na drogach powiatowych. Są to przebudowy dróg Krynki – Brody i Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec Duży – granica województwa świętokrzyskiego. Zadania realizowane są w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

Radni krytycznie odnieśli się do braku udziału w obradach reprezentanta Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Samorządowcy otrzymali tylko pisemną informację o planach instytucji, która nie zaspokoiła ich oczekiwań.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe