Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Funkcjonariusze policji prowadzą czynności w starachowickim szpitalu

Funkcjonariusze policji prowadzą czynności w starachowickim szpitalu
Starachowicka policja prowadzi czynności służbowe w szpitalu w Starachowicach na zlecenie tutejszej prokuratury. Nie chodzi o korupcję – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, ale nie chce ujawnić jaka sprawa jest przedmiotem zainteresowania śledczych. Tymczasem jedna z gazet donosi, że chodzi o współpracę między szpitalem a prywatnymi Polsko - Amerykańskimi Klinikami Serca. Cytuje ona wypowiedź dyrektora szpitala, którą zarząd powiatu określa jako nieprawdziwą i zobowiązuje Grzegorza Fitasa do jej zdementowania.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zleciła policji przeprowadzenie czynności w starachowickim szpitalu. Śledczy nie ujawniają, o co konkretnie chodzi. Ma to być jedna z rutynowych spraw.

 

Tymczasem gazeta „Echo Dnia” podała, że chodzi o współpracę szpitala z prywatnymi Polsko - Amerykańskimi Klinikami Serca i że może to dotyczyć nacisków, jakie rzekomo były wywierane przez posła Krzysztofa Lipca na dyrektora PZOZ Grzegorza Fitasa, by powiatowa placówka podzieliła się kontraktem kardiologicznym z Klinikami. W artykule zacytowano wypowiedź dyrektora, który stwierdził, że szpital odwiedził prokurator i policjanci z poleceniem przygotowania stosownej dokumentacji. Zarząd powiatu starachowickiego na konferencji prasowej ocenił treść artykułu, jako insynuacje nie mające pokrycia w rzeczywistości.

 

Wicestarosta Marek Pawłowski dodał, że dyrektor Fitas został zobligowany do sprostowania nieprawdziwych informacji.

 

Dyrektor Fitas prezentuje ostatnio zadziwiające zachowanie udzielania informacji tylko jednemu, wybranemu przez siebie medium. Jak już informowaliśmy każdą naszą prośbę o rozmowę traktował odmownie.

 

Czy w takiej sytuacji, a także w świetle krytycznej oceny zarządzania szpitalem, jaką przedstawiła starosta na ostatniej sesji rady powiatu, organ prowadzący Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej ma nadal zaufanie do Grzegorza Fitasa?

 

Zamieszanie wywołane kontrowersyjnym artykułem skomentował na Facebooku świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Parlamentarzysta stwierdza m. in. że „na fałszywych przesłankach, szanowany w regionie dziennik, buduje wielopiętrowe teorie, mające tyle wspólnego z rzeczywistością, co informacja „Policjanci i prokurator w starachowickim szpitalu!”, czyli prawie nic. Dlaczego więc to robi? Oczywistym wydaje się, że skoro całkowicie fałszywe informacje budują narrację o rzekomym udziale posła PiS w rzekomej „aferze” - służą próbie zdyskredytowania Prawa i Sprawiedliwości w opinii publicznej. Dlatego stanowczo oświadczam: histeria rozpętana przez dziennik Echo Dnia, w związku z wymyśloną przez niego „aferą”, jest oparta od początku do końca na kłamstwie”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe