Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Szokująca pensja dyrektora szpitala Grzegorza Fitasa

Szokująca pensja dyrektora szpitala Grzegorza Fitasa
W ciągu minionego roku ówczesny zarząd powiatu kilkakrotnie zmieniał wynagrodzenie dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Grzegorza Fitasa. Na mocy ostatniej zmiany pensja szefa powiatowej lecznicy została ustalona na poziomie przekraczającym wygrodzenie wielu wójtów, prezydentów, czy starostów.

Podczas minionej sesji Rady Powiatu w Starachowicach na dyrektora szpitala spadła fala krytyki ze strony starosty i niektórych radnych. Chodziło o słabe wyniki finansowe placówki i zwolnienie ordynatora chirurgii ortopedycznej. W tej sytuacji informacja o tym, ile zarabia dyrektor Grzegorz Fitas dolała tylko oliwy do ognia. Wypłynęła ona w trakcie wystąpienia radnego Pawła Lewkowicza, który zwrócił uwagę na trzykrotną zmianę dyrektorskiej pensji w 2016 roku, dokonaną przez ówczesny zarząd powiatu starachowickiego.

 

Radny Dariusz Dąbrowski, który do końca stycznia br. pełnił funkcję starosty wyjaśniał, że wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa. Przypomniał że, początkowo, od lutego do lipca ub. roku, Grzegorz Fitas pełnił obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Starachowicach i w tym czasie miał zarabiać, tyle ile jego poprzednik.

 

Następnie na skutek zmiany stosunku pracy, jaki łączył Grzegorza Fitasa ze szpitalem oraz nowelizacji tzw. „ustawy kominowej”, doszło do kolejnych zmian, skutkujących podwyżkami.

 

Dla porównania dodajmy, że pensja zwierzchniczki dyrektora Fitasa starosty Danuty Krępy została ustalona przez radę powiatu w wysokości 12 tys. 297 zł brutto miesięcznie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żenada
żenada 13.04.2017, 22:00
Jak bym tyle zarabiał co dyrektor to też bym się trzymał pazurami tego złotego stołka. Szpital zadłużony na grube miliony ale na pensje większą niż np. prezydenta - jest. Jeśli tak dyrektor dba o szpital czemu nie zmniejszy sobie pensji i odda np. na ratę kredytu?
kasia
kasia 12.04.2017, 16:41
25 000
Magda
Magda 12.04.2017, 12:16
Biedny pan Fitas niedoceniony i słabo znany w Kielcach dla nas jest najwyższej klasy specjalistą. Teraz rozumiem dlaczego zniszczy wszystkich i wszystko co mu stoi na drodze do utrzymania się na stanowisku np. Kliniki Amerykańskie, wywali dobrych lekarzy bo ma o co walczyć o ten wielki szmal. Chorzy są nieważni bo tylko przeszkadzają w liczeniu i inwestowaniu tego szmalu.
do gosc
do gosc 10.04.2017, 22:33
ale on biedy teraz tak malo zarabia szkoda chlopa
gość
gość 10.04.2017, 22:10
Lekarze w Polsce zarabiają znacznie więcej niż inni, także więcej niż dyrektorzy szpitali. Rząd PiS podniósł we wrześniu ub. roku górną granicę wynagrodzeń dyrektorów do sześciokrotności średniej płacy. Dyrektor pomimo wysokiej płacy zarabia mniej niż wcześniej a chętni wcale się nie pchali na tę funkcję. Rząd nie ceni starostów ustalając im maksimum wynagrodzenia znacznie niżej.
i jak ma być dobrze
i jak ma być dobrze 10.04.2017, 20:30
Kto na to pozwala?! Szpital taki zadłużony a dyrektorek bierze taką kasę że zwykły Kowalski przez 1,5 roku tyle nie zarobi co on przez miesiąc! słownie: JEDEN miesiąc!!! skandal!!!
MPawel
MPawel 10.04.2017, 16:13
Jaka jest kwota tej szokującej pensji?
JG
JG 10.04.2017, 17:40
Artykuł się skończył, a informacji brak :D

GJ
GJ 10.04.2017, 18:42
jak włączysz odtwarzanie to się dowiesz

Pozostałe