Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Po silnych deszczach Kamienna podtopiła Wąchock

Po silnych deszczach Kamienna podtopiła Wąchock
Koniec minionego tygodnia w powiecie starachowickim upłynął pod znakiem opadów deszczu, które spowodowały niebezpieczny przyrost wody Kamiennej. Najgorzej było w Wąchocku, gdzie rzeka przekroczyła stan alarmowy i wylała na pobliskie tereny podtapiając tamtejsze domostwa. Do powodzi jednak na szczęście nie doszło.

Po deszczu, który rozpadał się w miniony czwartek, już w tym samym dniu wieczorem, jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej starachowickiej straży pożarnej został przekroczony stan alarmowy rzeki Kamiennej w Wąchocku, wynoszący 190 cm. W najbardziej krytycznym momencie poziom wód Kamiennej wyniósł 256 cm. Władze gminy ogłosiły w piątek alarm powodziowy. Rzeka wylała na okoliczne tereny podtapiając m. in. ulicę Partyzantów. Do Wąchocka przyjechali, by ocenić sytuację, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Robert Sabat. Strażacy cały czas byli w pogotowiu, na bieżąco sprawdzali sprzęt powodziowy i utrzymywali w stanie czujności zasoby ludzkie. Kamienna straszyła powodzią do niedzieli. Na szczęście pogoda się poprawiła i woda powoli zaczęła opadać.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe