Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Radni miejscy debatowali o wodociągach

Radni miejscy debatowali o wodociągach
Aktualna sytuacja spółek gminnych była jednym z głównych punktów ostatnich obrad radnych miejskich. Samorządowcy debatowali na temat finansów i perspektyw działalności poszczególnych podmiotów. Jako jedno z pierwszych omawiane było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Ryszard Gliwiński podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej poinformował radnych o aktualnej sytuacji w spółce, która w jego opinii jest korzystna. Podobnego zdania była przewodnicząca Rady Nadzorczej Janina Malinowska, która podsumowała kondycję spółki jako dobrą. Po wystąpieniach informacyjnych wywiązała się ożywiona dyskusja. Wśród kwestii, które interesowały radnych znalazły się m.in.: bieżące inwestycje podmiotu oraz ewentualna obniżka ceny wody i odprowadzanych ścieków.

 

Radna Spółdzielczości i Wspólnot Elżbieta Kucy pytała o zabezpieczenia sieci wodociągowej, które mają wykluczyć możliwość wystąpienia zanieczyszczenia wody.

 

Radnego Sylwestra Kwietnia z Sojuszu Lewicy Demokratycznej interesowały zmiany projektu modernizacji części osadowej oczyszczalni ścieków przygotowanego przez poprzedni zarząd spółki oraz ewentualne przyspieszenie realizacji zadania.

 

Piotr Nowaczek reprezentujący SLD dopytywał o powody zmniejszania ilości sprzedaży wody.

 

Samorządowców zaniepokoił także brak zabezpieczenia starachowiczan w wodę podczas ubiegłotygodniowej, wielogodzinnej awarii.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe