Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Szukają wykonawcy bloku przy ul. Kościelnej

Szukają wykonawcy bloku przy ul. Kościelnej
W drugiej połowie maja poznamy wykonawcę budynku socjalno-komunalnego, który ma powstać przy ul. Kościelnej. Czterokondygnacyjny blok ma liczyć 101 mieszkań. Według zapowiedzi władz miasta zamieszkają tam dotychczasowi lokatorzy lokali socjalnych cieszący się nieposzlakowaną opinią i regulujący na czas zobowiązania czynszowe.

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg związany z wyłonieniem wykonawcy bloku socjalno-komunalnego przy ul. Kościelnej. Obiekt ma powstać, w miejscu istniejącego baraku, do końca września przyszłego roku. W 4-piętrowym bloku znajdzie się 101 mieszkań. Obiekt będzie podpiwniczony. Ma posiadać parking, plac zabaw i elementy małej architektury.

W bloku mają zamieszkać dotychczasowi najemcy gminnych lokali socjalnych i komunalnych, których obecnie na terenie Starachowic jest około 900. Nowi lokatorzy muszą jednak spełnić szereg warunków.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu prace budowlane ruszą w okresie wakacji. Jak mówi prezydent Marek Materek inwestycja ma być jednym z kroków w kierunku zmiany oblicza pobliskiego osiedla.

W planach władz jest także nowe zagospodarowanie budynku, w którym obecnie mieści się siedziba Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe