Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Zastępca komendanta starachowickiej straży pożarnej odszedł na emeryturę

Zastępca komendanta starachowickiej straży pożarnej odszedł na emeryturę
Z pracą w Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach pożegnał się zastępca komendanta starszy brygadier Tadeusz Kępa. Po 29 latach służby odszedł na emeryturę.

Starszy brygadier Tadeusz Kępa swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął od ukończenia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po dyplomie trafił do Starachowic, do ówczesnej Komendy Rejonowej Straży Pożarnej, gdzie kolejno pełnił obowiązki: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej, a potem dowódcy.

W lutym 2015 roku objął stanowisko zastępcy komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach. Piastował je przed 2 lata, by z końcem kwietnia br. przejść na emeryturę. Tadeusza Kępę oprócz środowiska, w którym pracował, żegnały władze powiatu starachowickiego. Starosta Danuta Krępa przypomniała najważniejsze akcje, w których uczestniczył, lub którymi kierował Tadeusz Kępa.

Do słów uznania przyłączył się także przewodniczący Rady Powiatu w Starachowicach Tomasz Margula. Zarząd powiatu pożegnał zastępcę komendanta symbolicznym bukietem kwiatów. Szacunek koledze po fachu wyraził ponadto jego zwierzchnik ze szczebla wojewódzkiego.

W czasie ponad 30 - letniej służby strażackiej Tadeusz Kępa wielokrotnie spotykał się z sytuacjami groźnymi i dramatycznymi.

Tadeusz Kępa podziękował samorządowi powiatowemu za różne formy wsparcia okazywane starachowickiej jednostce.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe