Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Powiat stara się o wsparcie 3 szkół zawodowych

Powiat stara się o wsparcie 3 szkół zawodowych
Władze powiatu starachowickiego rozpoczęły starania o pozyskanie środków na rozwój szkolnictwa zawodowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Z projektu wspierającego zarówno edukację młodzieży, jak i podnoszenie kompetencji nauczycieli będą mogły skorzystać trzy szkoły zawodowe.

Samorząd powiatu starachowickiego stara się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na wsparcie edukacji w prowadzonych przez siebie szkołach zawodowych. Wniosek ma charakter partnerski, powiat złożył go wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości i Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice”. Zakres działań nim objętych opiera się na 3 płaszczyznach. Obejmuje m.in. współpracę szkół zawodowych z lokalnymi przedsiębiorcami.

 

Szacowana wartość projektu złożonego przez starostwo i partnerów to około 1 mln 630 tys. zł.

 

Z programu mają skorzystać Zespoły Szkół Zawodowych nr 1, 2 i 3. W każdej z placówek pozyskane środki zostaną zainwestowane w kierunki nauczania wymagające szczególnego wsparcia. W ZSZ nr 3 jest ich 6.

 

W ZSZ nr 1 z programu skorzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

 

Ponadto planowane jest doposażenie szkolnych pracowni: dokumentacji geodezyjno - kartograficznej, hotelarskiej i gastronomicznej. W ZSZ nr 2 projekt umożliwi wsparcie kierunków deficytowych, wyposażenie pracowni, przyznanie stypendiów uczniowskich oraz szkolenia nauczycieli.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe