Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wyłoniono najlepszych uczestników konkursów ze znajomości naszego regionu

Wyłoniono najlepszych uczestników konkursów ze znajomości naszego regionu
Za nami już 23 edycja Turnieju Wiedzy o Starachowicach oraz trzecia odsłona Turnieju Wiedzy o Powiecie Starachowickim. W obu rodzajów zmagań wzięło udział ponad 100 uczniów Organizator - Towarzystwo Przyjaciół Starachowic wyłonił w sumie 30 najlepszych uczestników.

Zorganizowany już po raz 23 Turniej Wiedzy o Starachowicach oraz jego młodsza wersja, czyli III Turniej Wiedzy o Powiecie Starachowickim, adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich naszego regionu. Oba wydarzenia to inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Wyniki tegorocznych zmagań zostały ogłoszone w czasie spotkania organizatorów z dziennikarzami w Starachowickim Centrum Kultury. Konkursowe szczegóły przybliżył Ryszard Wróbel, nowy wiceprezes Towarzystwa.
 

Uczestnicy obu turniejów sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na pytania autorstwa Adama Brzezińskiego, prezesa TPS. Najlepszych wyłoniono w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W Konkursie Wiedzy o Starachowicach pierwsze miejsce zajął Bartosz Kołacz z SP nr 10 w Starachowicach. Druga była Oliwia Dynia z tej samej szkoły, trzecia - Izabella Gąsior z SP 9. Wśród gimnazjalistów najlepiej poradziła sobie Angelika Kita ze starachowickiego Gimnazjum nr 4. Za nią uplasowali się także przedstawiciele szkół z naszego miasta: Mikołaj Operacz z Gimnazjum nr 3 i Dawid Duraziński z Gimnazjum nr 4. Mistrzem kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Jakub Walczak, uczeń III LO w Starachowicach. Jak mówi historią, w tym lokalną, interesuje się od dziecka za sprawą opowieści swoich dziadków.

 

Choć Jakub okazał się najlepszy to konkurs wiedzy o Starachowicach potrafił go zaskoczyć.

 

Na drugim miejscu sklasyfikowano Tomasza Niedziałka z I LO, trzecim podzieli się: Adrianna Ranos z III LO i Piotr Hilgert z II LO.

Laureatką I miejsca w III Turnieju Wiedzy o Powiecie Starachowickim w najmłodszej grupie wiekowej została Weronika Mirota, uczennica SP w Tychowie Starym (gmina Mirzec).

 

Miejsca drugie i trzecie jury przyznało szkolnym koleżankom Weroniki odpowiednio Natalii Kozieł i Julii Barszcz. Wśród gimnazjalistów największą znajomością naszego regionu wykazała się Weronika Jaksęder, uczennica Gimnazjum w Rudzie w gminie Brody.

 

Drugie miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Aleksandra Kalisz, trzecie - Kacper Michta. Oboje są uczniami Gimnazjum w Rudzie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwszym miejscem nagrodzono Tomasza Niedziałka z I LO w Starachowicach.

 

Na drugim miejscu uplasował się Jakub Walczak z III LO, na trzecim Konrad Wainberger, uczeń I LO. Komisja w obu turniejach wyróżniła też osoby, które zajęły miejsca czwarte i piąte. W sumie nagrodzono 30 uczestników.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe