Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Sukces uczniów II Liceum Ogólnokształcącego

Sukces uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
Uczniowie II Liceum w Starachowicach okazali się najlepsi w Polsce w zakresie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły zwyciężyła finał olimpiady. Zespół wygrał nie tylko cenne nagrody dla siebie i szkoły, ale także indeksy 4 uczelni wyższych.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego Natalia Magielnicka, Kacper Kiciński i Daniel Staszewski zwyciężyli w Finale Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Aby dojść do krajowego finału zmagań drużyna pod opieką Katarzyny Orłowskiej musiała przejść 3 etapy zmagań konkursowych.

 

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Celem zajęć jest przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Nasza młodzież z tą tematyką musiała zapoznać się bardzo dobrze, aby móc odpowiedzieć na szereg pytań konkursowych.

 

Główną trudnością, z jaką musieli zmierzyć się uczniowie II LO była presja czasu, która nasilała się wraz kolejnym etapem zmagań.

 

Licealiści zwyciężając finał Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wygrali nie tylko cenne nagrody, ale również indeksy 4 uczelni wyższych i dodatkowe punkty przy rekrutacji na większość uczelni w całej Polsce.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe