Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Konferencja naukowa w 80 rocznicę powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego

Konferencja naukowa w 80 rocznicę powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego
Przypadająca w tym roku 80 rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego zainspirowała Towarzystwo Przyjaciół Starachowic do zorganizowania konferencji naukowej poświęconej tej tematyce. W programie spotkania zaplanowanego na czerwiec znajdą się wykłady pracowników kilku uczelni wyższych i placówek naukowych.

W tym roku przypada 80 rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego część stanowiły dawne zakłady produkcji broni w Starachowicach. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Starachowic planuje zorganizowanie konferencji naukowej pod hasłem „Miasto, ludzie, fabryka. Starachowice w założeniach COP”.

 

COP odegrał niebagatelną rolę w rozwoju naszego miasta.

 

Współorganizatorem rocznicowej konferencji są Urząd Miejski w Starachowicach oraz Archiwum Państwowe w Kielcach. Towarzystwo zajmuje się też działalnością wydawniczą. Najnowsza książka autorstwa prezesa Adama Brzezińskiego nosi tytuł „Starachowiczanie XX wieku”.

 

Publikację już niedługo będzie można kupić w starachowickich księgarniach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe