Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wybudują chodnik w Rudniku

Wybudują chodnik w Rudniku
Niebawem ruszy budowa chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 9 w miejscowości Rudnik w gminie Brody. Dziś przekazano wykonawcy teren pod inwestycje. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Do końca października ma zostać wybudowany chodnik przy drodze krajowej nr 9 w Rudniku na terenie Gminy Brody. Dziś przekazano wykonawcy teren pod inwestycje. W spotkaniu wzięłi udział wojewoda Agata Wojtyszek, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wójt gminy Brody Marzena Bernat. Ponad 2 km odcinek chodnika powstanie jako element Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i będzie kosztował ponad 1 mln 800 tys. zł.

 

Celem Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych jest zmniejszenia liczby wypadków na drogach, a w szczególności zredukowanie liczby ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

 

Rudnik to nie jedyna lokalizacja, w której powstanie chodnik finansowany z rządowego programu. Jeszcze w tym roku ma zacząć się budowa ciągu pieszego przy krajowej 42 w Kuczowie.

 

Mieszkańcy naszego powiatu mogą w tym roku także liczyć na odcinkowe remonty nawierzchni dróg krajowych nr 42 i 9.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe