Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Marsz życia i nadziei przeszedł ulicami Starachowic

Marsz życia i nadziei przeszedł ulicami Starachowic
Różowa wstążeczka to symbol marszu, który w czwartek przeszedł ulicami Starachowic. Tradycyjnie organizatorem wydarzenia było starachowickie koło Amazonek, a uczestniczyli w nim także przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, młodzież ze starachowickich szkół oraz duża grupa amazonek z sąsiednich miast.

Zachorować na raka to nie znaczy umrzeć – przekonywały o tym starachowickie Amazonki podczas Marszu Życia i Nadziei, który już po raz kolejny przeszedł ulicami Starachowic. Duża grupa uczestników, w której prócz organizatorów, przedstawicieli władz powiatowych i miejskich znalazła się młodzież oraz przyjaciele i sympatycy starachowickiej organizacji, wyruszyła spod kościoła pw. Wszystkich Świętych i przeszła na plac pod Skałkami przy alei Armii Krajowej, gdzie odbył się profilaktyczny piknik. Organizatorem marszu było starachowickie koło Amazonek.


 

Organizatorki marszu zachęcały mieszkanki naszego miasta do wykonywania badań pozwalających na wykrycie nowotworów w ich uleczalnym stadium.


 

Do inicjatywy włączyły się amazonki z ościennych miast.


 

Na uczestników marszu na placu pod Skałkami czekały prezentacje artystyczne oraz poczęstunek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe