Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Absolutorium dla prezydenta Starachowic

Absolutorium dla prezydenta Starachowic
Radni Rady Miejskiej udzielili prezydentowi Starachowic absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za przyjęciem uchwały głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych oraz Klub Radnych Niezależnych – w sumie 18 osób. Od głosu wstrzymało się 2 radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jest absolutorium dla prezydenta Starachowic za wykonanie budżetu Gminy Starachowice w 2016 roku. Procedurę rozpoczęło przedstawienie przez prezydenta Marka Materka i skarbnik Halinę Piwnik informacji na temat ubiegłorocznych finansów miasta.

 

Roczne sprawozdanie finansowe miasta zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalna Izbę Obrachunkową oraz Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej.

 

W dyskusji poparcie dla uchwały udzielającej absolutorium prezydentowi Starachowic zadeklarowały trzy z czterech działających w radzie klubów. Radny Robert Sowula reprezentujący Klub Radnych Niezależnych podkreślał m.in.: wagę realizowanych przez miasto programów inwestycyjnych aktywizujących społeczność lokalną.

 

Pozytywnie o wykonaniu budżetu wypowiedział się także przewodniczący Klubu Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych Krzysztof Różycki.

 

Poparcie podczas głosowania nad uchwałą absolutoryjną radnych Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował przewodniczący Klubu Tomasz Andrzejewski.

 

Przewodniczący Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Sylwester Kwiecień zwracał uwagę samorządowców na wpływ decyzji podejmowanych w latach poprzednich na aktualny stan finansów gminy.

 

Ostatecznie radni w drodze głosowania udzielili prezydentowi absolutorium.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe