Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Radny powiatu starachowickiego Marian Mróz nie naruszył przepisów grożących wygaszeniem mandatu

Radny powiatu starachowickiego Marian Mróz nie naruszył przepisów grożących wygaszeniem mandatu
Wojewoda świętokrzyski orzekła zasadność dalszego sprawowania mandatu przez radnego Mariana Mroza. Uchwałę w tej sprawie przyjęła pod koniec kwietnia Rada Powiatu w Starachowicach, a teraz Agata Wojtyszek oficjalnie potwierdziła słuszność wyrażonego w niej stanowiska. Przypomnijmy, że wątpliwości w sprawie radnego Mroza zgłosił klub radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Opozycyjny klub radnych powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w piśmie do wojewody wyraził przypuszczenie, że Marian Mróz mógł naruszyć art. 25 b ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym. Przepis ten zakazuje radnym prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu, z którego uzyskali mandat, a także zarządzania taką działalnością lub jej reprezentowania. Wątpliwości radnych PSL wzbudził fakt, że Marian Mróz jest pełnomocnikiem Polsko - Amerykańskich Klinik Serca, które dzierżawią część pomieszczeń szpitala powiatowego. Wojewoda zobligowała samorządowców do wyjaśnienia sytuacji. Zajęła się tym specjalna komisja złożona z radnych powiatu. Orzekła ona, że Marian Mróz nie naruszył przepisów, ponieważ jego pełnomocnictwo obejmuje tylko majątek prywatny Klinik. W rezultacie pod koniec kwietnia rada powiatu większością głosów podjęła uchwałę, w której nie znalazła podstaw do wygaszenia mu mandatu. Dokument został standardowo przesłany do oceny wojewodzie świętokrzyskiemu. Odpowiedź Agaty Wojtyszek odczytał na ostatniej sesji przewodniczący rady powiatu Tomasz Margula.

Przewodniczący podziękował komisji badającej zasadność dalszego sprawowania mandatu przez Mariana Mroza.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe