Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyda w tym roku na inwestycje 6 mln zł

Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wyda w tym roku na inwestycje 6 mln zł
Kwotę 6 mln zł zainwestuje w tym roku w swoje zasoby Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. 2 mln 400 tys. zł jest przeznaczonych na ocieplenia budynków i remonty elewacji, a 1 mln 800 tys. zł na poprawę warunków komunikacyjnych i estetykę osiedli. W tym roku skończy się aktualnie realizowany 4 - letni plan remontowy. SSM już opracowuje kolejny.

Średnio 6 mln zł przeznacza corocznie na inwestycje Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Tak też dzieje się w tym roku. Gros wspomnianej kwoty stanowią wydatki na szeroko rozumianą termodernizację budynków. W jej ramach dociepla się bloki, maluje elewacje i remontuje balkony. Ponadto wymieniane są stare okna w mieszkaniach i piwnicach oraz drzwi do klatek schodowych, a także izolowane są stropodachy. W tym roku mija 20 lat realizacji przez spółdzielnię programu umożliwiającego zmniejszenie kosztów ogrzewania mieszkań.

Skałka to pierwsze osiedle SSM, na którym zostały ocieplone wszystkie nieruchomości.

Kwotę dochodzącą do 1 mln 800 tys. zł spółdzielnia wydatkuje w tym roku na budowę nowych chodników, dróg osiedlowych, parkingów, placów zabaw i terenów zielonych. Prace obejmują tereny osiedli Skałka i Skarpa.

Ważną pozycją w wydatkach są inwestycje poprawiające bezpieczeństwo lokatorów. W ubiegłym roku zakończono w wieżowcach montaż przeciwpożarowych instalacji wodociągowych.

SSM jest w trakcie opracowywania nowego planu remontowego na najbliższe 4 lata. Mieszkańcy będę się mogli z nim zapoznać jesienią br.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe