Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Będzie remont ulicy i nowe parkingi przy Harcerskiej

Będzie remont ulicy i nowe parkingi przy Harcerskiej
Poprawia się estetyka osiedla przy ulicy Harcerskiej. Mieszkańcy mają już ogólnodostępny plac zabaw a harcerze nowe otoczenie hufca. W najbliższych planach jest natomiast remont samej ulicy i budowa parkingów.

Coraz ładniej wygląda otoczenie bloków przy ulicy Harcerskiej. W ubiegłym roku gmina oddała tam do użytku plac zabaw zlokalizowany w pobliżu Przedszkola Miejskiego nr 6. Rekreacyjne miejsce zostało sfinansowane z budżetu miasta i dotacji pozyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Teren ma charakter ogólnodostępny.

Plac zabaw to pierwszy element projektu rewitalizacji osiedla przy Harcerskiej. Kolejnym, będącym niemal na ukończeniu, jest budowa nowego placu oraz miejsc postojowych przed siedzibą Hufca ZHP w Starachowicach. Teraz miasto ogłosiło przetarg na remont ulicy Harcerskiej.

Remont obejmie wykonanie nowej nawierzchni drogi i chodnika, budowę miejsc parkingowych oraz instalację oświetlenia ulicznego. O poprawę estetyki osiedla przy Harcerskiej zabiegał radny miejski Paweł Kępa. To z jego inicjatywy, będącej odpowiedzią na prośby mieszkańców, powstał tam plac zabaw.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe