Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Nowy cmentarz na Bugaju w budowie

  • 21.07.2017, 13:14 (aktualizacja 21.07.2017 14:21)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nowy cmentarz na Bugaju w budowie
6 sektorów, 1178 grobów i 420 miejsc na urny – tak będzie wyglądał nowy cmentarz na Bugaju. Prace przy jego budowie dobiegają końca. Wykonuje je starachowicki Zakład Usług Wodnych i Komunalnych.

Dobiegają końca prace związane z rozbudową cmentarza komunalnego na Bugaju. Zakończono już roboty przygotowawcze i ziemne. Trwają prace związane z budową alejek z kostki brukowej i ogrodzenia.

Prace prowadzi Zakład Usług Wodnych i Komunalnych. Realizacje zadania opóźniły duże opady deszczu w maju, ale inwestycja ma być gotowa w terminie.

Obecnie na terenie nowego cmentarza powstaje kolumbarium, które ma być podzielone na 420 miejsca na urny.

Przed wykonawcą zadania jest jeszcze budowa asfaltowej drogi dojazdowej.

Wartość inwestycji opiewa na niemal 1 mln 600 tys. zł. Jak mówi radny Zygmunt Andrejas w najbliższym czasie należy poszukać dodatkowych środków na wykonanie przy inwestycji parkingu, którego budowa nie została uwzględniona w przedsięwzięciu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe