Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Rozpoczęła działalność Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”

  • 1.08.2017, 14:43 (aktualizacja 01.08.2017 17:05)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Rozpoczęła działalność Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”
W Starachowicach wystartowało przedsiębiorstwo wpisujące się w ideę ekonomii społecznej, czyli wspierające osoby zagrożone marginalizacją. Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka” daje pracę osobom, które mają trudności z jej znalezieniem. Na początek zatrudnienie znalazło tu 5 osób, które będą opróżniać kosze uliczne i utrzymywać czystość na przystankach. Z czasem jednak liczba pracowników „Starachowiczanki” ma się zwiększyć, a działalność ulec rozszerzeniu.

Dziś rozpoczyna działalność Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”. Została powołana z inicjatyw gminy Starachowice i powiatu starachowickiego, które są jej udziałowcami. Przedsiębiorstwo na początek będzie wykonywać drobne prace porządkowe na terenie miasta.

 

Jak podkreśla prezydent Marek Materek zlecenie prac porządkowych „Starachowiczance” powinno polepszyć stan czystości miasta, który wcześniej, mimo świadczenia usług przez wiele firm, często nie był zadowalający.

 

Dbaniem o porządek na razie będzie się zajmować 5 osób zatrudnionych na umowę o pracę. Jak mówi prezes „Starachowiczanki” będzie to dla nich duże wyzwanie.

 

„Starachowiczanka” to przedsiębiorstwo realizujące założenia tzw. ekonomii społecznej, która wspiera osoby zagrożone wykluczeniem socjalnym.

 

Powstanie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” było możliwe dzięki przyznaniu dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. To, jak poinformowała Anna Górak z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, pierwsze tego typu przedsiębiorstwo w województwie świętokrzyskim, które powstało w czasie aktualnego obowiązywania Programu.

O wsparcie na utworzenie „Starachowiczanki” samorządy ubiegały się za pośrednictwem Kielecko – Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

 

Oprócz środków zewnętrznych do powstania spółdzielni przyczynił się też wkład finansowy powiatu i miasta.

 

Biuro spółdzielni mieści się w Starachowickim Centrum Kultury, natomiast baza sprzętowa znajduje się w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Zgodnie z przepisami spółdzielnia socjalna może zatrudnić maksymalnie do 50 osób.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz
Tadeusz 10.10.2017, 13:27
w piątek sam ":prezes" zwosił drzewo oko SCk
gratujacje odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku;):
Zbigniew
Zbigniew 18.09.2017, 10:41
co robia butelki po piwie od kilku dni na przystanku na ul. Jana Pawła obok bloków???
zosia
zosia 12.09.2017, 10:47
zgadzam się czy juz w spółdzielni są posadki dla całej rodziny/???
ania
ania 5.09.2017, 11:06
kolejny prezesik z pensja 10 000, gratulacje;)

Pozostałe