Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Druga edycja ogólnopolskich zawodów jeździeckich w Starachowicach

Druga edycja ogólnopolskich zawodów jeździeckich w Starachowicach
Miniony weekend był wielkim wydarzeniem dla wszystkich miłośników koni i jeździectwa. W Starachowicach na terenie „Stajni pod Dębem”odbył się II Memoriał Kawalerzystów Świętokrzyskich w skokach przez przeszkody. W zawodach wzięło udział około 70 jeźdźców z kilku regionów Polski.

Już po raz drugi Starachowice były gospodarzem Memoriału Kawalerzystów Świętokrzyskich, czyli zawodów w skokach przez przeszkody poświęconych zasłużonym dla ojczyzny ułanom: Janowi Prendowskiemu, Władysławowi Prażmowskiemu ps. Belina i Henrykowi Dobrzańskiemu ps. Hubal. Ich imionami nazwano trzy z 14 konkurencji, jakie rozegrano w czasie dwudniowych zawodów. Jeździecka rywalizacja została zorganizowana przez „Stajnię pod Dębem”.

 

Zawodnicy i ich konie pokonywali przeszkody o wysokości od 50 cm do 1 metra 30 cm. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 9 lat. Gospodarzy reprezentowały cztery amazonki.

 

Marta Waszka startowała w dwóch konkurencjach: skokach przez przeszkody wysokości od 70 do 80 cm oraz 90 cm.

 

Wśród uczestników zawodów znalazł się także Tomasz Wójtowicz, mistrz świata oraz wicemistrz Europy lekarzy weterynarii w skokach przez przeszkody. Chwalił poziom imprezy i jej organizację.

 

Komplementy pod adresem organizatorów przekazał też wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Jeździeckiego.

 

Starachowicki memoriał jeździecki odwiedziła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz prezydent Starachowic Marek Materek.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe