Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

III Zlot Pojazdów Zabytkowych w Starachowicach

III Zlot Pojazdów Zabytkowych w Starachowicach
W tym roku już po raz trzeci do Starachowic przyjadą miłośnicy motoryzacji na Zlot Pojazdów Zabytkowych „Legenda STAR- a”. Impreza odbędzie się w dniach od 1 do 3 września. Jej organizator - powiat starachowicki- chce przy okazji zorganizować wystawę poświęconą Rajdowi STAR-a z 1974 roku. Liczy w tym zakresie na pomoc osób dysponujących pamiątkami z tej oraz podobnych imprez z termu naszego miasta i regionu.

Tegoroczna już III edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Legenda STAR- a”, który odbędzie się w Starachowicach w dniach od 1 do 3 września, to wielkie święto amatorów starych samochodów i motocykli, połączone z przypomnieniem słynnych ciężarówek z naszego miasta. Impreza ta znakomicie wpisuje się w motoryzacyjne tradycje Starachowic. Wiążą się one nie tylko z przemysłem, ale i sportem. W 1974 roku w Starachowicach odbyły się I w Polsce towarzyskie zawody samochodowe „Rajd STAR- a”, z udziałem najlepszych kierowców w kraju. Tę prestiżową imprezę prowadził kielczanin Ryszard Mikurda, uznany historyk motoryzacji i wieloletni działacz tego środowiska.

 

Ryszard Mikurda będzie też komandorem tegorocznej III „Legendy STAR- a”. Jej organizator, Starostwo Powiatowe w Starachowicach chce, by najnowszej edycji towarzyszyła wystawa dokumentująca historyczny rajd z 1974 roku, a także podobne imprezy z terenu naszego miasta i okolic. Dlatego apeluje o pomoc do osób posiadających materiały mogące pomóc w zorganizowaniu ekspozycji.

 

Posiadacze pamiątek, a także własnych wspomnień z tamtych lat, proszeni są o zgłaszanie się do Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie w siedzibie starostwa. Organizatorzy „Legendy STAR- a” liczą na udział jak największej liczby posiadaczy zabytkowych pojazdów.

 

Szczególnie ciekawym elementem tegorocznej „Legendy STAR- a” ma być próbny start na ulicy Rotmistrza Pileckiego, nawiązujący do tego, który miał miejsce w 1974 roku na ówczesnej ulicy Krywki.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe