Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Po zwycięstwie na World Games Dawid Kasperski zaczyna karierę w Holandii

Po zwycięstwie na World Games Dawid Kasperski zaczyna karierę w Holandii
Złoty medal wychowanka Klubu Sportowego Dragon Starachowice Dawida Kasperskiego, na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich World Games we Wrocławiu, z pewnością ucieszył fanów kickboxingu i pasjonatów sportu. Po sukcesie na imprezie o międzynarodowej randze, starachowiczanin zaczyna nowy etap w swojej karierze.

Wszyscy starachowiccy pasjonaci kicboxingu z wielkimi nadziejami oglądali decydującą walkę Dawida Kasperskiego na światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich World Games, zorganizowanych we Wrocławiu. Były wychowanek Klubu Sportowego Dragon Starachowice walczył o najwyższą stawkę w kategorii wagowej do 86 kg. Oprócz niego rywalizowało w niej także 7 innych zawodników z całego świata, ale starachowiczanin od początku nastawił się na zwycięstwo i ta strategia nie zawiodła.

 

Już w ćwierćfinale, gdy nokautem pokonał reprezentanta USA, Dawid Kasperski udowodnił, że jest zawodnikiem, z którym należy się liczyć. W walce półfinałowej pokazał przewagę nad Rosjaninen, ale jak mówi okupił to zwycięstwo dużym wysiłkiem.

 

W finale przeciwnikiem Dawida był reprezentant Bośni i Hercegowiny Mesud Selimović. Choć to zawodowiec, paradoksalnie, walka z nim okazała się łatwiejsza, bo bardziej przewidywalna.

 

Złoty krążek z Word Games Dawid ceni sobie najbardziej ze względu na prestiż tych igrzysk. Jednak zwycięstwo odniesione na wrocławskiej imprezie, tylko uzupełniło imponującą kolekcję medali i tytułów naszego kickboksera.

 

Utytułowany starachowiczan, który obecnie trenuje w klubie Puncher Wrocław, wkrótce jednak opuszcza Polskę, by zacząć karierę zawodową w Holandii.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 9.08.2017, 06:20
Czemu usuwacie komentarze?
fan
fan 8.08.2017, 22:01
gratulacje jesteś najlepszy!

Pozostałe