Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Nowy szkoleniowiec Star- u ocenia formę podopiecznych przed jesienną rundą

Nowy szkoleniowiec Star- u ocenia formę podopiecznych przed jesienną rundą
Star Starachowice po raz kolejny zmienił trenera. Tym razem zarząd klubu postawił na 39-letniego Tomasza Siczka, piłkarza i szkoleniowca z Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowy opiekun naszych futbolistów uważa, że drużyna dysponuje potencjałem, który czeka na ujawnienie pełnych możliwości. Okazja do tego pojawi się już w najbliższą niedzielę, która jest początkiem rundy jesiennej. Pierwszym przeciwnikiem zielono - czarnych będzie Lechia Strawczyn. Tomasz Siczek zapowiada, że jadą po zwycięstwo.

Klub piłkarski Star Starachowice w ciągu niespełna roku po raz trzeci zmienił trenera. Po Jerzym Rocie i Zdzisławie Spadle od połowy lipca nowym szkoleniowcem zielono-czarnych jest 39-letni Tomasz Siczek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Prezes Star- u Emil Krzemiński uzasadnia ten wybór potrzebą zatrudnienia osoby spoza lokalnego środowiska piłkarskiego, która ściągnęłaby do drużyny nowych zawodników.

 

Tomasz Siczek jest wychowankiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Prowadził takie drużyny jak: Stal Kunów, czy OKS Opatów, a aktualnie pracuje jako trener w Ostrowieckiej Akademii Piłkarskiej Kadet. Miał też okazję poznać w przeszłości klub Star Starachowice z perspektywy zawodnika.

 

Ostrowiecki transfer na razie sprowadza się do jednego zawodnika: 20- letniego Michała Mikosy. Większość nowych piłkarzy Star-u to wychowankowie Juventy Starachowice.

 

Nowy trener miał ponad 3 tygodnie, by przyjrzeć się drużynie. Jak mówi widzi w niej umiejętności piłkarskie, tyle że nie zostały jeszcze należycie wyeksponowane.

 

Sparingi z Alitem Ożarów i Świtem Ćmielów Star przegrał 5:2 i 2:1. Większym optymizmem powiało po meczu z liderem tabeli Kamienną Brody, gdy udało się zremisować 3:3. Te spotkania pozwoliły trenerowi na wyrobienie opinii o potencjale drużyny. Pierwszym sprawdzianem dla nowego trenera i jego drużyny będzie mecz inaugurujący sezon jesienny. W niedzielę 13 sierpnia zielono - czarni zmierzą się na wyjeździe z Lechią Strawczyn.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe