Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Pracownicy i pacjenci PAKS pojechali z petycją do NFZ

Pracownicy i pacjenci PAKS pojechali z petycją do NFZ
Personel i pacjenci Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach wykonali spektakularny gest solidarności z placówką. Pojechali do kieleckiego oddziału NFZ, by domagać się możliwości otrzymania przez nią kontraktu. To dla Klinik kwestia dalszego funkcjonowania. Bez nowej umowy mogą zaprzestać działalności w naszym mieście.

Prowadzone przez Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca Centrum Kardiologiczno - Angiologiczne w Starachowicach, nie znalazło się w sieci szpitali, dającej gwarancję przyznawania pieniędzy z budżetu państwa. Sieć zacznie funkcjonować od 1 października br., co dla Klinik oznacza utratę finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia już za półtora miesiąca. Nadzieję daje dodatkowy konkurs na świadczenia medyczne ogłoszony przez świętokrzyski oddział Funduszu. Pacjenci i personel starachowickiego Centrum postanowili udać się tam osobiście.

 

Jak dodaje Grzegorz Dzik demonstracja jest zwieńczeniem długich starań o pozostanie Klinik w Starachowicach.

 

Delegacja pacjentów i pracowników wyjechała dziś rano autobusem sprzed siedziby Centrum do świętokrzyskiego oddziału NFZ w Kielcach.

 

Ze Starachowic do Kielc udało się około 40 osób, ale jak informują inicjatorzy po drodze mają dołączyć kolejne.

 

W akcji wzięli udział pacjenci Centrum, bo jak mówi ich przedstawiciel chodzi o dobro prawie 5 tysięcy ludzi.

 

Demonstranci zaplanowali wręczenie petycji kierownictwu świętokrzyskiego oddziału NFZ, z żądaniami umożliwienia Centrum dalszego funkcjonowania w Starachowicach. Zenon Krzeszowski podkreśla, że manifestacja jest też przejawem walki o prawa pacjenta.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 9.08.2017, 19:21
No i super

Pozostałe