Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Przekazano teren budowy wykonawcy ronda na krzyżówce: Szkolna - Iglasta

  • 9.08.2017, 15:05 (aktualizacja 09.08.2017 15:56)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Przekazano teren budowy wykonawcy ronda na krzyżówce: Szkolna - Iglasta
Rozpoczyna się budowa ronda u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej w Starachowicach, finansowanej z budżetu powiatu. Wczoraj przekazano teren pod inwestycję firmie Budromost, która wygrała przetarg na to zadanie wartości około 2,5 mln zł. Do połowy listopada ma wykonać m. in. 36 metrowe rondo wraz z około 200 metrowym odcinkiem nowej drogi w kierunku szpitala, a także parking na 35 miejsc przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3.

W Starachowicach rozpoczyna się nowa inwestycja komunikacyjna. Władze powiatu zainwestują 2 mln 485 tys zł. w przebudowę zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w nowe rondo wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wczoraj przekazano plac budowy wykonawcy, który wygrał przetarg.

 

Rondo, które powstanie w miejscu dzisiejszej krzyżówki Szkolna - Iglasta będzie mieć średnicę 36 m ze środkową 21 metrową wyspą oraz jezdnię o szerokości 6 m. Będą na nie prowadzić 4 wloty o szerokości po 3,75 m, powstanie ponadto 2 metrowy azyl dla pieszych oraz chodniki i dojścia. Dodatkowo od budowanego ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wykonana zostanie nowa droga o długości 200 i szerokości 6 m z chodnikiem i ścieżką rowerową.

 

W ramach inwestycji powstanie także nowy parking przy ZSZ nr 3.

 

Właściwe roboty powinny się rozpocząć za około dwa tygodnie. Termin zakończenia to 15 listopada. Na czas budowy samego ronda, czyli jak szacuje wykonawca najprawdopodobniej w październiku, wprowadzony będzie ruch wahadłowy.

 

Uzupełnieniem inwestycji na zbiegu Szkolnej i Iglastej będzie budowa połączenia ulicy Batalionów Chłopskich ze Szkolną. Jest to zadanie realizowane przez gminę Starachowice kosztem 2 mln 670 tys. zł. Zostało zlecone w drodze przetargu temu samemu wykonawcy; ma wystartować i zakończyć się w tym samym czasie, co inwestycja powiatowa. Drogowy łącznik biegnący przez las w stronę szpitala, będzie stanowił przedłużenie 200 metrowego odcinka od ronda, finansowanego przez powiat.

 

Powstające synchronicznie inwestycje: powiatowa i miejska mają pomóc w odciążeniu ulicy Radomskiej przez skierowanie części ruchu na nowe rondo i drogowy łącznik.

 

Inwestycja przy Szkolnej, Iglastej i Batalionów Chłopskich ma być uzupełnieniem, mającej się rozpocząć w tym roku, budowy ronda na skrzyżowaniu Radomskiej z Batalionów Chłopskich. Zadanie to finansują solidarnie po 1/3: powiat, miasto i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.08.2017, 17:56
A ciekawe kiedy będzie wybudowany nowy blok który miał być budowany pod kamienice przy ul Kościelnej 22 i inne bo podobno na to już pieniądze poszły pod inne plany

Pozostałe